rozvody CAXA- vyriešene

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od ROMEK »

čakaju mňa rozvody na octavii CAXA 1,4tsi najazd 150tis. Co všetko sa musí menit? aj retaz olejoveho čerpadla prestavovač vačky? nejaký tip na prípravky pre tento motor nemáte kludne aj drahšie len nech to funguje
Naposledy upravil(a) ROMEK dne 21 čer 2023, 04:47, celkem upraveno 1 x.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
rado.h
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27 úno 2012, 16:07
Bydliště: Púchov, SK

Re: rozvody CAXA

Příspěvek od rado.h »

Ahoj, ja som si s tym kedysi uzil. Samozrejme zle pripravky na aretaciu. Treba byt skutocne dosledny a postupovat presne podla manualu. Staci aj malicka odchylka a bude to s chybou polohy vacky. Ja som mal komplet rozvody z vw, aj s prestavovacom. Pri jazde motor fungoval normalne, ale naskakovala chyba start/stop a v diag. bola chyba-uz prene neviem, ale pri urcitych otackach ked mal prestavovac prestavit vacku naskocila chyba, motor isiel normalne. …po kupe vlastnej aretacnej sady to bolo ok. Rozoberal som to 3x a kontroloval. Nemal som s tym ziadnu skusenost. Treba vymenit urcite aj prestavovac, pretoze ozubenie uz bude opotrebovane starou retazou. Pripravky som kupoval z nejakeho obchodu, nic extra, ale mal som pozicane pouzite a boli zle. Pohon olejoveho cerpadla som nemenil.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman, R18 Mallory (zima)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: rozvody CAXA

Příspěvek od ROMEK »

OK Dakujem za radu. Prípravky som pozeral od Klanu a nic hrozne radsej investujem nech je to na 100%. Aj pohon olejoveho čerpadla si menil.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: rozvody CAXA

Příspěvek od slovacek.milos »

romane bez pripravku ani tuk, to uvidis to sou polohy :roll: asi jak kdy konstrukter usnul, ted to tu mam, predelavam vstriky, tam je lista spojena s meziprirubou na sani a kdyz ji nassroubujes muzes skurvit 0 krouzky a casem tece benal, musis namastit centak pred hlavout tu prirubu nakvedlat jak dosedne dotahnout, retaz tu skocil pri 100.000 km, z casovych duvodu jem to ja tehdy nedelal
Uživatelský avatar
rado.h
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27 úno 2012, 16:07
Bydliště: Púchov, SK

Re: rozvody CAXA

Příspěvek od rado.h »

ROMEK píše: 30 bře 2023, 11:25 OK Dakujem za radu. Prípravky som pozeral od Klanu a nic hrozne radsej investujem nech je to na 100%. Aj pohon olejoveho čerpadla si menil.
Pohon olejového som nemenil. Oni sú tam 2 verzie ozubenych kolies na pohon čerpadla a ani vo vw mi nevedeli podľa vín povedať, čo tam je. Nakoniec som to nemenil, najazdil som ešte 100tis a potom predal. Nemal som potom z rozvodmi žiadny problém, inak celkom ok motor z môjho pohľadu. Až na tie rozvody a mal som to aj chipnute na 110 kW/240 Nm.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman, R18 Mallory (zima)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od ROMEK »

Od výmeny rozvodov je najete 1000km všetko OK. Pripravky od Klanu funguju. Trošku mi to nedáva zmysel proč sa tam naháňa presnosť 0,01mm ked sa tá reťaz aj tak natiahne
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od šulda »

Zřejmě kvůli tomu natáhnutí.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od roman1648 »

Přesně s tímto jsem se jednou vyjebal, polské přípravky Quatros,po složení druhý den auto zpátky chyba synchronizace klika vačka,tak jsem jak blbec několikrát po sobě pořád rozdělával a nastavoval na přípravky,bez výsledku,nevěděl jsem co s tím a nenapadlo mě že přípravky jsou na hovno,odvezl jsem to tehdy k Humlovi,ten to udělal svýma a od tý doby pokoj... :roll:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od ROMEK »

šulda píše: 21 čer 2023, 04:52 Zřejmě kvůli tomu natáhnutí.
No stará retaz bola natiahnuta jak kšandy a zavadu to nijaku nepísalo v RJ motoru
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše: 23 čer 2023, 07:11 Přesně s tímto jsem se jednou vyjebal, polské přípravky Quatros,po složení druhý den auto zpátky chyba synchronizace klika vačka,tak jsem jak blbec několikrát po sobě pořád rozdělával a nastavoval na přípravky,bez výsledku,nevěděl jsem co s tím a nenapadlo mě že přípravky jsou na hovno,odvezl jsem to tehdy k Humlovi,ten to udělal svýma a od tý doby pokoj... :roll:
Přesně tak, já se tak natrápil s přípravky z hliníku, kopie origo. Nemohl jsem to jak porovnat, motor jezdil, ale chcípal, blbě chytal a já řešil řešil, až jsem si půjčil origo a bylo to za chvíli v cajku. Ale poučení zato stojí, bohužel ten čas a nervy....
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: rozvody CAXA- vyriešene

Příspěvek od roman1648 »

No tady je naprd že než člověk opět sešroubuje dolů ty prsa tak je akorát nasranej (noteeth) a ještě za vola "kterej to neumí"
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“