Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od macman »

Zdravím vespolek a opravdu už volám o pomoc...

Jaguár XF 2008 2.7D. Základní problém auta je, že nejde zapnout zapalování.. autu jde dálkové ovládání, rádio, nastavení sedadel, volantu.. Kupodivu ale stále svítí poziční osvětlení zvenku a nikdy se nevypne.. Na stisknutí tlačítka START auto nereaguje..

Delphi diag se připojí pouze ke klimě, ostatní jednotky neumí vzbudit..

Mám tu JLR SDD diagnostiku, ta umí vzbudit auto.. Jednotky na High CAN jsou plné chyb komunikace a ABS nemluví s ECU, to nemluví s Převodovkou atd.. Pouze pár jednotek je bez chyb, ale ostatní mají různě 2-10 chyb komunikace

Jednotky na Medium CAN si stěžují na chybu komunikace s budíkama..

Budíky si jako jedna z mála jednotek na nic nestěžuje, sem tam si hodí chybu Medium CAN..

Postupně jsem odpojoval věcí z CANu, nic se mi nepodařilo změnit.. Při diagnostice nabíhají jednotlivé systémy, pouze budíky se ani nerozsvítí, jen cuknou ručičkama.. Jediné, kdy se proberou k životu je pokud odpojím ruční brzdu, tak se poprvé rozsvítí displej, aby oznámil chybu ruční brzdy..

Budíky jsou gateway CANu, je možné že by byly vadné, ačkoliv chybu nehlásí a CAN evidentně tak nějak žije?? Prošel jsem tisíce britských diskuzí a tenhle problém nikde není..

ohledně chyb komunikace, tak jednotky na konci sběrnice (světla, ABS, Motor, převodovka, EPB) mají nejvíce chyb a hlavně samy mezi sebou.. Třeba centrální displej je bez chyb..

Už mám pocit, že buď jsou vadné budíky, nebo fakt už nevím.. Napadá někoho něco

Díky za jakoukoliv radu
20230416_165604.jpg
20230416_165604.jpg (292.56 KiB) Zobrazeno 2292 x
20230416_165655.jpg
20230416_165655.jpg (312.72 KiB) Zobrazeno 2292 x
20230416_165727.jpg
20230416_165727.jpg (323.69 KiB) Zobrazeno 2292 x
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od joe »

Napadá.
Raz som tu mal rovnaké auto, len o rok či o dva staršie.
Bol rozpadnutý CAN kábel v káblovom zväzku, ktorý išiel od ABS ďalej.
Navonok v pohode, ale pri ťahu išla len bužírka, meď na zeleno.
Kdesi v podblatníku, ak si dobre pamätám.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od ROMEK »

Jozef to je rada za milion :thumbsup:
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od roman1648 »

Přesně, závada a la Ford Mondeo IV...nahnilý dráty kam se podíváš
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od macman »

O to mi jde.. je reálné, aby chyba na kabeláži CAN high shodila komunikaci na CAN medium?? Nebo tedy bude chyba na obou sběrnicích?? Dá se podle chyb jednotek určit, kde může být problém?? Nebo to ovlivňuje jednotky náhodně?

Jde mi o to, abych nerozbaloval celý svazek a přitom nebyla chyba v budíkách.. konkrétně mne zaráží, že během testů přes SDD se ani nerozsvítí a v diagnostice mi neukazují stav tachometru.. respektive ukazují cca 16.000.000km

Je nějaký fígl, přístroj, postup, jak hledání usnadnit??

Napadá mne třeba přerušit CAN třeba někde před ABS a dát zakončovací odpor, zda přestanou házet chyby jednotky na druhé straně svazku..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od roman1648 »

To nezní špatně nebo si prostě zkusmo natáhnout bypass, na traktorech to tak děláme běžně aby se hned nesundávala kabina a já nevím co..
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Re: Jaguar XF - kompletně nekomunikuje na CAN

Příspěvek od macman »

To zkusím, ale momentálně mne zaujala jedna věc.. Ve schematech CAN sběrnice je značeno, že v budíkách by měl být odpor 120R.. Pokud nekecá schéma se značením pinů, tak na mediumCAN mám 190R a na HighCAN skoro dva kiloohmy. Otázkou je, zda tedy chápu správně schéma a mívají budíky na sběrnici daný odpor??
Odpovědět

Zpět na „Evropské vozy - ostatní“