Hydraulický lis do dílny

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od roman1648 »

Dny našeho lisu koupeného kdysi v Makru jsou sečteny, díváme se po něčem novém,samozřejmě lepším, nějaké konkrétní zkušenosti / doporučení ?
Vesměs děláme osobáky takže ložiska,silentbloky běžných velikostí,občas nějaká dodávka takže aby to nebyl nějakej slabej čaj
Rady že si to mám vyrobit prosím ne, vím že by to šlo ale nevím kdy bych to všechno dělal...
Díky za případný tip ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8929
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od hansdob »

Kdysi jsme pátrali a je to většina hrách a co ne ( alespoň se tak tváří) stojí granát no a tak se kolega hecnul a “obří” udělal a tam jde vše.


a potom tři malý na malý kůlničce všechny dosloužený ale tak se zeptám nač dojel tvůj?? Zkroucená stojina??

Pokud mas zdravý rám a bude za rozumný tak odkoupim jelikož kdybych z toho jeden složil tak ušetřím s malými věcmi cestu na velkou dílnu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od Tomas6 »

Hledej lis cdm 80. Bude stát ranec, ale ten tě přežije
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od roman1648 »

Já ti ho vyfotím a pošlu no, ta horní opěrka panneky se prostě urvala,používali jsme 20t namísto původní 12t (noteeth)
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od volvo pan »

taky máme nějakej z makra,za 1700 ve slevě :) tenkrát. Malej,modrej,bez budíku,v podstatě jen hever v rámu,ale svoje si udělal,nějaký výztuhy za ty léta ale taky dostal. Ke 20 ti letum mu moc nechybí..Na ty běžný věci zatim stačil. Kupovat novej,tak vemu zas nějakej vobyč,většinou to něco vydrží a pak tito neni líto vyhodit,když se to třeba vysere,
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8929
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od hansdob »

Makro za 1700 saakra. Já měl vždy nějaký 20T někde mezi 7-12 a to bylo za 4roky hotovy a makro za 1700 20 let sakra asi jsem po nich chtěl moc :spew:
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od dracekvo »

No já si chci kupovat tento.
https://www.aretacni-pripravky.cz/hydra ... a-pumpa-2/

ale mám to domu na hobby. Co jsem koukal, tak prostě nic jiného za normální peníze není. A tím, že je to 50t, tak musí vydržet daleko dýl jak 20t. Co jsem koukal na videa, tak se to tak různě kroutí a šponuje, když se tam lisuje téměř na maximum, ale takový tlaky budu používat zcela vyjímečně. Některé 20 až 50t se prodávají dráž, ale jsou to úplně ty samé číny, akorát s jiným logem.
Pěknej lis, co nemá nahoře a dole účko, ale výpalek z masy železa se prodává za úplně jiné peníze.

Chtěl jsem si ho půvpdně vyrábět sám z tohohle https://www.aretacni-pripravky.cz/sesta ... em-carmax/
ale když jsem sečetl cenu za materiál + čas, tak se to nevyplatí. To si raději tento potom v budoucnu po záruce vyztužím.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5468
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od ROMEK »

Ja mám nejaký AC hydraulic 30tun. Kupoval som ho ako šrot stačilo popretesnovat a frčí dalej
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od jericho-3 »

dracekvo-používám obdobný starší a funguje to..Trochu to vždy zapruží, než se vymezí vůle té konstrukce , ale pro automechanika to stačí..Samozřejmě litinový lis je jiná káva. Pamatuji, když jsem chtěl vylisovat ložisko z těhlice u Renaultu 30 a musel jsem na velký lis, který se otřásal a píst už začal pouštět olej a pak ložisko vypadlo, ale to je vyjímka.... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od roman1648 »

My právě takovou "kočku" měli a chceme už něco festovnějšího,třeba ložisko na Boxeru se ani nehlo a abych každou druhou těhlici musel vzít a letět s tím za kámošem na fabriku to se mi nechce
Něco máme rozjednané tak uvidíme
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5468
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od ROMEK »

mudro máš romane radšej investovat a nech je s tým radosť robit
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od roman1648 »

Je to tak no, občas musí člověk něco pořídit
Začala nás zlobit svářečka CO2,OK, mám ji dobře 20 let a je to potřeba celkem často, koupil jsem novej Omicron OM206, stará se nechala opravit a bude jako záložní..
Nechceme prostě být za amatéry když zákazník něco chce a člověk nemá toto,nemá tamto a když to náhodou má, tak to nefunguje (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od jericho-3 »

Bohužel potřeba mít vše u ruky a schopnost dílny poradit si ve všech směrech je dnes nutná. "Amaterismus" zdržuje a utíkají peníze. Mám kámoše, který si nakoupil během let velké množství přípravků aniž opravdu věděl, k čemu jsou a přitom sám je jen theoretik , což je dost úsměvné a tak prohlížím různé sady o kterých už ani neví, že je má a musím se smát, co vše v minulosti a dnes lze koupit a co vše je v podstatě k ničemu..A jelikož to bylo poměrně levné, jen to často zabírá místo. . Ale má autogen , soustruh, frézu a hydrauliku na převodovky ,což vyřeší mnohá úskalí, hlavně u veteránů, kterým se dnes věnuji. A přiznám se, že dnešním mechánům nezávidím, ale musím konstatovat, že jsem byl zvyklý na různý bordel, ale to, co jsem viděl v servisu, kde jsem byl poprvé , mne konsternovalo. Hoši měli plný dvůr neopravených vozů, ale přesto je to neomlouvá... Dostat se vůbec k autu, nebo jej obejít v té změti starých dílů atd. atd. byl totální opruz. Bezpečnost práce řečeno neironicky děsivá. V tomto bordelu nelze dělat kvalitní práci a dělat třeba hlavu na ponku , který přetéká šrotem a prázdnými obaly z kdoví z čeho , prostě nelze.A nechápu, jak to dělají.... Protože zásada kvalitních oprav je čistota a pečlivost , což je "půl" zdraví opravovaného motoru. :o
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od Jirka. »

Problém je že dneska je to všechno čína. 50t sice vydrží víc jak 20t ale po 4 letech z toho budou chcát proudy oleje tak jako tak.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Hydraulický lis do dílny

Příspěvek od Biimbo »

já jsem z čínských vehementů vyléčenej. Co pak času strávím napravováním škod a opravováním toho šmejdu, tak se rovnou vyplatí koupit něco lepšího. Jistě že ne všechno, ale takovýhle základní věci který jinak člověka přežijou je třeba mít pořádný.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“