Opel Zafira B - motor nema vubec vykon

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Opel Zafira B - motor nema vubec vykon

Příspěvek od oregan »

Ahoj Prijel ke me znamy s Opelem Zafira B rv 9/2006 110kw 1.9 nafta motor vypada jako z alfy romeo
Auto ke me prijelo a je uplne mrtvy , neda se s nim vyjet kopec , je uplne bez vykonu .
Kdyz jsem auto vytocil tak strasne cerne hulilo ze neby lo za autem vubec videt. Sundal jsem masku a u intercooleru vepredu na strane ridice foukal spoj mezi intercolerem a hadici ktera jde do motorovyho prostoru. Zjistil jsem ze je tam strihla gumicka tesnici-tu jse,m opravil.
Ted uz motor nehuli cerne ,jde o trosku lepsi za plynem ,ale stejne nema vykon , rozjedete se a ma spis tendenci chcipnput.Pise to tuto zavadu:
P2279-11 intake air system leak detected - dira v sanivsechny spoje jsem prohlize , hadice plnioci od turba , kdyz vytocim motor tak se skoro vubec nenafoukne,
na volnobeh je plnici tlak 90 KPA a kdyz vytocim motor (coz skoro nejde) tak je plnici tlak 94.8 kpa,co neni nic
zkousel jsem turbo zapojit na podtlak primo od vyvevy - malinko se zlepsi vykon ale je to zanedbatelny
nenapada vas neco? Dekuji vam
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Opel Zafira B - motor nema vubec vykon

Příspěvek od hansdob »

Je to normálně 1,9 JTD fiat.

No dost často tady bývá ucpaný výfuk. Takže bych zkusil shodit za turbem výfuk. I když když ti to hulí tak asi nějak průchozí je.

Je tam malý katalizator ( zřejmě prekat) a dole pod autem je kat+DPF

Pak taky jde o to kterou mas verzi jelikož jestli si dobře pamatuju tak slabá tuším 80kw a silná 110 kw má klapky v saní a 88kw je nemá no a ty klapky v saní bývají zarostlý. ( ostatně jako komplet všechno tady )

Jak je na tom EGR není trvale otevřen nejde ti tlak do výfuku??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Opel Zafira B - motor nema vubec vykon

Příspěvek od hansdob »

Je to normálně 1,9 JTD fiat.

No dost často tady bývá ucpaný výfuk. Takže bych zkusil shodit za turbem výfuk. I když když ti to hulí tak asi nějak průchozí je.

Je tam malý katalizator ( zřejmě prekat) a dole pod autem je kat+DPF

Pak taky jde o to kterou mas verzi jelikož jestli si dobře pamatuju tak slabá tuším 80kw a silná 110 kw má klapky v saní a 88kw je nemá no a ty klapky v saní bývají zarostlý. ( ostatně jako komplet všechno tady )

Jak je na tom EGR není trvale otevřen nejde ti tlak do výfuku??

Už jsem tady na těch viděl xkrat to že turbo se vůbec netoči
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Opel Zafira B - motor nema vubec vykon

Příspěvek od roman1648 »

Přesně tak, prvně omrkni EGR stačí půl milimetru pootevřený a už tomu jebe, nedávno jsem ho měnil na Opel Signum s tímto motorem, pak samozřejmě průchodnost výfuku a ty nešťastné klapky bývají zarostlé
Odpovědět

Zpět na „Opel“