C8 2.0HDI RHW sporadicky nenastartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

C8 2.0HDI RHW sporadicky nenastartuje

Příspěvek od roman1648 »

Kluci takový problém, to auto znám min. 10 let, nikdy to nic takového neudělalo, řešil jsem tam něco s únikem nemrzky pod autem jak jdou trubky do pomocného vytápění to shnilo, ale to nesouvisí,udělal jsem to a normálně vyjel z dílny, asi 4 hodiny to stálo,kámoš si pro to přišel, auto motá jak blbý ale ani neškytne, zběžná kontrola motorového prostoru na překousané kabely,nic, nechal jsem to stat do večera,římám si z prdele to zkusím a auto chytlo na první otočení jakoby nic,nechal jsem to jet aby se dobila baterka jak to předtím trápil,asi po 10min. auto samo zhaslo ale hned šlo nastartovat, jel jsem to projet a asi po 2km to zhaslo za jízdy,nastartovat nešlo,neproblikne žhavení a i kámoš říkal že mu to neprobliklo jak to nešlo natočit, chvíli jsem počkal,otočím klíčem,žhavení bliklo a hned to chytlo, v paměti závad sporadická závada napájení řídící jednotky
Kde hledat problém ? BSM ? Nic jiného mě popravdě nenapadá tak jestli někdo neřešil...
Něco podobného kdysi dělal P206 tak jsme vyměnili BSM a ono i to druhý starší bylo vadný, víme jak je to se starými díly,nový skoro 10tis.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: C8 2.0HDI RHW sporadicky nenastartuje

Příspěvek od Marek001 »

Nemá to náhodou ešte klasické dvojrelé ako 406ka a pod? To je prvé čo ma napadá... Prípadne inertný spínač. To je Bosch? Čerpadlo v nádrži má?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: C8 2.0HDI RHW sporadicky nenastartuje

Příspěvek od roman1648 »

Ano Bosch, čerpadlo v nádrži ano ale to velké relé nevím jestli to ještě má je to rok 2006, musím mrknout
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: C8 2.0HDI RHW sporadicky nenastartuje

Příspěvek od roman1648 »

Tak KO kabeláž která vede na úplně spodní štekr v BSM, nechal jsem zapnutej klíček a tahal za kabeláž v různých místech,jak to začalo cvakat v BSM, tam jsem tu kabeláž obnažil a našel, jeden drát se utrhnul hned a další dva načatý, tak jsem to vystřihnul,naletoval a asi cajk, oprava 20 minut...
Odpovědět

Zpět na „Citroën“