2.0 fsi nestartuje

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slickrick »

Jedná se o octavii2 s motorem 2.0 fsi BVY. Známý auto zaparkoval a cca po 2hodinách chtěl odjet ale už nenatočil. Motor točí ale nechytne. Svíčky mokré, na diagnostice bez chyb. tlaky 10, 14, 14, 11. Nechytne ani na start sprej. Setkal se někdo s tímto problémem?
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od martinsidlo »

Dává to jiskru ?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slickrick »

jiskru dáva
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od jozef9 »

Vyskúšaj odpojiť snímač vačky a tak štartovať.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slovacek.milos »

ja to mel ale uz evim presne kod motoru zkousel jsem taky kde co a nic , no nakonec jsem to zatahl borcovi eetrikar co delal v autorizaku ten zjistil skoceny retez, kdo to a ak opravil nevim
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od martinsidlo »

Tak rozvody beru,že má zkontrolovaný.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od jozef9 »

Tiež sme mali problém s skočenými rozvodmi, opravár pred nami stiahol snímač vačky a bolo vyriešené, auto štartovalo. Po napojení snímača sme nevedeli naštartovať. Vymenili sme rozvody a auto pekne štartovalo aj so snímačom vačky (nemusí to byť jeho problem).
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slickrick »

Takže verdikt, už jsem byl smířený se skočenymi rozvody i když to podle tlaku byla blbost. Každopádně při zkoušce jestli to dává jiskru se mi zdála jiskra slabá tak jsem původní svíčky vyčistil a při opětovné montáži měl motor náznak chytnout. Dnes se koupily nové svíčky a motor běží. Původní svíčky byly s jedním kontaktem, nové se třemi s tím že dva kontaky jsou odsazené od prostředního. Takže svíce to vyřešily. Každopádně si připadám jak blbec ohledně vyřešení takové banality ale toto by mě v životě nenapadlo. Takže se předem omlouvám všem zúčastněným že jsem vás tím zatěžoval, a chtěl i poděkovat za snahu mi pomoci.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

Nemyslím si že by to svíčky vyřešily,aspoń ne dlouhodobě, ono se to ulilo z nějakýho důvodu
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slovacek.milos »

romane jeden duvod jsem mel ekolikrat , na izolatoru se usadilo neco vodiveho, ocelakem izolator cisty, svicky par tisic, problem se opakoval, jedine autogen a vypalit, podle me vadne palivo, uhlik na izolatru a vzdy v zime, naposledy htp to mne dalo to byl jasny skokan, a ono svicky a 30 l vadneho paliva
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od jericho-3 »

Pravdu díš, není tak dlouho doba, kdy jsem vzorek z nádrže zapaloval , zda to vůbec hoří.. Vždy se majitelů ptám a kdy se to stalo poprvé? A když mi řeknou, no ráno jsem normálně odjel do práce, cestou natankoval a pak už jsem z práce neodjel, tak jdu po palivu. Samozřejmě tehdy lidé kupovali palivo leckde, a nejhorší je směs nafta-benzin, kdy to po zapálení hoří, ale moc kouří a samozřejmě jde i o poměr..A dnešní motorové slečinky jen tak něco neschlamstnou, takže cokoliv co je mimo normu tak motor odmítne a nechytne, studené svíčky se zalejí a babo raď.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0 fsi nestartuje

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: 19 led 2023, 09:30 Pravdu díš, není tak dlouho doba, kdy jsem vzorek z nádrže zapaloval , je to par let borec natankoval prijel domu cca 3 km a nenastartoval, u htp normal, tri dny jsem postupne resil vycucl jsem i trochu paliva a podle me horelo normalne, za tri ny jsem zjitil prd, nakonec to bylo benzinem vycucl jsem 30 l nalil novy, ptal jsem se na benzince a resi se to je vas vic :evil:
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“