Parkovanie pred bránou

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Parkovanie pred bránou

Příspěvek od Marek001 »

Ahoj, ako by ste riešili ak vám niekto stále parkuje pred bránou? Máme dom pri ceste a hneď vedla je pošta a skoro vždy keď niekto ide na poštu nechá mi auto pred bránou a nemôžem ísť von s autom. Vždy keď tam niekto parkuje počkám kým ide z pošty, pozdravím a slušne ho upozorním že stojí pred bránou a požiadam či by nabudúce mohol zaparkovať inde (miesta je tam dosť). Väčšinou to ludia berú v pohode, sem-tam niekto pičuje no sadne do auta a ide preč. Ale včera som nemohol 15min vyjsť von a keď konečne prišiel k autu taký dôchodca hneď na mňa vyskočil že čo si to dovolujem, či mi nejebe a či je to vôbec môj dom. Sa ho teda pýtam či si môžem odfotiť jeho auto a poslať to na dopravný inšpektorát – najskôr povedal že ano a keď som ho odfotil tak zas sa pýtal že či mám jeho súhlas – ja mu hovorím šak teraz ste mi povedali že si ho môžem odfotiť, on na to že či to viem dokázať atď, začali sme sa trochu dohadovať a nakoniec povedal že pošle za mnou svojho právnika (LOL)

Pritom ešte aj na bráne je jasne napísané že neparkovať a asi aj podľa predpisov/vyhlášky sa nesmie parkovať pred bránou? Lenže ak zavolám policajtov tak kým by prišli je každé auto preč...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od roman1648 »

Kámoš měl něco podobného, přesně jak říkáš ty,bydlí přes barák vedle pošty a obchodu, buď mu tam stáli zákazníci,zásobování,pošťácký auto, na vratech ceduli jak prase, na zemi bíle namalován zákaz zastavení a stejně hovno,tak tam začal nechávat popelnici na který má nasprejovaný taky zákaz zastavení a od té doby má klid, sice musí vždycky posunout popelnici a pak ji tam vrátit ale lepší než tam pořád někoho nahánět nebo čekat než vyleze z pošty,obchodu...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od ROMEK »

Kluci mám niečo podobne na svojej garáži kde oproti je vchod do domku. Neustale mi stojí pred vjazdom nejake auto/majitel,nášteva/ tak že nomožem vyjsť von autom. Musím tam zazvonit a povedať nech si to preparkuju. Zistoval som si to u policajtov a podla vyhlašky podla paragrafu XY -musíš umožniť výjazd motoroveho vozidla. Bol u mňa načelník mestskej polície s autom a pýtal som sa ho na toto a jeho odpoved bola nasledovná:
Branu viditelne označiť nápisom-cedulou zakaz parkovať ak tam bude niekdo stáť volať mestských policajtov keď prídu nasadia papuču keď tam budu mať viacero výjazdov posuva sa to v meste na dopravne značenie/cedule atď . potom ti namaluju žlte čiare pred vjazd.
Ja som to bohužial nechal tak lebo garaž mi dohodil známy co býva hned vedla a dotklo by sa to aj jeho.

Udajne si tie žlte čiary možeš namalovať aj sám ale to som nezistoval./ ale kktov s drahými autami to neodradí/ ideal je tá popelnica alebo nejaká prekážka ako ti písal Roman
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od roman1648 »

Je to blbý no, hlavně se nechce člověku neustále něco řešit a s někým se dohadovat
další kámoš si takto dal u baráku ty silničářský kužely aby mu tam lidi neparkovali, prej,dojedu z práce, kužely v prdeli a auta naparkovaný až v bránce, tak jsem vzal tlustou lihovku,namaloval píču přes celý okno a bylo (noteeth)
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od dracekvo »

Já bych to řešil asi fotografováním, abych měl důkazy, že je to neustálý problém a pak prudil příslušný magistrát, co má na starosti značení a požadoval domalování žlutého značení před vjezd.

Pokud se jedná o parkování pokaždé jiného člověka, tak je to asi neřešitelné. Pokud by tam někdo parkoval pravidelně, tak ho lze vytrestat všelijak.
Pokud je to pokaždé jiný člověk, tak ho vytrestáte, on tam už nezastaví, ale hned na to přijede někdo jiný.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od roman1648 »

To jo no, ale kdo má čas a náladu lítat s tím po úřadech kde si tě budou přehazovat jak horký brambor...
Ještě mě napadlo namontovat si tam takovej ten elektricky výsuvnej sloupek, ale nevím co to obnáší (noteeth)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od ROMEK »

Romane to neprojde to by muselo byt na ceste a najtaž by do toho niekto nacuval tak bys musel ešte hradit škodu.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od roman1648 »

To asi jo no, ještě by tě zažalovali za veřejné ohrožení nebo nějakou podobnou sračku... :roll:
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Parkovanie pred bránou

Příspěvek od Marek001 »

No neviem, v každom prípade sa opýtam na obecnom úrade, prípadne skočím na dopravný inšpektorát ale moc si od toho nesľubujem. Napadlo ma aj riešenie že kúpim nejaký starý šrot s papiermi a platnou STK ktorý tam postavím ako pojazdnú zábranu a budem si ho len presúvať podľa potreby :)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“