Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
MichalOct3
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2023, 10:37

Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od MichalOct3 »

Octavia 3 2015 140tis. Km 2.0 tdi. Vydava po nastartovani (ale sem tam sa po nastartovani neukaze nic a ozve sa to az po par minutovom chode ked sa trocha zahreje voda ale olej je stale studeny) pocut rachotivo klepavý tazko povedat ci pravidelný zvuk ktorý myzne s otackami a po zohriati oleja nad 70c zmyzne uplne. Olej meneny kazdy rok asi po 5/8tis km. Doteraz mal krasny zvuk po nastartovani (az na klinovy remen v zime ktory si sem tam pospieva par minut)... Niekedy to znie viac ako klepanie a niekedy viac ako lozisko niecoho (mozno rozvodu) mam aj nahravku/video na konci textu. Rad by som mal predstavu co to asi moze byt a ci a ako urgentne to riesit lebo docital som sa uz aj ze to moze byt normalne kym sa premažú vačky ked je studený olej ale preco som to potom doteraz nepocul... Neda mi to spat a som momentalne a este aj budem v inom state ako moj mechanik preto ma zaujima aj zavaznost a nutnost riesenia mojho problemu. Dakujem pekne za vas cas, informacie a pekny den prajem. Link na 10 sek. yt video so zvukom motora za studena (treba sa do toho zapocuvat trosku) :fist:

https://youtu.be/1QgmO0Wu7j0
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od Tomas.cz »

Osobně si myslím že tohle je zvukový projev olejové/vakuové pumpy.
MichalOct3
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2023, 10:37

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od MichalOct3 »

Dakujem za pomoc/nazor/info :) bude ju podla teba treba menit ci je to nieco s cim sa da zit ak mi nevadi ten obcasny zvuk? Dnes som to napr. Z 3 ciest pocul raz
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od slovacek.milos »

projev by se měl měnit šlápnutín na brzdu
MichalOct3
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2023, 10:37

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od MichalOct3 »

Dakujem za tip s brzdou... vyskusam ale zda sa mi ze som to pocul rovnako aj ked som stal na brzde (aktualizujem ked vyskusam)
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od marfan »

Je to na 100% olejové čerpadlo, po výmene to prestane na niekoľko tisíc km. Podľa výrobcu je čerpadlo aj s takýmto zvukom 100% funkčné. Má aj pravdu ja som to na oboch Octaviach počul od kúpy a to mám skoro 300tkm na jednej a 200tkm na druhej.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od Tomas.cz »

A když vyměníte olej, hned po nastartování s novou náplní + filtrem je ten zvuk intenzivnější a po chvilce přestane?
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od geo »

By na ty zvuky i přípis že je to vlastnost která neovlivnuje funkci.Vysvětlit zákazníkoj a nedělat žádný servisní úkon.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od martinsidlo »

Nový to není tak neposlouchej a jezdi.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
MichalOct3
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2023, 10:37

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od MichalOct3 »

Ďakujem vám páni velmi pekne za vaš čas, ochotu poradit a informácie. Poslednu dobu uz som to par jazd nepocul alebo to ztichlo samo od seba na tolerovatelnu uroven takze budem dufat ze ma to zas nedobehne a pri najblisej vymene oleja alebo servisnom ukone to este pre istotu prekecam s mechanikom ale myslim si ze mi povie viac menej to iste co som sa docital. Dakujem este raz a vas nazor a informacie mi rozhodne pomohli/ulahcili obavam :worthy:
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Klepanie / pazvuky z oblasti motora octavia 3 tdi

Příspěvek od Tomas.cz »

Já to chápu, ten zvuk je takové chrchlání/pomlaskávání a ono to slyšet z rozvodů na klidu nepřidá.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“