Superb I špatny příjem rádia

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Superb I špatny příjem rádia

Příspěvek od mirda123456 »

Pánové a dámy, mám na Vás dotaz, řeším problém se špatným signálem rádia, rádio sice hraje, ale v pozadí pořád slyším šumnění. Na autě je anténa s GPS modulem, zkoušel jsme i několikrát vyměnit za jinou použitou a bez změny, zkoušel jsem i celý nový anténní kabel a také bezezmeny, zkoušel jsem i jiné DX rádio (současné je také DX a také bezezmeny. Dnes jsem zakoupil anténu z AHifi.cz ( https://www.ahifi.cz/antena-calearo-7677872.html ) . Vypozoroval jsem zlepšení tak o 10%, ale žádná sláva. Nemáte někdo nějakou radu popř. jak zlepšit příjem signálu?
Napadá mě vyměnit anténu např. za žraloka z Audi A6, 4F.nebo Superba 2.
Jedná se o jedničkoveho Superba
Naposledy upravil(a) šulda dne 04 led 2023, 23:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Špatny příjem rádia

Příspěvek od Pája 19 »

Šum je při nastartovaným autě, nebo ne?
Máš dobře ukostřenou anténu ke střeše?
Oct asv 2000, DieselPower
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Re: Špatny příjem rádia

Příspěvek od mirda123456 »

Šum jak u nastarovaneho tak i vypnutého motoru je stejny.

Anténu jsem dotáhl maticí s hroty s citem ke střeše, takže si myslím, že kostru to má dobrou. Nebo jsem měl dělal lepší/jiné opatření?
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Superb I špatny příjem rádia

Příspěvek od Pája 19 »

Někdy je potřeba seškrábnout tlumící hmotu nebo lak ze stropu, aby se matice mohla dotknout s plechem. Každopádně bych si jí radši propísknul meřákem při odpojeným rádiu, aby ti to nebralo kostru přes stínění.
Oct asv 2000, DieselPower
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Superb I špatny příjem rádia

Příspěvek od tatko Tom »

Nemôže to byť vadným rádiom? Autorádio vedia rušiť niektoré zariadenia typu autokamery, USB adaptér/ nabíjačka.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Re: Superb I špatny příjem rádia

Příspěvek od mirda123456 »

v pátek jsme v AHIFI koupil novou anténu značky Calearo, nový svod a i fantomové napojení, celý den jsem různě měnil a kombinoval a rozdíl skoro žádný. Jedině co jsem zjistil tak když se připojí fantomový napaječ v sestavě s originálním rádie tak to radio nechtí ani jednu stanici. A další rozdíl, když jsem měl namontovanou novou anténu značky Calearo a fantomový napaječ tak jediný rozdíl byl že radio hrálo hlasitějí, ale v pozadí byl pořád stejný šum jako s origo anténou.
DOMI
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 23 lis 2007, 18:26
Odpovědi: 1
Bydliště: Severní Čechy

Re: Špatny příjem rádia

Příspěvek od DOMI »

mirda123456 píše: 04 led 2023, 23:43 Šum jak u nastarovaneho tak i vypnutého motoru je stejny.

Anténu jsem dotáhl maticí s hroty s citem ke střeše, takže si myslím, že kostru to má dobrou. Nebo jsem měl dělal lepší/jiné opatření?
Myslím (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“