1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
zkratomovany
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2022, 23:46

1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od zkratomovany »

Ahoj, mohl by nekdo poradit, co by mohlo bejt v hajzlu na mem aute? Zacinam se pomalu obavat, co se z toho vyklube.. Pred asi tydnem mi padlo auto do nouze, cca 300km od domova, tak to mel pichly tamni mechanik na diag, ze pry je to EGR a ze s tim nic nezmuze takhle narychlo, tak jsem v nouzaku se dokulhal domu a hodil to do skodovky, ty mi volali, ze EGR jim to vubec nepise, ze jim to pise snimac kliky, ktery kdyz odpoji, tak chyby zmiznou, par dni na to mi volal, ze teda vymeneno, nicmene pry pri projizdce auto nejde pres 140 kmh, nerikal ze nejde do otacek, ale jen to s temi 140kmh a ze kdyz prijeli k nim zpet, tak se za autem trosku zakourilo, ze pry mozna regenerovalo DPF. Myslite, ze by regenerace DPF mohla takhle omezit rychlost? Diag pry od vymeny snimace kliky nepise nic, ze pry kouknou na turbo, ci co jinyho by mohlo bejt v haji.
Ja resil, ze jsem mival relativne casto zvysene otacky na volnobeh, ale hadal jsem, ze to bude vadny aku, ktery byl vymenen 300km pred nouzakem za novy, ale stejne behem tech 300kmh jsem mel zvysenej volnobeh. Semtam si auto zakourilo kdyz jsem dojel na svetla takovym bilomodrym kourem, ale vetsinou po popojeti 200m na dalsi svetla to zmizlo. Daval jsem to za vinu vypalovani dpf ten kour. To same jsem videl, kdyz na volnobeh jsem vytocil auto do 2.5k rpm, tak to auto docela silne zahulilo a smrdelo. Nicmene za jizdy nehulilo v zadnych otackach, zabiralo trosku hur treba do 1.500 otacek a turbo mi prislo ze zabiralo az tak od 2, mozna 2.5.
Mohlo by to byt turbo? Ci co jineho bych mohl cekat? DPF? Nicmene koncovky jsou uplne ciste, tudiz to bych nerekl. Diky a hezky den.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud to budeš svěřovat odborníkům diag nic nehlásí, tak to budeš mít pořád dokola jak píšeš,

co by mohlo bejt v hajzlu, Zacinam se pomalu obavat, ze pry mozna, smrdelo, Daval jsem to za vinu, Mohlo by to byt , ale hadal jsem

cayc je pro elektrikáře který tomu rozumí, ;)
zkratomovany
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2022, 23:46

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od zkratomovany »

no nevim, doufam, ze si s tim v ty skodovce poradi, jen jsem chtel nejakej vas nastrel, na co se mam eventuelne pripravit… je to prvni auto co mam, asi rok a tohle je nejakej prvni problem co se dostavil, tak jsem byl zvedavy.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od slovacek.milos »

zkratomovany píše: 28 lis 2022, 22:07 jen jsem chtel nejakej vas nastrel, na co se mam eventuelne pripravit…

z tvého popisu najdeš nástřel jedině zde https://www.bing.com/ck/a?!&&p=3fea64d5 ... xlLw&ntb=1

ve škodovce si stím poradí ale žádej na opravu záruku, záruky na opravy ze zákona už 8 let nejsou
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od valekf »

To co pises nedava smysl, kdyz odpoji snimac kliky tak chyby zmizi? Bez snimace to auto nenastartuje, a kdyz ho odpoji tak to musi hodit chybu, co to ma najety? Cayc jsem delal mockrat - hlavne vstriky, cerpadla, praskly dpf atd...
zkratomovany
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2022, 23:46

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od zkratomovany »

Jen interpretuju to, co mi bylo receno do telefonu, mozna to tedy interpretuju spatne… Nicmene pry kdyz ho vymenili, tak je to podle pocitace v poradku, ale nejede to. Rikam pouze co mi je receno, ja do aut nijak nedelam, tak netusim. Najeto ma nejakych 270 000.
zkratomovany
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2022, 23:46

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od zkratomovany »

A tez chapu, ze od stolu nic konkretne nevymyslite, spis jsem byl zvedav, co by to mohlo tak teoreticky byt, nicmene at si s tim v skodovce poradi a snad to nebude nic vazneho. :D
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od valekf »

Dobre, tak z toho jsem pochopil, ze po vymene cidla na klice uz to nepise chyby co to psalo.. 270, to muze byt klidne praskly/ucpany DPF skrz EGR nebo vstriky, sezen nekoho s diag, bydliste? Treba se ti nekdo ozve, autorizak uz neni davno zadna zaruka
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od slovacek.milos »

zkratomovany píše: 29 lis 2022, 00:16 skodovce poradi

oni si poradí, cayc není dobrý do města na krátké tratě a musí mít kvalitní naftu + přípravky jako vif, čistění DPF, kvalitní nízkopopílkový olej včas měněný, řidič pohodář,
v opačném případě omezená rychlost, nouzáky, pokuřování, chodí to ze servisu do servisu, každý něco zjistí něco vymění,

problém způsobují tři věci egr, kat, dpf, pokud se do toho zamotá internet a tenká peněženka majitele tak je to začarovaný kruh ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 1.6 TDI CAYC nouzak a dalsi problemy

Příspěvek od roman1648 »

Pokud se tomu nechce do výkonu a jede to max 140 může být přicpaný DPF, kiláky by to na to mělo
Bohužel jak psáno výše, diagnostiku může mít autorizák pozlacenou, ale když s tím tam kluci neumí a umí akorát vyčíst závady, je to k ničemu...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“