Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
MartasSch
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 15 čer 2021, 20:05
Bydliště: Hradec Králové

Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od MartasSch »

Zdravím všechny, od dneška mám celkem problém s Bořenou, 1.9. Po včerejší jízdě po zasněžených/namrzlých silnicích se dneska začalo ozývat takové klepání do volantu, a ten se i viditelně lehce pohybuje nebo kmitá do strany a auto více hučí než to bývalo. Děje se to víceméně jen 90 a výš, citelněji je to znát bez kvaltu na neutrál, s kvaltem je to slabší, přišlo to z ničeho nic během jednoho dne, do té doby klid. Při jízdě po městě nebo do 70-80 je klid, bez problémů.

Půl roku zpět měněn vnitřní kloub vpravo, ložisko vlevo, udělaná geo, podvozek bez vůlí.
Může toto způsobovat třeba upadlé závaží na ráfku nebo blbě vyvážená kola ?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od slovacek.milos »

a nesnezilo nahodou a mrzlo? ze by v kole bordel?
MartasSch
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 15 čer 2021, 20:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od MartasSch »

Náhodou sněžilo celých 50km, cesta 10 čísel sněhu, teplota -4. No zkoušel sem aspoň kouknout jelikož na wapku nějak nebylo čas protože sem chvátal do práce a nevypadalo to na bordel :/
Richi
Přispěvovatel
Příspěvky: 701
Registrován: 29 bře 2008, 07:25

Re: Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od Richi »

Jakmile padá prašan, zalepí to uplně všechno. Už se mi to dlouho nestalo, toho sněhu už není co bývalo, ale disky plné sněhu, druhý den někde kousek vypadne a klepec jako blázen. Hliníky se zalepují nějak víc než plechový.
Jednou v noci jsem jel na Mísečky a tam nahoře asi 30 cm prašanu. Dolu brzdíš jen tak na pohodu a na křižovatce, kde byla stopka a bylo fakt blbě vidět, šlápnu na brzdu a nic. Pedál tvrdej, ale auto nebrzdilo.
Vzal jsem za ručku a otočil to bokem, před křižovatkou takhle zastavil a najednou brzdový pedál povolil a už to brzdilo zase OK. Mokrý sníh nic neudělá, ale prašan je zvláštní hmota.
Oc1 81kw, kategorie veterán. Už není mezi námi.
Oc2 BKD.
MartasSch
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 15 čer 2021, 20:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od MartasSch »

Jojo byl to spíš prašan než něco mokrýho, po těch 50km kdy se víc jak 70 jet nedalo, blikající esp skoro furt a měl sem celkem slušně zalepený podběhy, auto přes noc stálo a samozrejme mrznulo a dneska při 90 tento problém..a celkem mě vyděsilo že se tohle stalo přes noc, 2 dny zpátky když sníh nebyl jela úplně na pohodu.
Mám klasiky plecháče s gumama na dojezd zimy (ty už pár let mají..) a nevím o moc věcech co by se stihly tak nějak ,,rozbít,, během noci (wallbash) snad jen boule na gumě, utrhlý závaží nebo bordel na disku..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Bora 1.9 ASZ klepání do volantu

Příspěvek od roman1648 »

Led v kolech ( discích ), řešíme to pořád, tuhle dojela paní se Sanderem, s tím se nedalo jet víc jak 60 protože pak se to rozskákalo jak kdybys jel přes retardéry,fakt hodně, v kolech tak cenťák ledu,nerovnoměrně,celkově po vyklepnutí dobře váha tak 30-40 deka tzn jak kdybys tam klepnul 300g závaží :D
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“