Lepení oblozeni

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Lepení oblozeni

Příspěvek od patrik.kloucek »

Zdar borci, může mi prosím říct kde je problém když se třeba při dvoudenním stání k sobě přilepí desky a kotouč? Je problem v deskách nebo kotoucich? Při rozjezdu se to utrhne ale přímý to není. Řešení? díky
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od Marek77 »

Já to teda nikdy neřešil, protože se mi to nikdy nestalo, ale známý mi řekl, že prý stačí srazit hrany na deskách.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od slovacek.milos »

co třeba pístky jdou v pohodě zatlačit. povoliš odvzdušnovák a kape? chodé pístek že tročku povyleze a vrátí ho okroužek zpět? co desky z jakého jsou bambusu, já dávám jen icer a rh nebo boš problém nemám kotouče starline, kotouče to mi je jedno ale kdo si koupí desky at si je tam i namontuje zdar ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od roman1648 »

Je to normální jev, hlavně v tom vlhkém mlhavém počasí, neřešil bych to ;)
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od vilik »

Oxidace kotoučů.
VW Sharan
1.9 TDI PD
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od jericho-3 »

Je to zajímavé, u jednoho auta jsou pořád nějaké problémy s kotouči a u druhého ne. A ten kdo jezdí občas má často "otrávený" odjezd.. Mám zato, že to snad je i matrošem, protože někdy reznou před očima a jindy ne.Samozřejmě pokud někdo stojí v trávě, je to průser...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote=jericho-3 Mám zato, že to snad je i matrošem,

je

musí být přítomen uhlík!!! pokud se ostěhoval do humpolce tak hloubková koroze ;)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od slovacek.milos »

slovacek.milos píše: 24 lis 2022, 19:11 [quote=jericho-3 Mám zato, že to snad je i matrošem,

je

musí být přítomen uhlík!!! pokud se ostěhoval do humpolce tak hloubková koroze ;)
nebo za komunistů kdy byly ještě opravdické peníze a vzdělaní chodili třeba po chemických olypiádách dávali otárku že jsi plivl na padesátník a přilepil desetník tak kdo řekl šedesát haléřů neměl pravdu protože Cu + kyselina + kov je elektrický článek

Cu se kvůli vodním živočichům nesmí v obložení používat ale? a kyselina HCl která se plazí po sídlištích nebo špatně spádofvaných kanálech taky dostatek, a taky sypou na nás NaCl :baby:
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od Marek77 »

A toho CH4, NH3 a dalších plynů ve vzduchu, co?
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od slovacek.milos »

Marek77 píše: 26 lis 2022, 11:08 A toho CH4, NH3 a dalších plynů ve vzduchu, co?
marku to je složité amoniaky se přeci u ME neřeší, ted se řeší obrovská naleziště ruské nízkosirné ropy a plynu které ovládnou na sibiři svět, opek zuří a de srát

mi to je jedno já jezdím na řízkový olej ;) jen mně to zajímá jak ukrajinská raketa doletí do polska kam chodím nakupovat :lol2:
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Lepení oblozeni

Příspěvek od jericho-3 »

Ono často vše souvisí se vším, nevhodné desky, levné kotouče , zablokované destičky ve vedení , pístky přirezlé a také konstrukce, protože některá auta na to trpí a jiné ne...Proto mám Fiata a bubny vzadu, které brzdí až neskutečně a kašlu na problemacké kotouče s jejich debilním provedením ruční brzdy... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“