Odmašťovač / čistič brzd

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Jarda S. »

tenkrát to byla čtvercová bandaska https://www.obautodily.cz/wurth-cistici ... UgQAvD_BwE byla v tom pumpička jako je na mýdle (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od balon »

Přesně takovou wurth jsme taky měli. Teda bez pumpičky a nabíralo se to rukou. Ale nikdy sem nezažil nic co líp mylo ruce.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od roman1648 »

Hele není problém dneska objednat cokoliv, ale 900 za 4L solviny se mi zdá jakože dost, navíc když děláš často s hovadama který jsou to schopni vyplácat za 3 dny a ještě z toho mít prdel
Jasně, velká firma to neřeší,ta koupí kanystr 20L a nazdarjakmile dojde,další, ale živnostník sám za sebe který je nucen v dnešní době počítak každou ticku se na to dívá jinak.
Já třeba jednou vzal v Canisu 5kg nejlevnější solviny,takovej hrubej písek,smíchal míchadlem to v kýblu s 5L tekutýho mýdla,glycerínový olej a za pár kaček bylo dva měsíce s čím se umývat.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od ROMEK »

Ked som praxoval ako ucen v CSAD fasovali sme solvinu a potom kupili nejaku na skusku a pripadalo mi to jak JAr na nacenie zmiesaba s pieskom. Mozes skusit
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od roman1648 »

Jasně tak on klasickej mazlák když se podařil sehnat z vojenských dílen byl super na zašmírovaný pracky ale to už dneska nikdo nemá (noteeth)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Tomas6 »

Tak ten Wurth se mi celkem líbí. Jako cena nic moc, každopádně ty 4kg mi na doma vydrží na rok možná i dýl. Takže ji asi zkusím objednat. Trochu mi teď na to chodí malý synátor, musí si mýt ruky solvinou jako táta, ikdyby se měl zašpinit schválně aby měl důvod a nikdo ho nepucoval. Tak tomu jsem koupil nějakou obyč solvinu a řekl mu že ta je jeho a že byla strašně drahá aby s ní šetřil, tak si ji považuje a každý máme svoji.
To co bych si koupil mám nadoma. V práci máme nějakou tekutou Solvina a na špínu z osobáků ok, navíc dycky předmyju v mycím stole, ale doma nemám tak musím pořádnou mycí pastu. Navíc doma se ušpiním výrazně víc když něco dělám. Samé staré zetory, tam se člověk umaže, jen se podívá.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Jarda S. »

Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Pája 19 »

Pastu od Wurthu jsem měl loni. Nevím, jakej to byl typ a jestli je jich víc, ale byl jsem z toho teda zklamanej. Obyč Solvina mi makala líp. Se ještě podívám, jestli najdu obal...
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od ROMEK »

Kamoš strasne rad spomina na lojzka z wurthu v bilej koseli co dojel k nim na servis a predstavoval im akysi supercistic na ruky " umyje to secko" ze mu maju zaspinit ruky a on im ukaze jak to super cisti. Tak mu najebali do ruk lepidlo na autoskla este si to poradne rozetrel :doh: odjel s vyspulenu hubu a uz ho nevideli (noteeth)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Tomas6 »

Jo tady takových už bylo. Kdysi dojeli dva z normfestu, nějaký hyper super čistič. Není nic co by to neočistilo. Lepší jak horká wapka, tak ho s tím dovedli k poclainu co měli borci zrovna vedle na dílně, stříkal, stříkal, jeden sprej, druhý sprej, špina furt držela, tak se ho zeptal kdosi na cenu toho spreje. Je to dobře 10 let a už tehdá za něj chtěl skoro 200. Tak se za velkého smíchu přihlížejících sebrali a potupně s protáhlou hubou odcházeli.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od roman1648 »

Včera jsem našel v Motoře 5L čistič brzd v kanystru za necelý 300 tak jsem si ho vzal, funguje dobře, rozprašovač od KS Tools 290 korun
Jediný zázračný sprej který funguje je uvolňovač Würth Boltex, jinak jsem se s žádným zázrakem nesetkal :D
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Tomas6 »

Mi funguje celkem chemie forch. Mají skvělý odrezovač, uvolňovač. Ten fakt funguje. Minulý týden jsem v tom celkem slušně koupal zareznuté ulomené šrouby na výfuku na zetoru a po třech dnech to šlo normálně vyšroubovat sikovkama. To jsem celkem čuměl.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od Jarda S. »

Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od mirek999 »

roman1648 píše: 01 pro 2022, 08:50 Včera jsem našel v Motoře 5L čistič brzd v kanystru za necelý 300 tak jsem si ho vzal, funguje dobře, rozprašovač od KS Tools 290 korun
Jediný zázračný sprej který funguje je uvolňovač Würth Boltex, jinak jsem se s žádným zázrakem nesetkal :D
Romane, jak Ti funguje ten rozprašovač? Koupil jsem tam také tento rozprašovač a pár kanystru čističe. Ale asi po týdnu se mi nátrubek rozprašovače zkroutil do tvaru banánu. Což samozřejmě přestalo fungovat a tlakovat. Přitom je to na tuto chemii stavěné.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Odmašťovač / čistič brzd

Příspěvek od roman1648 »

Ani nemluv, přesně jak píšeš, přestalo to fungovat a nestříká to vůbec, ten čistič to prostě rozpustil :x
V ML mi řekli že to právě asi na to stavěné nebude, tak na co kurva, na jarovou vodu je to ??
Koupil jsem si v práci rozprach od Bernera a ten drží no :roll:
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“