Enduro

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Enduro

Příspěvek od mountune »

Neni tu nejaky enduro nadsenec? Hledam partaka, vsichni kamosi maji jen silnice a z toho uz jsem vyrostl. Jezdim Beta 450rr, idealne Stredocesky kraj/ jsem na vsi kousek od Kladna :wink: Jsem hobby klidny jezdec, zadny orani v chko (rofl)
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Enduro

Příspěvek od mountune »

To tu není žádný bahnomil? :lol:
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Enduro

Příspěvek od jericho-3 »

Ono je na moto zima, dnešní střelci musí mít vyhřívání sedačky, nejraději i volantu, popřípaě i ochlazovač koulí v létě spolu s třícestnou klimatizací s digitální přesností max. do 1 stupně Celsia.. A padnout do bláta narušuje image a zakryje tetování ..(LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Enduro

Příspěvek od roman1648 »

Ono se to opravdu hodně změnilo, v mládí jsme na motorkách jezdili kdy se dalo a když bylo za co, opravdu pro radost a zábavu,spávali pod stanem... dneska kdo nemá BMW GS za 700tis. a k tomu výbavu za dalších 100tis. není "in" k tomu placené výlety a noclehy v hotelích za 150 Euro no aby mohli dávat fotky na "Instáč" a podobný kraviny :roll:
Ono k tomu Enduru, to je taky problém,ofiko v podstatě nikde jezdit nesmíš a někde rajtovat po lesích a hájích kde budeš akorát srát lidi je taky na prd
burton.b
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 21 kvě 2011, 18:33

Re: Enduro

Příspěvek od burton.b »

Mám ktm exc 250 taky jsem začátečník ale jsem až od Ostravy.
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Enduro

Příspěvek od mountune »

To už je fakt dálka, škoda. K tomu ježdění, jezdím jen polní cesty, žádný ničení lesa a podobne.. vše s rozumem, nechci provokovat.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Enduro

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše: 31 led 2023, 13:54 Ono se to opravdu hodně změnilo, v mládí jsme na motorkách jezdili kdy se dalo a když bylo za co, opravdu pro radost a zábavu,spávali pod stanem... dneska kdo nemá BMW GS za 700tis. a k tomu výbavu za dalších 100tis. není "in" k tomu placené výlety a noclehy v hotelích za 150 Euro no aby mohli dávat fotky na "Instáč" a podobný kraviny :roll:
Ono k tomu Enduru, to je taky problém,ofiko v podstatě nikde jezdit nesmíš a někde rajtovat po lesích a hájích kde budeš akorát srát lidi je taky na prd
Ono to jde i levněji, zrovna můj kámoš prodává Hondu 400 za 50000Kč , protože to kdysi slíbil a teď se ošívá , když vidí jak cena roste. Je zajímavé, jak ty čtyřstovky jsou mezi nadšenci žádané, sám jsem na ní jezdil ale nemohu to posoudit , protože to není můj šálek čaje. Někteří dědci tohle nakoupili před X lety, protože v mládí jezdili motokros nebo jen tohle mají rádi, ale zestárli a už na to nemají. Další má Suzuki 350 ccm, což je údajně to nejlepší, ale jsou to ročníky 80tých let a výš. Proč kupovat nějakou modernu za řachu , většinou dělanou v Číně, když může být tutové origo, kdy ještě Číňani bydleli v jeskyních a svět byl v pořádku a ty ruce a hlavy co to vymýšlely tam měly to své made in...A je to samé železo a hliník a ne nějaký PVC odpad nacpaný chipy a tablety pro pomatené metrosexuály s erekcí pomocí modrých tabletek.. (LOL)
nepropadat panice...
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Enduro

Příspěvek od volvo pan »

jj xr400 jestli to je,tak to byly s 660 ttr namahou dost dobrý endura ,takový trochu těžší krosky s bytelnym motorem. Na blbnutí kolem domu super. Tady bejvala parta 3,4 kolky a endura a ještě cca 15 let zpět se nás sešlo taky přes 50,jezdilo se po lesích polích atd,1denní výlety. Pak začli lidi i fízli blbnout,udávání,i vrtulníky a různý naháněčky byly,taky samo provokace,ale postupně se na to většina vysrala a stroje bud prodali a nebo zahálí v kolně. No,a s tim jezdit opatrně,některý lidi,jak vidí moto 4 kolu v lese,tak to je jak rudej hadr,to nevysvětlíš,kamení,vidle,hrábě,skákání do cesty. Jako,nepomáhaj tomu ty motorkáři,co seřežou lesáky,jak to párkrát proběhlo,do lesa se nemá a magoři sou na obou stranách,ale ta extrémní nenávist od ostatních mi přišla hodně zbytečná a přehnaná. Základ je vyhnout se konfrontaci a zmizet,nenechat se vyfotit bez helmy,zamazat popř nemít rz a žádný fotky na fuckbůk a youtbe. To byl začátek konce u nás. Samo,že nedělat bordel..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Enduro

Příspěvek od jericho-3 »

To máš pravdu, když jsem s kolegou kdysi vyjel, tak on určoval trasu a jeli jsme okolo řeky, kde jsem dříve jezdíval a najednou tam byla cyklostezka, lidé nám hrozili , přilba je anonymní, člověka to láká na ně kašlat, ale mají pravdu, matky s kočárky apod..Jinak nám hoši s krosy a endury mastí po louce, dělají rigoly, žena nadává, já to omlouvám, protože to chápu. Bohužel většinou ničí soukromé pozemky, do babišáren plných jedů nejedou, tam už by ničemu neublížili.. U nás už jsou lesy zničeny, nikde ani živáčka a soudruzi myslivci tam klidně jezdí Octaviemi a je jim to fuk. A je to paradox, pokud by se jezdilo tam kde nejsou mladé stromky, tak je to prospěšné, protože se zjistilo, že nejvíc neporušená příroda je tam, kam se čehůni , hlavně s parchantíky vůbec nepustí , protože vše zničí, což jsou vojenská cvičiště, a velké rigoly od vojenské techniky jsou prospěšné, naprší do nich a vzniká tam nový život , což les potřebuje. Když jsem tůhle potkal starého známého v myslivecké uniformě/zelené/a on mi vypráví, jak se těší na norování s novým pejskem, tak mu říkám, ty vole to Vám to nestačilo? Vše jste vymlátili, zničili a vyhubili ,co bylo živé, spolu s kámoši zemědělci, vyhnal bych Vás z lesa..A on na mne ukázal prstem...hele on je zelenej...Ten idiot zapomněl, že on má zelenou uniformu a to není náhoda. Oni mají být ochránci přírody a ne to dělat po bolševicku, nechat rozpadnout obory, vybít veškerou "škodnou" ,přemnožit vysokou a dopustit aby divočáci terorizovali občany a množili se jako rudá rakovina kdysi. Bohužel v ČR dle průzkumu je 85% občanů s životním prostředím spokojeno. Amen Ať žije ZOO.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Enduro

Příspěvek od hansdob »

Jezdím kde mě baví mimo zasetého ale z 99% po polních a lesních cestách ( mimochodem jsou to cesty po těžké technice dnes už hojně vysypané makadamem ) už nemám čemu ublížit. V lese jako takovém nejezdím už nemám pružnost a sílu na ježdění “trialu” mezi stromy.

Problém nejsme až tolik tady byť je to špatně.

Problém jsou mamlasi co jezdí v chráněných oblastech po nových cyklostezkách a ve snaze zajet někam kam se prostě z rozumných důvodů nesmí.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Re: Enduro

Příspěvek od Felipe »

Ahoj,
TE TPI 300 a EXC 200... podle typu tratě a nálady :)
taky středočech, ale bohužel nám to tady dost dojebali kolkaři... tak jezdím tratě (Kavčák, Písek, Jihlava) nebo RO.
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Enduro

Příspěvek od mountune »

To tpi bych rád viděl v akci :woot: pořád mě to trochu táhne k dvoutaktu..
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Re: Enduro

Příspěvek od Felipe »

TPI má úplně jiný průběh než klasický karburator. Asi největší výhodu má v tom že jde úplně od 0… to je obrovská výhoda v technicky náročnějších výjezdech. Jinak zase brzo umírá. Jak dlouho jezdíš?
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Enduro

Příspěvek od mountune »

Jezdím přes 15 let, napřed 125cc enduro pak silnice Monster S4 a teď zpatky enduro.. s Betou jsem spokojen, vše jsem na tom udělal a je top. Ale dvoutakt mě láká víc a právě to tpi mě dost zaujalo.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Enduro

Příspěvek od roman1648 »

Trochu mimo téma, ale - dělal jsem teď servis pár motorek CBR 600, CBR 1000 Fire Blade,CBF 600,Fazer 800,1000, ty dvě zalehávačky mi už absolutně nesedí a to jsem na tom sakra něco najezdil,nechaápu jak jsem mohl jet na GSX-R 750 1100km za jeden den,dneska bych z toho po 300km spadnul,jezdím si v klidu svoje báwo R1200R a to je pohoda
Jel jsem v životě už na ledasčem,jezdil jsem i motokros hobíky,ale na to už jsem prostě starej,pilu co jezdí mladí kluci na to už sebekriticky prostě nemám (noteeth)
Přílohy
IMG_20210305_120354.jpg
IMG_20210305_120354.jpg (3.61 MiB) Zobrazeno 1287 x
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“