S-Max immo pin

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

Zdar

Nedokážete někdo vytáhnout pin immo, či něco s čím by se dal nahrát nový klíč u Ford Smax?

Ztratil se jedinej klíč...
ADEMP
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 12 srp 2022, 14:10

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od ADEMP »

Viem ti nahrať nový kľúč, ale z CZ by bolo ďaleko na východ SVK. Ford má immo riešené inak ako napr. Vw s Pinom. Tuto Pin nevytiahneš. Oslov niekoho kto má Ford IDS, alebo kľúčová služba urobí kópiu pôvodného kľúča.
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od joe »

Zdá sa, že neurobí, keďže bol vraj jediný :D
Nový kľúč nahráš cez IDS alebo Forscan.
Do r.v. 2010 existuje na výpočet prístupového kódu kalkulačka, od r.v. 2011 už iba online.
A ak chceš mať istotu, a vymazať starý stratený kľúč, tak maj na pamäti, že potrebuješ nakódovať DVA nové kľúče, jeden nestačí.
ADEMP
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 12 srp 2022, 14:10

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od ADEMP »

Jasné sorry. Čítal som jeden klíč, nie jedinej ;) Tak tak, potrebuje potom 2.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

joe píše: 05 bře 2023, 21:45 Zdá sa, že neurobí, keďže bol vraj jediný :D
Nový kľúč nahráš cez IDS alebo Forscan.
Do r.v. 2010 existuje na výpočet prístupového kódu kalkulačka, od r.v. 2011 už iba online.
A ak chceš mať istotu, a vymazať starý stratený kľúč, tak maj na pamäti, že potrebuješ nakódovať DVA nové kľúče, jeden nestačí.
Tohle je stará jebka, 2006. Nemám ani IDS ani Forscan. Ve Fordu si řekli 12tis, že musí dat vložky apod.. Takže kdybych chtěl jen jeden, je tady pořád šance že ten starej bude furt fungovat? Kdyby se náhodou našel.. Maximálně s tim sráčem někdo odjede, ale kdyby šel jen nahrát jeden novej klíč, za nějakej rozumnej peníz, asi by to bylo jedno.. Nebo musí být vždycky dva?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od roman1648 »

Tady bych asi šel cestou vrakáče a immo off než dávat 12tis. ve Fordu

Nebo dát aspoň vložku k řidiči a spínačku pak z vrakáče

https://www.topnahradnidily.cz/vlozka-z ... Y4QAvD_BwE
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

Což o to, udělat spínačku a zámek je asi v klidu, ale ten immo off nevim kdo by na takovy jebce udělal. A to by asi taky vyšlo na 5k a víc. Idealni by bylo koupit klíč, což neni problem, nějak udělat planžetu a ten přizpůsobit ke stavajícímu imobilizeru. Kdybych někde sehnal někoho s těma Ford programama
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od roman1648 »

Na Fordu jsem to neřešil ale v Brně je zámečnictví kde udělají klíč podle spínačky,na frantíky nám to párkrát dělali
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od joe »

Takto:
V pamäti musia byť uložené vždy najmenej dva kľúče, najviac môže byť osem.
Tzn.: ak zoženieš iba jeden kľúč, tak treba dať pridať a spolu budú tri.
Riziko je, že ak niekto nájde ten stratený, tak s ním normálne naštartuje a odíde, pretože stále bude v immo figurovať ako platný kľúč.

Ak chceš starý vymazať, tak po jednom to nejde, vždy sa vymažú všetky naraz.
A potom musíš mať dva, aby si mal v pamäti nahraté dva.
S jedným v pamäti to nenaštartuješ.

Výhoda je, že kľúč (transpondér) nemusí byť nový, dá sa priviazať aj už použitý, z vrakáča.

Myslím, že hocikto s IDS, Forscan alebo FoCom ti to spraví.

Forscan ide aj s ELM 327 alebo s Passthru (J2534), ale pozor, musí byť extended license, tá základná nevie PATS funkcie.
Na 2 mesiace sa dá ziskať aj bezplatná extended licencia (po registrácii), potom už majú len ročnú a tá je platená.
Myslím, že Forscan s extended licenciou vie tie in-out kódy aj sám spočítať, netreba na to ešte kalkulačku.
Neskúšal som, ale mám pocit, že by Forscan mohol ísť aj s KTS v Passthru režime.

Toto by mohla byť pre teba najschodnejšia cesta.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

Fajn, to by možna šlo. Díky. Možná seženu někoho kdo to má. Když bude jen jeden, tak to asi neva. Chápu že s tim někdo může ujet, ale až uvidí jaký to auto žumpa, tak to možná vratí.. (noteeth)

Mám asi jen VCDS a ODIS hlavu. Víc asi nedám. Pak možna nějakej ETAS a CSM Can apod. Tak jedině by to slo pres to
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od jozef9 »

Forscan s rozšírenou licenciou ako píše joe to vie spraviť, robili sme ich viac. Ponúkne ti aj vymazať staré klúče a nové treba urobiť dva.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

Ale musí to mít nějakou svoji USB diag. hlavu ne? Já dam dohromady jen ty zmíněný nahoře. Možná mám ještě peak-can do USB..
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od joe »

VAS 5054 sa dá rozchodiť ako Passthru, a celkom ide, aspoň teda s Xentry a Renault Clip.
Možno pôjde aj s Forscanom.
Pravda, nevie middle speed CAN (3+11), ale ten ti treba nebude, PCM aj BCM sú na 6+14.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od Woko_O »

Já mam 6054A, pak mám PCAN-USB FD, ETAS ES582.1 a CSMcan. Plus samozřejmě OBD zásuvku. Minimalně ten ETAS a PCAN by měl pass-thru J2534 zvládat.. Když mi nepomůžou ve Fordu, tak to asi zkusim..
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: S-Max immo pin

Příspěvek od joe »

Aj 6154A ide v režime J2534, ale osobnú skúsenosť nemám.
Ten ETAS je nádejnejší, tam vidím v krištáľovej guli úspech :D
Odpovědět

Zpět na „Ford“