Dacia 1.5 dci nechce startovat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Dacia 1.5 dci nechce startovat

Příspěvek od oregan »

Ahoj mam starou dacii logan 2005 DCI 2008 bez dpf na praci 345000km, auto jezdilo bez problemu,ale ted znicehonic prestalo startovat , jak studeny tak i teply. Toci treba az na 10x a pak mozna i chytne.Dal jsem to na diagnostiku , a psalo to ze je egr ve zkratu , ten jsem vymenil (nesel vubec vyndat jak byl zakouslej) , ted uz se hlaska neobjevi , ale zacala se mi objevovat hlaska ze je o davkovacim ventilu na cerpadle a ze jsou nerozpoznane vstriky. To jsem vymazal , ted to nic nepise ,ale auto nechce startovat (kdyz chytne tak do 2000ot/min nechce jet ) a od 2000ot najednou vylitne a jede jak splaseny. Kdyz po jizde chcipnu a hned nastartuju tak trva cca 6s nez chytne. Nekdy si pri rozjedu vzpomene ze se mu nechce a zacne sedocerne hulit. Nemate nekdo zkusenost s touto zavadou? Napadlo me nemuze byt ucpany sani?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Dacia 1.5 dci nechce startovat

Příspěvek od jericho-3 »

Udělal bych přepadovou zkoušku vstřiků, poté prověřil kompresi ..A immo spíná jak má? Můj kámoš měl vždy zapnuté rádio a až mu začne hrát, tak teprve startuje. tohle se u nich kraví. Jinak já tohle dělal nedávno, na volnoběh to šlo na tři, špatně to chytalo , tak jsem zatočil jen přes kolo motorem a až na jeden válec ty bylo téměř prázdné. Až mne zaráželo, že to vůbec jelo . Byla to konečná ,tak se sháněl motor, když už se sehnal ten správný, tak majitel už měl jiné auto a tohle zarostlo v kopřivách.. Skončí ve šrotu ..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“