Automat Octavia ALH

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
LadikRS
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2013, 13:53

Automat Octavia ALH

Příspěvek od LadikRS »

Ahoj, čekali jsme, kdy to přijde. Žena má O1 ALH v automatu, najeto poctivých 350t km. Teď se hodně jezdilo s vlekem při stěhování. Pokud auto není více naložené, tak v nižších otáčkách kope/cuká převodovka. Občas se teda i dříve stávalo, že po sjezdu z dálnice auto při podřazení koplo, ale nebylo to nějak časté.

Nevíte, kolik může stát oprava? Ještě máme doma jednu O1 ALH s automatem, nájezd dle budíků 470t km, ale převodovka vypadá, že řadí dobře. Zbytek auta je spíše na odpis, tak mě ještě napadlo zkusit převodovky vyměnit, ale nevím, na kolik je to náročné.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4620
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od martinsidlo »

Nejdřív bych vyměnil olej v převodovce.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od dracekvo »

Je tam vůbec dost oleje?
LadikRS
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2013, 13:53

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od LadikRS »

Olej tam je měněny cca 50-60t km zpět a nikdy jsem si nevšiml vytékajícího oleje. Každopádně ho můžu zkusit vyměnit. Zajímavé je, že pokud zapojíme vlek, jede auto normálně. Vypadá to, jako by převodovka měla režim pro zátěž a nevrátí se do normálu. Nicméně předpokládám, že tento starý automat tuhle funkci nemá.
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od dracekvo »

Když se často jezdilo s vlekem, neproběhla v ní nějaká adaptace na ten stav se zátěží?
Nechal bych přes noc odpojenou baterku, aby se adaptace vymazali.
Ale nevím na 100% že něco takového ta převodovka má, ale nic by se tím pokazit nemělo.

A 60 tis už je čas na výměnu a pokud se jezdí s vlekem, tak by se interval měl ještě zkrátit.
LadikRS
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2013, 13:53

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od LadikRS »

Já osobně nic nenastavoval, ale jestli převodovka změnila něco sama, tak to nevím. Včera jsem s tím jel a dobrý kromě jednoho kopance, kdy podřadila. Dělá to hlavně ve městě, kolem 50 km/h, kdy se šlape lehce na plyn. Když jede člověk 55, tak jede dobře. Každopádně odpojením baterky nic nezkazím.

O intervalu 60t km vím, proto to zkusím vyměnit. S vlekem se jelo defacto jen teď párkrát v týdnu.
LadikRS
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2013, 13:53

Re: Automat Octavia ALH

Příspěvek od LadikRS »

Úplně mi vypadlo sdělit výsledek výměny oleje. Je to lehce lepší, ale problém nezmizel. Auto občas při přeřazení ve vysokých otáčkách kopne a někdy v nižších otáčkách zacuká a nechce podřadit (řeším to přidáním plynu). Při určitém zatížení auto jakoby zvyšuje otáčky o cca 100-200 otáček každé 3 vteřiny, ale nezrychluje (jako kdybych lehce šlapal v manuálu na spojku). Stačí snížit nebo zvýšit rychlost a zmizí to. Dnes se tyto problémy objevují i s tažením vleku. Hádám, že tohle už asi doma nevzkřísím.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“