zkusenosti s dpf

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od Jarda S. »

kamarádovi se to stalo, taky ho slovili s O2 v RS vzhledu a když zjistili že má jen obyč 77kw bez dpf tak ho vykopli že je nezajímá (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od slovacek.milos »

já vím jen jedno, nelze posuzovat dpf podle toho jestli je výfuk černý nebo čistý,

pokud je výfuk pro společnost nebezpečný a chceš někoho postihnout je na to měřák, bohužel tak finančně náročný že ho na stopro nebudou benga tahat v kufru,

ti mocní mohou udělat tak bububu a to naše mraveniště se bude testovat, očkovat, posilovat a mít strach. jezdit v ekologicky čistých elektromobilech, které nikam nedojedou, jejich provoz je náročný, hlavně že jsou živeny čistou energií vyrobenou třeba z antracitu nebo hnědého uhlí, těžbou uranu a stavbou jaderných úložišt, nebo nás za naši ekologickou snahu ing, datlov popráší kvalitním uranem a plutoniem;) nebo si dáme zdravou rybu z oblasti fukušima ;)

já to všechno tak akorát mrdám, jezdím si na svůj řízkový olej a šířím kolem sebe gastronomický zážitek (LOL)
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 18 lis 2022, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od Biimbo »

Zapomínas na toto:

Podle nového znění § 6a je řidič při technické silniční kontrole je řidič povinen: zajet k mobilní kontrolní jednotce, do stanice technické kontroly, do stanice měření emisí nebo do autorizovaného metrologického střediska, pokud zajížďka včetně cesty zpět není delší než 16 kilometrů.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od slovacek.milos »

Biimbo píše: 18 lis 2022, 19:17 Zapomínas na toto:

Podle nového znění § 6a je řidič při technické silniční kontrole je řidič povinen: zajet k mobilní kontrolní jednotce, do stanice technické kontroly, do stanice měření emisí nebo do autorizovaného metrologického střediska, pokud zajížďka včetně cesty zpět není delší než 16 kilometrů.
nezapomínám to vím velmi dobře, taky vím že tam zjistí tak velké kulové, protože měří kouřivost naftových motorů, ale prašnost :) neumí a ten chytřejší ví že se při jízdě do stanice může auto kdykoliv posrat tak že už ho nikdo nenastartuje a paragraf šest :roll: a :prc:
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od Biimbo »

jj, můžeš si s nimi hrát(v přetížený obytce mám vypínač na starter ale to je důsledek chyby blba co to auto schválil do provozu) ale stejně tě dostanou na něco jinýho. Stejně jako prasklý okno, jednou ho okecáš, oni si to uloží a podruhý už stejně platíš. Máš to v systému navždy a pokaždý po něčem půjdou. Mě se pokaždý ptají jak jsem dopadl ve správním řízení, že výsledek tam nevidí ale že to muselo být něco velkýho :) A že bylo, ale když seš v právu a víš že chybují i oni, tak to radši sami natahovali rok aby to promlčeli a nemuseli přiznat chybu. Nakonec to i dali řešit někomu kdo šel posledních 14 dní před tou lhůtou na dovolenou a ten to po dovolený ukončil :) Já třeba pak dostaval pokuty na prasklý zrcátko, krátký zástěrky, o pár cm jinak umístěný reflexní cedule. Pak to došlo i na odebrání technické způsobilosti za špatný štítek z výroby (akorát tam se za ty léta klukům změnil zákon a oni asi na novým školení spali) a tak museli všechno rychle pozastavovat a posílat omluvný dopisy. Užil jsem si svý ale byla to prdel. Dejchat mi dával policajt co sám s bráchou jezdili nalitý z hospody u nich na vsi, vážil nás policajt co jezdil z lomu s károu za osobákem přeloženou o půl tuny.
Když budou kurvy, počkají si u STK a jak vyjedeš s teplou nálepkou, pošlou tě tam znova k jinýmu technikovi. Ale tlačítko to řeší vždycky.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od slovacek.milos »

Biimbo píše: 18 lis 2022, 20:40 jj, můžeš si s nimi hrát

v tom našem motykovém kraji dávají benga od začátku kovidu celkem pokoj, manželka má 4 roky staré auto TSi, všichni mají vesty, je tam hasičák, já mám 26 let auto 2.5 TD, co mně na stk objevili vždy jsem hned spravil, jezdím na tempomat nikam nespěchám nedávno jsem platil výpalné 600 v obci 57, z kopce se mi trochu rozjelo, s bengama se nebavím na přiblblé otázky nereaguji a neodpovídám, nemám problém ani v zahraničí kde jsem často, pás mít nemusím, auto nejede víc jak 130 ale emise mám cca 60% pod limit, auto s dpf bych si níkdy nekoupil
DPF je absolutně na hovno ted začínají lidi spalovat co hoří a v tomto chemickém koktejlu to už moc význam nemá, je to jen na otravu a ztrátu peněz :doh:
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od Jarda S. »

60% limitu máš jen proto že u starých aut povolili limit jako prase (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 241
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od tatko Tom »

https://www.topspeed.sk/userfiles/artic ... ssions.jpg


...mám Alfu s Euro3 bez DPF a som rád...
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Jarda S." povolili limit jako prase (hm)

jardo to pálíš něco od pasu, pokud ke mně přijede PD 77 kW koktávka má téměř vždy kouřivost 0.9, limit je 0.7, že by koktávka nějak kouřila to ne, dupneš kotel vyletí obláček a nic přístroj zaznamená 0.9 nevyhovuje, kouřivost upravím třeba na 0.4 a jedu na opáčko, já na opáčka nejezdím už to mám v oku, umím to nastavit i na 0.09 ale to už jedeš max 60 a limit otáček splníš tak tak,

můj starý grand voyager III 2.5 TD systém řízený bez OBD, kde povolili podle tebe limit jako prase má kouřivost 0.3, + gastronomický záížitek
povolená je 0.95, rozdíl v měřeních je O.1 povolených 0.25, najeto 345.060 km

tento týden jsem dělal čtyři stk, kokta 75 LPG, fábia HTP, vivaro 1,9 DTi, a laguna dci 79 kW, ted chystám feldu D tam máš zátěžák a emise si můžeš nastavit podle libosti voltmetrem lépe vagem, možná o těch emisích něco vím stejně jak o praseti, stav se, veškeré mé výrobky, skvarky, tlačenka, ovárky, drkotina, jelitka si mé okolí pochvaluje ;)
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 19 lis 2022, 08:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od Biimbo »

slovacek.milos píše: 18 lis 2022, 23:32
Biimbo píše: 18 lis 2022, 20:40 jj, můžeš si s nimi hrát

v tom našem motykovém kraji dávají benga od začátku kovidu celkem pokoj, manželka má 4 roky staré auto TSi, všichni mají vesty, je tam hasičák, já mám 26 let auto 2.5 TD, co mně na stk objevili vždy jsem hned spravil, jezdím na tempomat nikam nespěchám nedávno jsem platil výpalné 600 v obci 57, z kopce se mi trochu rozjelo, s bengama se nebavím na přiblblé otázky nereaguji a neodpovídám, nemám problém ani v zahraničí kde jsem často, pás mít nemusím, auto nejede víc jak 130 ale emise mám cca 60% pod limit, auto s dpf bych si níkdy nekoupil
DPF je absolutně na hovno ted začínají lidi spalovat co hoří a v tomto chemickém koktejlu to už moc význam nemá, je to jen na otravu a ztrátu peněz :doh:

mám DPF ve všech autech, s XC 90 teď jezdí ženská už jen po městě (školky, školy, kroužky) + občas 20km tam a zpět a nebyl s tím jediný problém 5 let. Výfuk jako čistý pozink roura, DPF původní 480tis km. Na A8 mám najeto 430tis km a výfuky to samý. Na Q7 je to černý jak bota, ale STK dá legálně levou zadní.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: zkusenosti s dpf

Příspěvek od slovacek.milos »

Biimbo píše: 19 lis 2022, 08:41
slovacek.milos píše: 18 lis 2022, 23:32
jasné, co mé oči viděli a mozek nechápal, bylo toho hodně,

máš skupinu lidí kteří o dpf neví

a skupinu která krutě zaplatí,

ti se dělí na vatový režim a neřeší

a bezvatový ti tu bečí,
pokud máš vatu a nasušíno tak už je to jen mobil a zívačka (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“