Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
KOVAR_CZ
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2022, 21:01

Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Příspěvek od KOVAR_CZ »

Dobrý den, přišla zima a začíná mi hůř startovat auto. Baterie je v pořádku, startér se točí normálně, jen to delší dobu nechce chytnout.
Před měsícem jsem měnil žhavící relé a žhavící svíčky, za tepla mi to startuje jak má ale zjistil jsem že se mi před startováním nerozsvítí kontrolka žhavení a ted když už je po ránu na nule už to musí delší dobu startovat. Kontrolka žhavení se nerozsvítí ani na chvilku i když je venku pod nulou. Nevíte někdo prosím v čem by mohla být chyba? Děkuji Kovář
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 641
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Příspěvek od trhac »

To rele bylo original nebo nejaky polský?
KOVAR_CZ
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2022, 21:01

Re: Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Příspěvek od KOVAR_CZ »

Dobrý den, koupil jsem levnější relé od firmy HITACHI. Myslíte že by to mohlo zlobit i když je to nové?
Kterou značku by jste doporučil? Nechce se mi kupovat originál za 6000 :))
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Příspěvek od ROMEK »

Bolo by dobre dat to na diagnostiku a pozriet v Live datach co sa tam deje. Pripadne spustit cez akcne cleny zhavenie. Dacal som nove zhaviace hednotky BERU a nebol nikdy problem. Myslim ze aj original BMW je BERU
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
KOVAR_CZ
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2022, 21:01

Re: Špatné starty v zimě - BMW X3 (E83)2.0d 110kw

Příspěvek od KOVAR_CZ »

Já jsem byl na diagnostice hned po té co jsem to měnil a nic tam nenašli ale zajedu tam znovu, možná že se to porouchalo později. Beru jsem chtěl kupovat ale zrovna to neměli na skladě. Zajedu na tu diagnostiku a uvidíme, když tam nic nenajdou zkusím tu jednotku vrátit a koupím Beru.
Hledám kde se dá informace o tom jestli na to žhavení nemají vliv ještě nějaké další součástky, ale zatím jsem nic nenašel, jestli se v tom někdo víc vyznáte budu rád za info. Zajímalo by mě jestli má to žhavení na starosti pouze jednotka žhavení a nebo jestli je v autě ještě něco jiné co by to mohlo ovlivnit. Předem děkuji za každý tip.
Odpovědět

Zpět na „BMW“