FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

Jasná zpráva, ale je pochopitelný, že do takový montáže se mi nechce, když není jistota, že to tím bude...kdyby to v převodovým ústrojí alespoň nějak rachtalo nebo něco, ale tam je ticho, spojka zabírá ve 2. třetině klasicky, tak je asi škoda se v tom vrtat, když nevím ani základně po čem jít. Je ale zajímavé, že někdy to škube víc, jindy skoro vůbec, jakoby to na něčem v motoru snad záleželo_zejtra to píchnu na vag, jestli tam náhodou něco nevyskočilo a není to jen nějakým čidýlkem, ale to asi těžko, protože když se auto projíždělo jestli neztrácí výkon, nebo spojka při vyšší zátěži neprokluzuje, tak sem uviděl najednou z jednoho lehkého kopečka konec tachometru, což mi vyrazilo dech :o :? (rofl) auto s 323 tis. najetými poctivě servisovaný a ono to jede líp, jak kdejakej těžkej tdí šnek :doh:
Takže tím jsem asi vyloučil čidýlka a podobný blbosti. Loni sme do auta narvali šílených x desítek táců, tak proto mě to tak sere víš, že to najelo od generálky 9200 km a už je další vážný problém. Navíc odešla stahovačka, kterou nechce v okolí nikdo udělat, každej se vymlouvá jak nejvíc může :P to je to opravdu až taková pakárna měnit stahovačku u řidiče ? nemám nýtovačku, ani kupovat kvůli 1 akci nehodlám, proto sem z toho škopku bezradný už. navíc od novoty byla uplně suchá původní vana a dneska kouknu pod auto a černej flek přes celou vanu, což je další důvod k nasrání se. Do toho všeho předražená pojistka, kterou je nutno nyní uhradit, asi už začalo odcházet i servo, na místě na parkovišti po otočení volantu to s autem cuklo, jak kdyby se propadly oba tlumiče atd. Navíc to bylo asi 4x na sbíhavosti a až poslední servis vyřešil na schopných 95%, kdy je volant při jakékoliv rychlosti klidný, jak písečná pláž. Občas zavibruje, ale minimálně. Je tam ještě spousta věcí, do toho začala teď z jara první kosmetika....no hodit to ze skály asi nejlevnější a nejadekvátnější řešení (hm)
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od martinsidlo »

Opice a banány. :lol2:
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od slovacek.milos »

proč juknout vyměnit
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

Tak mi to tak nějak, jako vždycky klasicky nedalo (i když už 10 let oficiálně auta neopravuju :D ), a byl sem se jí na ten její uzlíček neštěstí mrknout, projet to, natankovat atd. Před jízdou jsem kouknul na olejovou náplň, jejíž výše se nezměnila, i přesto jsem radši dolil do maxima. Potom jsem vlezl pod auto a zjistil, že ten únik oleje je na 90% od odlučovače oleje, tedy pokud je umístěn přesně nad vlnovcem ??? (protože z toho místa tam pěkně střiká na celou nápravnici, ale na omak jen lehká vrstvička polo-tmavého oleje, který už je dle palubního PC na výměnu, ale černý ještě není, tudíž ho vyměním až nakonec, až bude po závadách).
Hýbal jsem s táhly řazení a zjistil jsem, že je v nich vůle jako prase :o :? :roll: (rofl) rozhýbal sem je tak, že tam něco cvaklo (asi zaseknutý setrvačník) a na tu problémovou pětku to škubnulo, tak 2x za jízdy a s o 259% nižší intenzitou, takže bylo jasno, že spojkou tohle nebylo, protože spojka zabírá jak má a neprokluzuje. Navíc se s tím dá rozjet už normálně svižně, a ne jako předtím jak s klepavkou se rozjíždět. Bude tedy v takovém případě potřeba táhla vyměnit ? a nebo jen stačí do nich narvat vazelínu a tím je zakonzervovat ? spíše prostříkat olejem, když vidím ten kýčovitý mechanismus.. u 1.6 16V to bylo celé takové robustnější a odolnější, ale zase se kousaly silonové válečky, takže on si člověk u koncernu prostě nevybere.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

převodka.jpeg
převodka.jpeg (114.68 KiB) Zobrazeno 1902 x
Tím označeným táhlem se to nechalo rozhýbat, nevíte někdo konkrétně proč je tam takováhle divná páka ?
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od martinsidlo »

To je závaží pro lehčí řazení.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

Děkuji moc za info. Jen nechápu, jak to bylo možný, že se s tim zahejbalo a je klid... tohle vážně nechápu.
Vyžaduje celý ten mechanismus řazení nějakou údržbu? Nebo stačí vyčistit/namazat? Nebo raději nemazat, když jsou některé z těch komponent plastový?
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od maka123 »

Vyčistit a namazat vazelínou a seřídit lanovody.
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

Takže mohu tam plácnout vazelínu (LOL) to sem potřeboval slyšet. Lepší se 100x zeptat, než jí pak odtamtud dostávat kartáčkem na zuby a odmašťovačem brzd :)
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od maka123 »

Kdo maže ten jede. 😁😁😁😁
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od roman1648 »

Měl jsem Caddy 2006 kde byla ta páka na tisícihranu vymačkaná a měla už dost vůli, šla tam blbě jednička,dvojka - kvalty na levé straně,vyřešilo se to přidáním p=odložky a utažením nafest,ale za měsíc se to zase vyvaklalo pomohla až výměna za jinou
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Tomas6 »

Tohle byla specialitka T5. Tam jsem se těch pák navyměňoval. Už jsme jednu vozili v autě, kdyby si někdo stěžoval v terénu.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od Kendys_TDI »

Tak vážně pomohlo, vystříkat čističem brzd a naprat na všechny pohyblivý místa vazelínu ve spreji a je klid. Jezdí s tím už x dní a má mě za boha jeho (wallbash).
Že prej to auto neškubne, ať dělá co dělá, mi říkala: ty si dával novou spojku jooo ? (rofl)
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: FAbia 1 zůstává viset pravá zadní brzda - bubnová

Příspěvek od slovacek.milos »

martine proc juknout na spojku od starline 1500 kc dam novou, jinak tezko nekomu radit kdyz spojka rad perfektne ;)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“