Lakování plastů

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Lakování plastů

Příspěvek od Biimbo »

Nikdy jsem neřešil lakování nových nárazníků a lemů na dodávku, vždycky a to párkrát do roka stříkám díly který už jednou lakovaný byly nebo jsou to plasty hladký. Mám koupený plasty který mají tu hrubou strukturu z formy ale jsou pro lakování, takže buď už jsou z pece vyhřátý a je z nich odseparovaný mazlák z formy, nebo to bylo mazaný něčím jiným co nedělá při lakování a loupání problémy. Postup lakování znám, ale spíš mi jde o přípravu povrchu. Ta hrubá struktura se musí zbrousit do hladka nebo tam nalít víc vrstev plniče? V lakovně chtějí za jeden roh nárazníku 3500 a za mřížku další 3500 a vysledek bude že se to za pár let stejně oloupe, protože se s tím moc neserou :-) Takže radši sám.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8929
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Lakování plastů

Příspěvek od hansdob »

Mazlak z formy? Co tím myslíš? Aditiva pro odformovani jsou součástí granulatu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Biimbo »

Jasně že tam neběhá kolem formy někdo se štětcem. Prostě to co zůstane navrchu a způsobí že to jde z formy ven.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Lakování plastů

Příspěvek od roman1648 »

Ono záleží co od toho čekáš, jak chceš aby to vypadalo, jestli to má "jen" být barevný nebo to chceš mít pěkně hladký...
Brousit to celé do hladka je nesmysl,na tom bys nechal ruce, obrousit zlehka, odmastit,kvalitní základ na plasty,špric kyt, dvakrát plnič, ten pak jen přebrousit na hladko a na to už barvu,lak
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Re: Lakování plastů

Příspěvek od tom hanks »

Ta hrubá struktura je tam právě proto aby se to udrželo , proti loupání , takže odstranit to je nesmysl . Možná trochu odmastit , základ na plasty , hodně plniče aby se to dalo vybrousit dohladka , když se probrousíš ( jen na ty tečky , ne víc ! těžko by se ti doprostřed plniče stříkal základ na plasty) tak znovu plnič a tak dokola . Brousit samozřejmě ručně , žádná bruska jak
odborníci kterým se to pak kvůli výše zmíněnému loupe .
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Biimbo »

když jsem mluvil s lakýrou tak říkal že si to brousí před lakováním, proto jsem si říkal že potom je 3.5tis díl ještě málo a že bych to nedělal. Ok, díky za rady vezmu to dvakrát plničem,špric kit byl asi zbytečně velká vrstva. Hladký to musí být, je to obytný auto tak ať to vypadá jako druhá strana.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“