renault laguna 3 pise stop engine

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

Ahoj resim renault laguna 3 na displeji se ihned po startu rozsviti cerveny napis ,, stop engine fault , a vubec to nepusti do do menu palubaku. ¨
kdyz se spojim s ecu motoru tak to pise tuto zavadu:

DF1020, 253F - Degradovaný motorový olej
- Engine oil dilution

olej byl mezi ryskama min a max , vymenil jsem motorovy olej - byl kilometrove potreba , a chtel jsem vyresetovat servis , pres diagnostiku topdon to vyresetuju ,ale zavadu to napise ihned. zkusil jsem vymazat pamet zavad a ihned tam naskoci hlaska. na budikach nemuzu zavadu vyresetovat , jelikoz me to nepusti na vyresetovani , je tam cervene chyba vstrikovani motoru , kterou nemuzu preskocit. Nemate nekdo zkusenost co stim ? dekuji
rami
Aktivista
Příspěvky: 1622
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od rami »

Odpoj na nejakou dobu baterku zda to nepomuze.
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od Marek001 »

Postup čo robíš je správny, najskôr spraviť reset a potom vymazať chybu. Ak zas hneď nabehne to je zvláštne. Skúsil by som odsať trochu oleja a spraviť to znovu, predpokladám že to má snímač hladiny ten si môže žiť svojim životom. Pozor ak je tam chyba oil dilution neprebehne regenerácia DPF pokiaľ viem.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

3h odpojena baterie , pote jsem zapnul klicek a hlaska tam je porad , kdyz vymazu pamet vymaze se a ihned po zapnuti klicku tam je znovu. Nekde jsem cetl ze by se mela preflashovat jednotka motoru , primo na tuhle hlasku. moje otazka zni , cim jakym kabelem, by se dala preflashovat a kde by se dal sehnat soft ?jinak olej jsem vymenil a je tam mene , podle me je to softwarova chyba. Pres diag probehne reset ,ale hlaska z ecu motoru nejde vymazat.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od Marek001 »

Preflashovať to pôjde CLIPom, ale či je konkrétne na toto aktualizácia a flash by pomohol tak to netuším...
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

Ok tak jaky postup byste mi doporucily vy? vymenil jsem olej , oleje je tam jinak nez auto prijelo, ecu motoru se daji nastavovat nejake parametry ohledne oleje , to jsem zkousel taky , nepomohlo. vymazu pamet , hned to tam je . na displeji na budikach se mi nic jinyho neobjevi, pouze cervene ze je na vstrikovani problem . nicim to nejde vymazat ,ani restartovat. Uz nevim co stim
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od jozef9 »

Neskúšal si urobiť reset páčkami a potom vymazať chybu diagnostikou?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

vymazat packama reset nejde - jelikoz me palubak nepusti do menu abych se dostal k resetu.palubak zcervena a zasekne se na hlasce o chybe na vstrikovani a nic se z tim neda udelat.
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od jozef9 »

Neviem či si skúšal aj tento postup.
Laguna3.jpg
Laguna3.jpg (2.85 MiB) Zobrazeno 1537 x
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od Marek001 »

Otázka či ten Topdon korektne urobil reset, ja to robievam manuálne podľa postupu čo písal jozef ale rozumiem že v tvojom prípade to nejde keďže sa nedostaneš do menu. Nepustí ťa doňho ani po nejakom čase, stále to natvrdo svieti? Prípadne skús cez diag pozrieť či v prístrojovke alebo niekde inde nenájdeš ostávajúci čas/km do výmeny oleja aby si vedel či je to na 100% zresetované.
Ešte by som pozrel či v RJ motora nie je niekde info o poslednej regenerácii prípadne o počte neúspešných regenerácií, aj toto čiastočne môže súvisieť s DF1020. Inak ma nič nenapadá, rád by som poradil ale viac neviem.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

Hláška injectuon systém fault mě v menu nikam nepusti
Přílohy
Tato hláška mě nikam do menu nepusti
Tato hláška mě nikam do menu nepusti
IMG_20230306_074658.jpg (1.21 MiB) Zobrazeno 1521 x
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od jozef9 »

S DDT4all by to malo ísť ale treba opatrne s tým softom, lebo tých hlášok môže byť viac. Olej čo si vypúšťal nebol veľmi riedky? Píše ti chybu vstrekovacieho systému, nebude tam nejaký iný problém (dpf......). Tieto autá už majú asi aj kontrolu kvality oleja a niečo sa mu tam nepáči. Ten reset by sa mal dať zmazať po odstránení problému., alebo potom s tým DDT4all naytvrdo.
Přílohy
ddt4 1578488656531.png
ddt4 1578488656531.png (468.25 KiB) Zobrazeno 1505 x
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

Jina chybova hlaska tam neni , kdyz jsem menil olej tak mi pripadalo ze je naopak husty.Jinak Diif sensor na volnobeh 5 mbar , zaplneni 22procent , udelal jsem servisni regeneraci a prosla ok. Samozrejme po te vymene oleje.Auto ihned chytne , bezi krasne jen mi pripada ze je kvuli hlasce malinko v nouzi. Zde je chyba v motorovce, podle myho to budiky akorat zobrazujou , jelikoz reset pres diag normalne prochazi v budikach , budiky se sami pri potvrzeni zrestartujou. podle myho bude v ecu motoru spatny soft.Auto ma poctivych pres 400 tis km , je to firemni a kupovali ho novy.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od Marek001 »

No tak ak myslíš že by to mohlo byť softom tak skús urobiť upgrade CLIPom. Predtým by som pre istotu spravil back up jednotky v bench mode keby čosi. Nezávidím toto sú nepríjemné veci ako dlho to vlastne už svieti?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault laguna 3 pise stop engine

Příspěvek od oregan »

sviti to cca 30km rozsvitilo se jim to a prijeli ke me. premyslim ze se to hodi do renaulta. jinak kdyz bych koupil clip budou v nem aktualizace? nasel jsem v haynes datech ze se ma pri teto zavade preflashovat jednotka motoru nebo budiky. jenze jde o to kde vzit flash na renaulty?
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“