Brzdy Scénic 02

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Brzdy Scénic 02

Příspěvek od patrik.kloucek »

Zdar borci, jsem s rozumem v koncích proto vás prosím o pomoc. Problém... Lehce mi pribrzdovali obě přední kola zhruba stejnou silou. Čepy a vše kolem je ok a vše se Hejbe jak má. Chtěl jsem zkusit povolit odvzdušňovací šroub a samozřejmě jsem ho urazil. Takže dál jsem novej třmen a chci to odvzdušňit. Ale za boha to nejde. Pedál seslapuju až na podlahu a je úplně bez šance aby se vysouval pistek. Ať dělám co dělám tak brzdová jen lehce vytéká. Skousel jsem to i s běžícím motorem ale stejný. Druhé přední kolo přibrzďuji stále a při sešlápnutí brzd.pedalu brzdí.. Máte tušení co se s tím stalo? Jak to mám odvzdušňit? A proč ten předek pořád pribrzdoval? Díky moc za radu....už tu mechu asi vážně hodím ze skály 😭😭😭
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od Tomas6 »

Hadičky.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od roman1648 »

Jo asi fakt hadice ke třmenům, vevnitř rozleptaný, pamatuju si že na to hodně trpěly třeba Peugeoty 205, tam jsme to měnívali pořád
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od patrik.kloucek »

roman1648 píše: 15 pro 2022, 08:30 Jo asi fakt hadice ke třmenům, vevnitř rozleptaný, pamatuju si že na to hodně trpěly třeba Peugeoty 205, tam jsme to měnívali pořád
Hele hadice jsem dal novy. Stav stejnej. Jako bonus se mi to nedari odvzdusnit.Slapu pedaleme ten je uplne bez odporu az na podlahu. Dal jsem jinej brzdovej valec.Stav stejnej.Zkousel jsem to projet v domenize nejakym zazrakem zpustim ABS ale bez sance auto vubec nebrzdi...repektive pokud 10x slapnu a drzim pedal na podlaze tak po chvilce zacne lehoulince brzdit. Zkratka podle me se to nejakym zpusobem zavzdusnilo. AQle proc to nejde slapanim dvzdusnit to nechapu....v zivote jsem tohle nazazil.. Existuje nejakej zpusob jak protlacit kapalinu zkrz ABS az ke kolu aniz bych musel mit diag? (wallbash) (wallbash) (wallbash)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od Marek001 »

Máš zavzdušnenú kocku ABS najskôr jednu po druhej povol trubky "vyšlap" najskôr kocku až potom to choď odvzdušniť. Tým že máš v kocke penu tak ti nemá ako pretlačiť ventily a si v blúdnom kruhu.
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od patrik.kloucek »

Marek001 píše: 18 pro 2022, 19:40 Máš zavzdušnenú kocku ABS najskôr jednu po druhej povol trubky "vyšlap" najskôr kocku až potom to choď odvzdušniť. Tým že máš v kocke penu tak ti nemá ako pretlačiť ventily a si v blúdnom kruhu.
Takže .... Tu mrchu jsem odveszl do servisu a naplnili to na plnicku. Protlačili jsme všechny trubky až to šlo úplně bez bublin ale pedál stále propadá na podlahu. Další kolo jsme odvzdušňovací jednotlivá kola spínáním čerpadla ABS přes diagnostiku. Výsledek více méně stejnej. Možná u podlahy to trošku přibrzďuje. Pokud běží pumpa ABS tak pedál ztuhne a asi to brzdí jak má...zkrátka nepropadne k podlaze. Pokud pumpu vypnu pedál je zas jak držka a jde zas k podlaze. : (wallbash) .
Jakej je správného postup idvzdusneni přes diag? Jen pro kontrolu jestli jsme to dělali dobře. Diky
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: Brzdy Scénic 02

Příspěvek od p.s. »

Ja bych to zkusil manualně jak uz ti nekdo radil ale ja bych začal brzdovim valcem pokud tam je šroubení pak trubky na vstupu do abs pak jednotlivý výstupy z abs a az pak bych oběh kola
Na tom abs to šroubení povolit at to bleje skrz závit aspon 3krat 4krat
Tudle sem valčil s oktavkou a todle zabralo
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“