Ložisko

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Ložisko

Příspěvek od JozefC »

Ahoj. Dnes som ostal zaskočený. Prišlo mi auto, že mu začalo hučať ložisko po výmene. Cca 1000km. Hovorím ok. Keď tak pôjde na reklamáciu. Rozoberám náboj a ložisko vysunuté 5mm z tehlice ! Ak by som to nerobil, neuverím, že sa to môže stať. Stalo sa to niekomu? Klasika samotné ložisko lisovacie, bez segerky, bez poistky. Montáž bola správna. Teraz neviem, či bolo ložisko užšie z výroby, je poškodená tehlica, alebo ...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Ložisko

Příspěvek od roman1648 »

Kdyby bylo ložisko špatný rozměr to bys asi poznal už při lisování že by šlo podezřele lehce, stalo se mi to jednou na Fabii což je stejný/podobná systém, nevím z jakého důvodu otvor v těhlici šišatý,ložisko tam padlo jak do mamy tak jsem poznal že je něco špatně (noteeth)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Ložisko

Příspěvek od ROMEK »

na akom aute sa ti to stalo?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Ložisko

Příspěvek od JozefC »

Mondeo mk3. Tu je obyčajné s ABS krúžkom bez poistky, nie ako napr. Fabia. Nedáva sa ani segerka a náboj sa lisuje tiež. Kebyže išlo ako do masla pochopím , ale išlo klasicky s odporom pod lisom. Vymenil som veľa ložísk, ale toto sa mi nestalo ešte. Objednám nové a uvidíme ako pôjde dnu.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Ložisko

Příspěvek od Marek001 »

Nemohlo sa stať že ti predtým pri lisovaní išlo ložisko zozačiatku trochu nakrivo? Ono to vie tehlicu celkom dobre "vymačkať". V každom prípade uvidíš ako pôjde von, ja by som možno pre istotu dal aj rovno novú tehlicu nestojí zas tak moc.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Ložisko

Příspěvek od JozefC »

Nie nemohlo. Nie som začiatočník a viem na čo dávať pozor. Tých ložísk som vymenil 1000. Von išlo s odporom a tehlica vyhlodaná nie je. No nič, uvidíme, čo povie nové.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Ložisko

Příspěvek od Marek001 »

Jasné nechcel som uraziť len som uvažoval :) Daj vedieť v každom prípade, je to zaujímavé
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Ložisko

Příspěvek od JozefC »

Čo si, neurážam sa. Možno to tak vyznelo, sorry pohoda. Ok potom píšem.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Ložisko

Příspěvek od roman1648 »

No jestli to ložisko bude na průměru opravdu menší tak už fakt nevím čemu věřit...
Odpovědět

Zpět na „Ford“