renault clio za jizdy ztratí výkon

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od oregan »

Ahoj neresil nekdo prosim Renault clio 3 2005 1,2 16v 55kw.
V pameti neni zadna zavada , zavada se projevuje za vlhka i a spise za studena, auto se chova tak , ze jedete a najednou v zatezi cca kolem 2000ot/min spadne vykon na cca volnobezne otacky (chova se to jako kdyz vas nekdo za jizdy vezme a chyti a drzi vas) muzete drzet plyn jak chcete a auto vubec nereaguje , proste sotva se splha ve volnobeznych otackach, pak najednou po cca pul minute to prestane a auto jede,ale celkove nema vykon a pripada mi jako kdyz mirne pocukava v zatezi.nic to nepise. nekdo na tom menil lambdu za katem , zapalovaci civku , skrtici klapku.
auto ma najeto 300 000km . nemate nekdo napady co stim?
Za jizdy adaptace v tahu vylitnou az na -52% a kdyz pustim plyn tak adaptace jdou do plusu cca 25 % .Tlak paliva je 3.8 bar.
cidla teplot jsou OK , palivovy filtr to bohuzel nema. na co se zamerit a nebo co zmerit? Dekuji
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od Marek77 »

Jak dlouho jsou tam svíčky?
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od oregan »

mam v planu je vymenit mam je na ponku. uz ses s tim setkal ze by tohle udelali svicky?
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od Marek77 »

Samozřejmě. Nejčastější projev. Přidáš plyn a přestanou pálit. Úplně běžný.

Svíčky je třeba měnit hodně často. Výměnný interval 60 tisíc km platí pouze pro originální svíčky od výrobce. Pro druhovýrobu platí podstatně kratší interval, maximálně 30 tisíc, spíš míň. Holce v tomhle motoru ani 30 tisíc nevydrží. Měnil bych je klidně po 15 tisících, stojí pár korun. Špatná svíčka umí zničit kat za podstatně větší peníze.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od oregan »

Tady už je kat zničenej,měřil jsem osciloskopem lambdu za katem v zahřátým stavu ,tak pořád ukazuje 0,4v .
Přední lambda nependlovala ,tu jsem vyměnil a začala pendlovat ,ale stejně to ještě není ono.Ale svicky mám na to koupený NGK,zítra je tam dám a dám ti vědět.ale motor je trošku hlučnější ,jsou slyšet ventily a na lambda se trošku ukazujou kyslíkový šoky.ale začnu téma svíčkáma ,máš pravdu jsou tam malí kanály a musí na to být speciál klíč ,kdoví jestli je někdo predemnou měnil.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od roman1648 »

No s těma KM bych prvně změřil tlaky a pak se uvidí , můj tip je motor KO
Tyto motory dost žerou olej, nedávno jsem tam měl Thalii s tímto motorem a vyteklo z toho tak 3 deci
Dokker 1.6i 61kw, najeto 130tis. podobný příznaky, písty ve válcích lítaly jak lano ve studni, takže jestli toto v 1.2 najelo 300tis. , poslat děkovnej dopis do Renaultu a nelámat si s tím hlavu ;)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault clio za jizdy ztratí výkon

Příspěvek od oregan »

dekuji ti moc
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“