Octavia 1 1.9TDI 81kw brzdy

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 133
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Octavia 1 1.9TDI 81kw brzdy

Příspěvek od codek99 »

Zdravím, v průběhu asi dvou dnů mi začali blbě brzdit brzdy. Pedál při zmáčknutí asi v polovině trochu zabere ale to hned tak vyměkne a pak brzdí až naspodu. Když brzdu zašlápnu hodně tak mi taky přijde že abs se spouští zbytečně brzo. Brzdit to brzdí, jezdím s tím, jen musím víc předvídat situaci když to brzdí tak slabě (to jen tak pro upřesnění).

Taky jsem si všiml že při brždění nejspíš auto nebrzdí všemi brzdami stejně protože když zadupnu brzdu tak se to auto tak nějak zachvěje, nepodařilo se mi ale vypozorovat na kterou stranu se to stáčí ani nic, jen že se to chová divně.

Když brzdu zmáčknu 3x tak na 4. zmáčknutí je taková tuhá ale brzdný účinek nemá, tvrdá dlouho nevydrží.

Před měsícem jsem nechal měnit zadní brzdové destičky.
Když jsem začal problém řešit, všiml jsem si že nádobku na brdovou kapalinu mám úplně prázdnou (přiznám se nekontroloval jsem brzdovou nádobku celé 3 roky co auto vlastním takže jestli hladina zmizela ze dne na den nebo ubývala postupně nevím), tak jsem ji dolil mezi rysky a tam se od té doby drží. Může být problém čistě jen v tom, že došla kapalina tak se to zavzdušnilo a teď už si to tu novou nevezme a musím kolo po kolu odvzdušnit?
Naposledy upravil(a) šulda dne 04 pro 2022, 22:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Špatně brzdí brzdy

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud na ty brzdy sereš tak se nediv, každé dva roky se mění brzdová kapalina a to tak že se z každého kola odpustí 0,5 l kapaliny postupně, v případě že máš v brzdovém okruhu močůvku, tak škody napáchané jsou už někdy nezvratné,

každý rok se provádí servis vozidla kdy se mimo jiné kontroluje stav brzdové kapaliny

pedál napočtvrtí ztvrdne a pak změkne to nestíhá vakuová pumpa na vačce, problém se dá změřit a to vakuometrem ;)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: Octavia 1 1.9TDI 81kw brzdy

Příspěvek od šulda »

Název témaru sis vymyslel sám nebo Ti poradil někdo na FB? Upraveno stejně jako nesmyslně tučný text.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 1.9TDI 81kw brzdy

Příspěvek od roman1648 »

Pokud jsi to vyšlapal tak že by to cuclo vzduch tak samozřejmě prvně odvzdušnit ale to se mi nezdá páč by na tebe řvala kontrolka hladiny kapaliny
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“