sněhová fréza MTD ST380D

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Roman Vitek
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2013, 11:18

sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od Roman Vitek »

Zdravím všechny,
získal jsem před 3 lety sněhovou frézu MTD ST380D. Nyní jsem se rozhodl ji dát dohromady, resp. ona je jako nová, ale hlavně vyčistit. Kompletně jsem vše vyčistil (tedy doufám) - palivovou nádrž, nová přívodní hadička, nový benzín, karburátor + seřízení ventilů. V karburátoru jsem našel pouze jednu trysku, plovák funguje tak, jak má. Frézu nastartuji, ale nejde do otáček. Když ji mám na pomalu (želva), je chod plynulý. Jakmile chci zvýšit na pracovní rychlost (klokan, či co tam je), tak fréza má kolísavě otáčky, resp. jede a když má tendenci snižovat otáčky, tak se automaticky přidá plyn. Ale to jen na chvilku a opět se celý proces opakuje. Od táhla želva/klokan ovládání rychlosti jsou dvě pružinky, mám pocit, že nejsou správně, ale nenapadá mne, jak by mohly být jinak. Nemáte tuto frézu někdo doma? Nemáte někdo zkušenosti a radu? děkuji a přeji hezký vánoční den
Přílohy
IMG_20221220_133217.jpg
IMG_20221220_133217.jpg (558.68 KiB) Zobrazeno 3047 x
IMG_20221220_1333091.jpg
IMG_20221220_1333091.jpg (471.73 KiB) Zobrazeno 3047 x
Oktaf1
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2021, 20:43
Odpovědi: 1

Re: sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od Oktaf1 »

zkoušíš to bez zátěže, nebo se sněhem? Jde o to, že otáčky jsou regulované táhlem mezi odstředivým regulátorem na klikovce a karburátorem. Pružinka mezi volicí pákou a tímhle táhlem dělá protiváhu. Je to stejné jako u benzinové sekačky na trávu. když stroj není zatížený, může se stát, že otáčky vylítnou moc rychle nahoru, regulátor zavře klapku v karburátoru, otáčky zase spadnou a regulátor zase přidá plný plyn. Celý proces se opakuje .....
Se zátěží pujdou otáčky nahoru pomaleji a je menší šance k rozkmitání regulace.
Roman Vitek
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2013, 11:18

Re: sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od Roman Vitek »

zkouším to bez zátěže, to by mohl být tedy, podle toho co píšeš, problém. Děkuji za typ. Akorát už teď u nás skoro žádný sníh není :-(. při nejbližší příležitosti vyzkouším. Díky :punk:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od ROMEK »

Sused mal opačný problem na sekačke zase ked sa vjelo do trávy tak to zdechlo nevedela si pridat otáčky podla záťaže. Prerobili sme to na lanko z kola a ručne sa pridalo :D
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Roman Vitek
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2013, 11:18

Re: sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od Roman Vitek »

přesně tak... napneš lanko - jede, povolíš - nejede. Třeba to tak dopadne :-), díky
Gregos
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2023, 17:03

Re: sněhová fréza MTD ST380D

Příspěvek od Gregos »

Dobrý den, mám dotaz ohledně frézy HECHT. Při pojezdu vyskakují rychlosti prosím o radu. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“