Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od Tomas6 »

Chlapi je někdo ověřený kdo se zabývá opravami motoru ea888? Máme tu Supa 2.0tfsi, žere to olej vrchem spodem, rachotí řetěz, celkové to má najeto přes čtyři kila, řeším varianty co s tím aby si vrchnost rozmyslela. Vím že se někdo generálkama zabývá, něco jsem našel na netu, ale zkušenost s tím žádná.
Naposledy upravil(a) šulda dne 28 dub 2023, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od roman1648 »

Dělali jsme jednu Q5 s tímto motorem, majitel si někam motor odvezl a pak ho dovezl, z původně avizované ceny 60tis. bylo nakonec 97tis,k tomu nové těleso ( držák olejového filtru s výměníkem ) dalších 5tis,nějaká těsnění,repas turba,mrda práce, akce cca. za 150tis. takže ať si to vrchnost dobře rozmyslí co s tím (noteeth)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od Tomas6 »

No je to jejich auto, tak jejich boj. Nový holý motor 350tis nebo kolik. Tak napíšu kilo na GO, 30 na turbo, nějaké náplně těsnivo práce, no do dvou kil moc chybět nebude. Starý má A8, ten je na podobné mrdy v servisu zvyklý, tak uvidím jak se rozhodne. Já bych z toho vybral navi, sebral kola a zbytek hodil do šrotu. Ono už je to celkově omilované, semtam puchýřek, dsg sice funguje ještě dobře, ale další časovaná past, páč to má přes 400 najeto.... A nebo to nechat nějakému zeďálovi na dojetí a až to zkape tak to vyhodit.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od roman1648 »

Ta Q5 je stejná past, dovoz z talošky, najeto bůhví kolik, udělal se motor ale jak je na tom převodovka ( taky DSG ) netuším takže může být další překvápko
S těma zedňálama to máš těžký, jednomu jsem dohodil dva roky zpátky OI 1.6i za 4tis s roční technickou,NA DOJETÍ, s tím že až se to posere tak půjde do šrotu,začalo to rozdělovačem,stahovačkama,převodovkou,poloosy,teď začalo chcát řízení a nechce se toho vzdát protože se mu nechcou dávat love za jiný "když to tak krásně jezdí" jo, ale ještě nějakej pitomec kterej to udržuje v chodu za pár stovek,což jsem v tomto případě já :roll:
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od Tomas6 »

Tak mne čeká další past s tímto motorem. Kámoš má g6 GTI. No včera jsem mu měnil chl. kapalinu. Vyteklo z toho viz foto
Obrázek
Tak jsem udělal test na co a vyšlo to pozitivně. No poprvé, podruhé, kdy bylo auto šviclé po jízdě, jak to trochu schládlo tak už ne. No ale auto normálně jezdí, vodu to nehází, neztrácí se, jen takhle zčernala. Nemůže být prasklá skříň turba? Pár už jsem jich viděl,ale do vody ne. Vždy to bylo prasklé přes wastegate, jednou na bwa kde je turbo podobné byl skříň prasklá až k lopatkovému kolu,ale vodu to nebarvilo. Tak nevím no. Nebo to rovnou tasit z auta a hlavu dolů? Když už bude hlava dolů, to by chtělo asi rovnou překroužkovat aspoň... No nemám z toho vůbec radost
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Superb 2.0 tsfi generálka ccza

Příspěvek od martinsidlo »

Vymen kapalinu a nazdar. Nehledej mouchy.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“