XDF definition soubory pro TunerPro.

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

Zdravím přátelé, rozhodl jsem se založit toto téma jelikož jsem tady nic takového nenašel, toto vlákno bych chtěl věnovat XDF souborům, kdyby třeba někdo sháněl, problémy se soubory, rady ohledně úprav atd...
Pro ty co neví co XDF soubor je, tak je to soubor který definuje data formátu Bin.
Data formátu Bin jsou uloženy v řídící jednotce v paměti Eprom/Eeprom.
XDF soubor definuje data z jednotky tak že se dají upravovat v programu TunerPro, který je zdarma ke stažení přikládám odkaz na jejich web, jedná se tedy o chiptuning/flashtuning.

https://www.tunerpro.net/

Já sháním soubor XDF pro BMW E39 525 tds 143HP a pro 1.9 TDi ASV 81kw, kdyby někdo měl prosím ozvěte se, děkuji.
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
Bottled
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 29 dub 2014, 18:16
Bydliště: Praha

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od Bottled »

Co jsem zlehka prohlidl ty jejich stránky a forum, tak to je spíš na starý benziny.

Podivej se na edc15 suite, tim si vyresis aspon to ASV a je to zdarma
ex: Fabia AXR, fmic, VB
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

Děkuji, kouknu na to Dobrej tip.
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

Našel jsem XDF pro 325 tds chipy s koncovým číslem 201, 348, 751.
Zkoušel jsem a funguje tak ho příkládám.
tds 201_348_751.zip
(1.28 KiB) Staženo 51 x
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

Zdravím, jelikož jsem na internetu žádný XDF soubor pro 945/946 nenašel, tak přikládám vlastní co tvořím.
Je to zatím první verze, obsahuje snad všechny mapy, ale nejsou tam definované osy a názvy hodnot.
Pokud by někdo uměl to dále upravit budu rád za každou radu, díky.

Soubor je pro:
BMW E39 525TDS
Jednotka: 0281001373
Chip: ...355 945
945-test1.zip
(1.95 KiB) Staženo 36 x
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od reesha »

XDF je pěkné, ale bez zdrojových dat s tím nejde nic dělat. Uploadni i binární soubory s kalibracemi
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3493
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od Pája 19 »

Jé nedávno jsem si koupil taky starý BMW, ale E30 2,5i. Taky se snažím upravit nějaký drobnosti v bin souborech pro mě a pro kamaráda, co má stejný žihadlo.

Jak píše MadMatt, bin není problém, ale sehnat xdf je horší.
Takže kdyby někdo měl, nebo věděl kde splašit xdf pro BMW E30 2,5I (M20B25) s koncovým číslem 153(Motronic 1.1) nebo s číslem 380(Motronic 1.3), dejte vědět.

To MadMatt: nemáš nějakej odkaz na rychlokurz ohledně xdf souborů? Tunerpro mám, čipy i programátor na ně taky, ale ty xdf jsou nedostatkový zboží... :roll:

A otázka do placu: jak to, že je jednotek je deset druhů, bin i xdf souborů taky, ale tuningový firmy nabízí jen jeden typ čipu na všechny verze jednotek? Znamená to, že si mužem s kámošem prohodit čipy mezi sebou a obě auta pojedou?
Oct asv 2000, DieselPower
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

reesha píše: 11 dub 2023, 09:12 XDF je pěkné, ale bez zdrojových dat s tím nejde nic dělat. Uploadni i binární soubory s kalibracemi
Posílám originální Bin soubory a i Stage 1 pro oba chipy (945, 946.
Stage 1 jsem mel v autě je to cca 125kw jede to stím pěkně.
Přílohy
945,946bin.zip
(86.18 KiB) Staženo 33 x
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
MadMatt
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2021, 19:38
Bydliště: Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: XDF definition soubory pro TunerPro.

Příspěvek od MadMatt »

Pája 19 píše: 11 dub 2023, 21:40 Jé nedávno jsem si koupil taky starý BMW, ale E30 2,5i. Taky se snažím upravit nějaký drobnosti v bin souborech pro mě a pro kamaráda, co má stejný žihadlo.

Jak píše MadMatt, bin není problém, ale sehnat xdf je horší.
Takže kdyby někdo měl, nebo věděl kde splašit xdf pro BMW E30 2,5I (M20B25) s koncovým číslem 153(Motronic 1.1) nebo s číslem 380(Motronic 1.3), dejte vědět.

To MadMatt: nemáš nějakej odkaz na rychlokurz ohledně xdf souborů? Tunerpro mám, čipy i programátor na ně taky, ale ty xdf jsou nedostatkový zboží... :roll:

A otázka do placu: jak to, že je jednotek je deset druhů, bin i xdf souborů taky, ale tuningový firmy nabízí jen jeden typ čipu na všechny verze jednotek? Znamená to, že si mužem s kámošem prohodit čipy mezi sebou a obě auta pojedou?

1. Koukl bych na offi stranky TunerPro mají tam XDF databázi a pak hledám na těchto fórech:
http://www.nefariousmotorsports.com/forum/
https://www.digital-kaos.co.uk/forums/index.php
https://www.ecuconnections.com/forum/index.php

2. Ja se s TunerPro učil podle YT a toho co jsem sehnal na netu nebo jsou na fb nějaký skupiny kde občas někdo poradí ale to svoje XDF tvořím tak že jsem dohledal adresy map na ruzných fórech a vložil je tam zatim nic moc neumím taky by se mi hodil nějaký rychlokurz.

3. Prohodit čipy nemůžeš ty firmy většinou chcou při objednávce ještě specifikovat číslo jednotky a číslo na chipu jinak kdybys chtěl mám dost upravených map na starší BMW které jsem kupoval, klidně mi napiš na mesenger (Matt Felner) a něco ti pošlu, ale je fakt že některé xdf viz to co jsem prvně dával je na tři druhy chipu viz ty čísla označní takže možna některý přehodit jdou.
BMW E39 525 tds - GT2260v, stage 1, motor po GO, HDS lamela, nerez vedení vzduchu, velký IC, KAT off, EGR off, vyfuk z AMG V8
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“