Auto do Prahy s low budget servisem

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od roman1648 »

Tvl já asi opravdu něco dělám blbě (noteeth)
Nebudu tu nikoho hanit,nevím o koho jde, ale vidím že se jinde opravdu dělá za "jiné" ceny, ty ceny toho materiálu jsou všechny krát dva, některé krát tři a vzít si 12 tisíc za dvě hodiny práce,protože to dají všechno nový a nemusejí řešit nějaký silentbloky/lisování apod a geometrii ( tu tam nemáš ani napsanou popravdě ale to by měla být automaticky )je u mě čistokrevná zlodějina, mysli si o tom co chceš. Doufám že je to nějaký kamarád nebo dobrý známý a dělá ti to za náklady (rofl)
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od Biimbo »

pokud servisuješ za tyhle ceny, tak si mužeš vzít něco na operák nebo rok starou OIII za 500tis a mít ještě 4 roky záruku.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od martinsidlo »

Ale ceny dílů jsou s DPH, na co měnit ložiska a pružiny ? Ale dělej,jak myslíš. A myslíš,že jiné auto nepotřebuje servis ? Min. základ,když to koupíš,pneu 2 sady,olej,rozvody a nápravy taky nebudou 100%,takže celé to bude za 50tis min. + cena auta+pojištění+dál.známka ?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od mirek999 »

Než dát tyto peníze jenom za zadní nápravu, tak si radši zaplatím lítačku po Praze :-D
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od Tomas.cz »

roman1648 píše: 18 led 2023, 13:44 Tvl já asi opravdu něco dělám blbě (noteeth)
Nebudu tu nikoho hanit,nevím o koho jde, ale vidím že se jinde opravdu dělá za "jiné" ceny, ty ceny toho materiálu jsou všechny krát dva, některé krát tři...
Zrovna na O2 jsem měnil tlumiče minulý týden taky Monroe a mají maloobchod kolem 1 400kč vč. dph za kus, jak kde samozřejmě. Tady se toho evidentně nebojí.
Ale co se týče cenotvorby, od Nového Roku co mi lidi hlásí že jinde chtějí za vyčtení paměti závad 2 500kč multiznačkou, případně diagnostiku závady proč auto padá do nouzáku předběžně 6 - 8 000kč, hodinová sazba na mechanické práce 1 400kč + dph apod.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od Jarda S. »

roman1648 píše: 18 led 2023, 13:44 ty ceny toho materiálu jsou všechny krát dva, některé krát tři
to budou ceny z kelly (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od roman1648 »

Tomas já to chápu, už to bylo řešeno mockrát - je to věc nabídky a poptávky, pokud zákazník s cenou souhlasí, není co řešit ( pro někoho ) , já na to prostě ale nemám žaludek bouchnout do čepu, 500, povolit ho a vyndat, dalších 500, pak si dám kafe, to je za 1000, pane máte tam novej čep a s geometrií to máte za krásných 4800 (noteeth) (noteeth)
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od mountune »

Souhlasím s romanem ale pořád tu je sorta zákazníků která si myslí že ty dílny máme jen pro zábavu :D Chce to prostě být trochu rozumný. Nicméně ta cena za tu nápravu je už fakt přestřelená..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od roman1648 »

Několikrát jsem dělal repas třeba zadní nápravy na Mondeo III,Galaxy WA6,S-Max apod kde je náprava taky poměnrně složitá což je té Oktávce podobné a kdyby to měl všechny ty ramena člověk měnit za nová, vyjde to na bakuli, ale je to zbytečné
Všechny silentbloky se dají koupit, Lemförder,TRW,Meyle HD, těm ramenům jako takovým nic není ,max to co je v něm vložená pružina by mohlo být shnilé ale nikdy jsme to ještě neviděl prohnilý durch
Rozdělám si celou stranu,dám si ramena k lisu,všechno vylisuju,nalisuju nový sileny,šrouby,excentry,složím to,udělám geometrii,celou nápravu nastříkám voskem na dutiny a odjezd. Posledně jsem si za S-Maxe vzal myslím 14tis. a to jsem k tomu ještě dělal olej a brzdy
Souhlas že v dnešní době to nejde dělat jak říkával můj děda "za Marsky" ( kdo nepamatuje cigára Mars alias Gagarinův sen byly zejména za komančů dost oblíbené dílenské kuřivo ) ale tak nějak rozumně, nemůžu si za hodinu práce počítat 1500 když autorizák chce 1000 a díly z druhovýroby,které vesměs vydrží kulový střílet za dvojnásobek originálu :roll:
smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od smrtka.smety »

Zdravím,

díky moc za komenty. Hodím odpoledne fotku spodku, měl jsem za to, že ta náprava vč. šroubů může být zarostlá a stojí to 2 dny na zvedáku, proto ta cena.

Poptám se na cenu ještě jinde :)
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Auto do Prahy s low budget servisem

Příspěvek od Jarda S. »

nestojí ;) když měníš komplet tak to rovnou všechno vyřežeš- ono to tak stejně většinou končí protože to zarezne že s ničim nepohneš (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“