P 308 1,6 HD nejde řadit

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

P 308 1,6 HD nejde řadit

Příspěvek od Ruda 1 »

Dobrý den. Prosím o radu. P 308 1,6 HDi cca 300 000km. Snaše tam zůstala dvojka, řadící páka je volná ve všech směrech. Co to může být? Díky. R.
Naposledy upravil(a) šulda dne 05 lis 2022, 19:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nejde řadit

Příspěvek od roman1648 »

Řazení to má lankama, omrknout na převodovce jestli se to neurvalo, to táhlo je myslím plastový....
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Re: Nejde řadit

Příspěvek od Ruda 1 »

Děkuju. Nakonec jsem zjistil, že tam zůstala dvojka, na ni dojedu z HK k nám domů na jámu a omrknu to. R.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Nejde řadit

Příspěvek od ROMEK »

Nechcem starašit ale mne takto podobne odešla prevodovka na partnerovy. Zostala tam zaseknuta dvojka jak sem sa snažil vyradit tak sem to vytrhel z táhel
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nejde řadit

Příspěvek od roman1648 »

Každopádně normální to není no aby tam zůstal seknutý kvalt ale frantíky děláme léta a ani si snad nepamatuju kleklou převodovku na 1.6HDi..
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Re: Nejde řadit

Příspěvek od Ruda 1 »

Dobrý večer. Tak jsem se konečně dnes věnoval tomu řazení. Našel jsem vypadlý a značně opotřebovaný kloub pohybu dopředu a dozadu. Chtěl jsem vyndat kulisu řazení, ale zatím nevím jak na to. Je tam namontován zámek zpátečky - montovali to v Peugeot Kopecký a udělali to asi hodně dobře. Zatím nevím jak ten systém demontovat. Kulisa je na jedné přístupné matce, zbytek na cca 8cm vysokých válečcích místo matek. Nahoře je něco jako nýt, střed vypadá jako zalitý hmotou. Provizorně jsem stahovací páskou pojistil kloub a jde řadit. Ale rád bych to měl pořádně. Nevíte prosím někdo, jak to rozebrat? Díky. Ruda
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Re: P 308 1,6 HD nejde řadit

Příspěvek od Ruda 1 »

Zdravím. Jen na konec - rozhodl jsem se řazení nedemontovat, i když jsem se dozvěděl jak na to. Ty jakoby tři nýty jsou ve skutečnosti trhací šrouby. Kloub jsem ještě jednou rozebral, přes teflonovou pásku znovu zacvaknul. Vyrobil jsem pérovací příchytku, která drží kloub pohromadě, aby nemohl vypadnout. Řazení funguje bez problémů. Auto používáme jako náhradní, zase toho tolik nenajezdí. Hodně zdraví R.
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“