2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od roman1648 »

No a koukal jsi teda aspoň na ty rozvody - jestli není řemen nějak brutálně volnej že by skočil ?
Je mi divný že by to na ten sprej ani nezakokrhalo..ale jak psáno výše,je lepší když jeden startuje a druhej práší sprej do sání, rozumně s tím ne tam toho nasrat kilo (noteeth)
Martinsvk
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2016, 11:17

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Martinsvk »

Žena štartovala a ja som dával sprej :D , ako ono už sa to akokeby chcelo rozbehnuť otačky sa mu zvyšovali čiže na sprej to reagovalo ale bál som sa že tam dam toho vela predsa prvy krát som to takt štartoval. Rozvodovy remen mi neprišiel dáko extra voľny ,takmer vobec len minimalná vola.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od roman1648 »

No nesmíš se bát s tím sprejem,držet to na startéru a opatrně občas stříknout
Nepřibyl skokově na měrce olej - není tam nad max ??
Martinsvk
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2016, 11:17

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Martinsvk »

To som nepozeral ale vždy som musel dačo doliať počas roka , ale pozriem aj to či nieje zrazu dáko viac. Ale aspoň viem že na ten sprej to reagovalo a išiel motor viac do otáčok
Martinsvk
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2016, 11:17

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Martinsvk »

Takže v servise zatiaľ povedali že sú skončené rozvody cca o 3 zuby.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od roman1648 »

No, to jsem si myslel, každopádně jestli mají jen 20Kkm, je to divný, něco se neudělalo správně nebo něco povolilo ( pumpa,kladka/y,šteft.. )
Martinsvk
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2016, 11:17

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Martinsvk »

Tak boli tam cca 4-5 rokov a motor niekedy dostával bomby (samozrejme po riadnom zohriati motora). Môže byť ale viem že ten šteft sa dával väčší a divné že to skočilo zrovna pri vypnutí motora alebo naštartovani. Už len čakať jak moc sa to stretlo.Je možnosť že by sa to nestretlo?
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Kendys_TDI »

Pokud takhle startuješ, neslyšíš kovový cinkání z motora ? pokud ano, tak na pístek už klepe a může být i ohnutý ventil(y) . Kdo ví, se dozvíš po rozborce v servise
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od roman1648 »

Mě jednou uletěl šteft za jízdy když jsem to projížděl po rozvodech a nepotkalo se to, čemuž jsem teda nevěřil
Chyba byla že už při utahování jsem cítil že to není ono, jako moment jsem tam dostal ale tak neochotně cítil jsem že ten závit uhýbá, no moje blbost
Diletant_a_Laik
Přispěvovatel
Příspěvky: 318
Registrován: 07 říj 2011, 10:16

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Diletant_a_Laik »

Potká se to vždycky, když to praskne. U BKD se první zohejbají vahadla na ventilech, ale i s tím, to většinou tak nějak jede. Takže otázka je, jak moc člověk chce nebo nechce hledat poškození. Pokud to "jen" skočilo o tři zuby, teoreticky by mohl mít štěstí, ale moc bych na to nevsázel.
Martinsvk
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2016, 11:17

Re: 2.0 Tdi BKD 103kw neštartuje

Příspěvek od Martinsvk »

Aj som zabudol, boli to rozvody samozrejme a nezistilo sa prečo to skočilo, každopadne nejakym zazrakom sa to nestretlo a po nahodeni novych to ide pekne a žiadny divny zvuk neni počuť .
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“