Garážový vrata - kde? Jaky?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od Woko_O »

Zdar

Budu dávat dohromady menší garáž/dílnu v báraku po dědovi. Uvnitř samozřejmě mega mrdník, takže nejdřív budu vyklízet, malovat atd. Nicméně - jsou tam starý výklopný vrata, spíš takový samodomo, což ale není takovej problém jako to, že vjezd do garáže je v suterénu. Tzn. najíždí se po skloněný rampě, jak se dřív dělalo. Nejdřív teda musím zjistit jestli tam s autem vůbec vjedu (noteeth) . Problém samozřejmě je i to, že ty vrata snižují výšku průjezdu, protože se nedají kompletně otevřít. Až zjistim jestli tam vjedu a dám to do nějaký podoby, chci ty vrata nechat vyměnit

Co doporučujete za typ? Sekční, rolovací, posuvný? Nemusí to bejt nic extra, vůbec na tom nesejde, takže preferuji míň peněz za nějakou obyč, funkční kvalitu. Máte případně tip u koho objednat a nechat namontovat?

Dík
Naposledy upravil(a) Woko_O dne 02 bře 2023, 10:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Garážový vrata - kde? Jaky7

Příspěvek od hansdob »

Všechny co jdou směrem nahoru snižují průjezd
Takže zda řešíš výšku dej něco co odsuneš do boku.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Garážový vrata - kde? Jaky7

Příspěvek od Woko_O »

Já řešim jen výšku průjezdu, jako otvoru pro vjezd. Respektive potřebuju aby nezůstal ani kus těch dveří v tom otvoru pro vjezd. To že to realně zmenší strop mi zas až tolik nevadí. Ty sekční se nedaj otevřít úplně?
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od mirek999 »

Oslovil bych nějakou klasickou známou firmu, která to dělá a určitě se něco vymyslí. Budeš rovnou vědět nějaký rozpočet. Každý udělá návštěvu a konzultaci zdarma, když z toho kouká kšeft. Potom můžeš oslovit ještě někoho a potom to porovnat. V dnešní době je lepší mít rozpočet od více firem. Pak už je na Tobě koho zvolíš.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od roman1648 »

Je to opět a jenom o ceně, já přistavoval k domu garáž a nechtěl jsem úplně aby to sálo milion,tak jsem i u vrat hledal levné řešení.
"Běžní" výrobci ať vezmu Trido,Kružík,Lomax a já nevím co se u mnou požadované velikosti pohybovali vč. pohonu kolem 35tis. , na to že to moc neotevírám se mi to zdálo dost, tak jsem si objednal tohle,montáž svépomocí a celé to vyšlo na polovinu,mají různé barvy i velikosti..

https://www.doorhan-online.cz/sekcni-ga ... folie.html

Samozřejmě pokud by to byla vrata která bych otevíral 30x denně tak bych volil kvalitu ale tohle otevírám jen v sezoně párkrát do týdne když vyjíždím/najíždím s motorkama který tam opravuju,garážuju, přes zimu třeba neotevírám vůbec...
Za ty peníze za mě super
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od Woko_O »

Taky nepotřebuju nic extra super, ale určitě to nebude nějakej standard rozměr. Co jsem tak jen letmo zkoušel taky asi 2.3 m šířka asi 2m výška, takže to bych se ale nějak vešel. Spíš bych byl ale radši kdyby mi to namntoval někdo kdo to dělá víc než já. Jak se znám tak bych něco zesral. Držet pro mě nějakou rovinu, nebo něco rovně navrtat... To je blbý.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od roman1648 »

Fakt na tom nic moc není, můžu ti i nafotit jak to mám kotvený do stropu apod
Že jsou širší to nevadí ale potřebuješ aby se ti to tam vešlo celý i s kolejnicema ve kterých to jezdí tzn. nemůžeš mít vrata 230cm a otvor taky 230cm ( mysleno bez bočních špalet )
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od Jarda S. »

ono to raketová věda nejni (noteeth) https://www.youtube.com/watch?v=1xozyQtQrqE
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od roman1648 »

Přesně tak no, oni samo nabízejí i montáž ale to je myslím dalších 6tis.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od Woko_O »

roman1648 píše: 07 bře 2023, 12:02 Fakt na tom nic moc není, můžu ti i nafotit jak to mám kotvený do stropu apod
Že jsou širší to nevadí ale potřebuješ aby se ti to tam vešlo celý i s kolejnicema ve kterých to jezdí tzn. nemůžeš mít vrata 230cm a otvor taky 230cm ( mysleno bez bočních špalet )
jo to je jasný, ja mám ještě asi 30cm na každý straně nebo tak nějak, navíc. Takže to by taky šlo. Já bych se chtěl vejít do 30k max komplet. Taky tam samozřejmě nebudu denně. Jako nějak udělat to kolem, kolejnice apod, to bych asi nějak dal, ale ty pružiny a lanka, to bych asi zesral.. (noteeth) Jestli máš ale ty sekční, když je máš úplně nahoru, otevřený jsou jakoby komplet vodorovně s podlahou a schovaný za otvorem, nebo ti kus čučí? Potřeboval bych aby se otevřely komplet do celý délky těch kolejnic. Klidně něco pošli, mrknu se jak se to řeší. Dík
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Garážový vrata - kde? Jaky?

Příspěvek od roman1648 »

Vyjede to až nad horní hranu otvoru takže v pohodě
Jak si vzpomenu něco ti nafotím
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“