Jakou lepší autobaterii

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od tukydydes »

Zdar jakou mi doporučíte lepší autobaterii? Cena klidně kolem 5-6tis. (gelovka, nebo nějakou trakční...) Potřebuji do svojí Octavie. Doposud jsem používal EXIDE Premium 77AH, ale s Webastem si moc nerozumí a vydrží vždycky tak 2 roky. A docela jsem nerad když mě to vždycky někde nechá. Jediná podmínka je, aby to bylo plug and play montáž, aby se nemuselo něco předělávat (držák, svorky atd.) Koukal jsem na OPTIMAL, ale nejsem si jistej abych jí tam pohodlně dostal.

Díky
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od Jarda S. »

pokud baterii adekvátně nedobiješ tak může být klidně ze zlata a stejně odejde...
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od ROMEK »

Najlepšie by bolo ak tam máš webasto dať ešte jednu bateriu ale ked je to v tej octavii v popise tak toho asi moc nevymyslíš. Jedine skusiť dať bateriu AGM možno by zniesla viacej
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od Marek001 »

Ťažko povedať ako by si zas tá AGMka rozumela s konvenčným dobíjaním ale za pokus by to stálo... batérie sú lotéria, je to hlavne o tom ako bola pred montážou skladovaná, ako nabitá a pod
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od hansdob »

Pokud mas webasto používáš ho pravidelně a nejezdis delší trasy mezi použitím webasta jak 100km nebo nedobíjíš pokaždé když doma stojí myslím že žádná baterie neda víc jak 2-3 roky.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Re: Jakou lepší autobaterii

Příspěvek od tukydydes »

Tak jsem to ještě konzultoval s pár prodejci autobaterií a byla mi doporučena ta AGM. Tak jsem vzal na zkoušku 80Ah. Jinak ročně najedu kolem 25tis, km takže zase málo nejezdím. Ale spíš je to tak, že třeba přes pracovní týden ráno nahodím bufík cca na 30min +/- a potom ujedu tak 15-20km (ta jízda mi trvá min 20-30min) a potom odpoledne ještě třeba najezdím dalších 30-40km. Ale jelikož ta co tam mám teď má vyboulený bok takže jasná Sulfatace článků. Takže baterka co snáší krátkodobé podbití by měla teoreticky vydržet více. No uvidím budu rád za 3-4roky s tou AGM si myslím. Nebo mi byla doporučena lithiová, ale nejsem zase takovej magor, abych dával za baterku 20litrů :)
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika bez rozlišení značky“