Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

himi
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 30 zář 2007, 17:06

Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od himi »

Ahoj, mám VW Golf GTD, CUNA (135kW) a pozoruji větší spotřebu oleje.

Auto má teď najeto cca 273tis km, provoz převážně dálnice. Výměny oleje pravidelně po 15tis km. Po poslední výměně mám teď najeto cca 11tis km a podle záznamů co si vedu jsem dolil přes 2L oleje. Auto jinak celkově jezdí parádně.
Už jsem toho přečetl dost, takže vím že tyto motory mají větší spotřebu, ale tohle mi už přijde dost.

Narazil jsem i na téma na Škoda fóru, kde je zmíněná výměna/úprava pístů s větší drážkou pro stírací kroužky a výměna 2mm stíracích kroužků za 3mm.

Proto se chci zeptat jak se k tomu postavit. Jestli jezdit dát a lít do toho tolik oleje navíc nebo se pustit do opravy.
Byl by tu případně někdo kdo s tím má zkušenosti a pustil by se do toho?

Díky :-)
VW Golf III GT TDi AFN
VW Golf VII GTD CUNA
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od roman1648 »

hele 2L na 11tis.km mi nepřijde žádná tragédie, zatím bych to nechal tak...
himi
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 30 zář 2007, 17:06

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od himi »

Díky, to jsem chtěl slyšet ;-) Přeci jen to pořád vyjde lépe dolívat :-D
VW Golf III GT TDi AFN
VW Golf VII GTD CUNA
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od roman1648 »

Já měl kdysi služební OII RS a ta si v kalupu řekla klidně o litr na tisíc takže tohle je podle mě zatím v pohodě..
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

GTD je 125kw ne ?
A nechápu, proč to řešíš, když i výrobce uvádí u tohoto motoru spotřebu oleje až 1L/1000 km. Pokud ti to vzalo jen 2L za 11 tis. km, tak jsi pořád v pohodě v normě :-)
Ale pokud řešit chceš, tak sundej hadici z turba (pokud tam není už jiný vw keplo-šystém vedení) a zahýbej s vrtulkou turba a poznáš hned, jestli je problém tu (jako při 99.9% žraní oleje motorem), a nebo opravdu v samotném motoru.
Je logický (alespoň u lidí s IQ vyšším, než jejich domácí mazlíček, pokud jím není delfín :D ), že při hledání příčin problému začnu vždy s tím nejednoduším, co si mohu sám a zadarmo rozebrat, prohlédnout a vyzkoušet funkčnost popř. ověřit stav.
Až na posledním místě je nějaký repas a nahrazování částí motoru za jiné díly s neshodnými parametry
Naposledy upravil(a) Kendys_TDI dne 06 kvě 2023, 18:30, celkem upraveno 1 x.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

roman1648 píše: 05 kvě 2023, 11:05 Já měl kdysi služební OII RS a ta si v kalupu řekla klidně o litr na tisíc takže tohle je podle mě zatím v pohodě..
OT: Proč píšete RS??? Když výrobce tento pokus o "sportovní" svezení označuje jako "VRS" ?? Dřív jsme byli líní na krok, dneska jste už tak zaostalý, že jste líný napsat 1x písmenko navíc ?
Ale všichni víme, co to bylo za klumpy a nejtěžší šmejdy ty jejich údajné "motory", které neměly nikdy spatřit světlo světa!!!
Však jen u nás před firmou na parkovišti stály 2 kusy 02_Vrs, které tam jejich hrdé/tupé/hloupé a psychicky nemocné majitele nechaly (noteeth) :D (rofl)
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
himi
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 30 zář 2007, 17:06

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od himi »

GTD je 135kW. A díky za radu, rozhodně nechci jít hned cestou rozvrtat celý motor, proto jsem napsal sem abych dostal co nejvíce rad, na co se třeba podívat ..
Naposledy upravil(a) himi dne 08 kvě 2023, 04:37, celkem upraveno 1 x.
VW Golf III GT TDi AFN
VW Golf VII GTD CUNA
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

Kamarád má 125 v malým TP, tak to netuším. Buď máš novější typ motoru a nebo chiptuning ?
p.s.: Upřímně, jakým stylem jezdíš ? točíš to hodně až do omezovače a často ? za studena točíš víc, než 2250,- ot. ? A čekáš jen na ukazatel zahřátí chladicí kapaliny, nebo počkáš poctivě, než se zahřeje i olej ? Jízda cca. 20-40 km dle počasí.
No zkrátka: turbo blázen ? A nebo normální řidič, který chce mít ten výkon jen pro případ potřeby a převážně ostatní kolem sebe na silnici neohrožuje ? :D
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

Taky se tu často řeší, že protíkají tzv. odlučovače oleje z klikové skříně, což bych zkontroloval taky a popřípadě se ještě podívat pořádně po motoru (sundat kryty) jestli to neteče odněkud z motoru, pokud bude hřídelka turba v bezvadném stavu = tzn. bez sebemenší vůle, citelné při hýbání vrtulky rukou. :thumbsup:
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
himi
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 30 zář 2007, 17:06

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od himi »

Mám Golf VII GTD, viz podpis ;-) to je 135kW originál. 125kW bylo v Golfu VI GTD.
Jezdím normálně, nejsem žádný šílenec a poctivě čekám na zahřátí oleje.
Na to turbo se podívám. Když se vyndávalo DPF na čištění, koukal jsem na to a nikde to od oleje nebylo.
VW Golf III GT TDi AFN
VW Golf VII GTD CUNA
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

AhA, sorry, já skončil u golfu V :o :? (noteeth) proto nemám žádný přehledy. PDčko se tehdá rozletělo, tak sem na tyhle novší vozy stagnoval (rofl) Kdo mohl tušit, že do toho jednou dají commnon raily :punk:
Tak stylem jízdy to nebude, nejvíc žerou motory točené za studena do krajnosti - ranní spěchy do práce = předjedu vše co se mi postaví do cesty atd. (LOL)
Ano zkus vůli turba rukou, jen tak se podívat nemusí znamenat nic moc zjištění... Právě jak to saje, tak je to tam na straně plnění vyleštěný, že tam olej moc nezůstane a natáhne se dál do systému. Tak uvidíš.... klidně bez tý trubky na chvilku nastartuj a uvidíš hned, jestli vzlíná, či nikoliv. Oni ty turba jsou dneska z tak nekvalitních materiálů, že to holt už moc nevydrží.
To na old school rotačce vydrželo původní turbo asi do 680 táců, než sem se k vozu dostal, a začal točit = pak už to mělo rychlej konec během 1 sezony (wallbash)
(ale tam je turbo obtokové, tudíž jiná koncepce a je odolnější, jak turbo s naklápěcími loopatkami, nejen proto je už nevyrábí že)
Jako nic jinýho mě nenapadne, než turbo, odvětrání klikovky, stírací kroužky válců, a nebo únik oleje z motoru, když je to takhle nový a nemá to jak ty naše vozy milion.
Takže se již vyndávalo DPF, z toho vyplývá, že olej opravdu spaluje, na částicovém filtru se to projeví jako na prvním. Takže to může být fakt už jen turbem a nebo špatný tlaky a kroužky, popř. vložky načatý. Ale nechci strašit!
Na generálku motora je vždy času habaděj :thumbsup: A kdyby bylo jooo nejhůř a štvalo tě to, tak vždy je tu možnost prodat vůz s dolitými provozními kapalinami ;)
Naposledy upravil(a) šulda dne 08 kvě 2023, 08:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno. Pro doplnění textu po pár min slouží funkce upravit!
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od marfan »

himi píše: 08 kvě 2023, 04:42 Mám Golf VII GTD, viz podpis ;-) to je 135kW originál. 125kW bylo v Golfu VI GTD.
Jezdím normálně, nejsem žádný šílenec a poctivě čekám na zahřátí oleje.
Na to turbo se podívám. Když se vyndávalo DPF na čištění, koukal jsem na to a nikde to od oleje nebylo.
Berie to cez krúžky, ďalšie hladanie je zbytočné. Je jedno či je to kód CUPA,CUNA,DFGA niektoré motory proste si začnú brať olej. Paradox je ten, že CUPA rv.2013 máloktorá žerie olej ale už rv.2014 tak žerie väčšina. Podľa mňa sú tam nekvalitné krúžky.
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od Kendys_TDI »

Souhlas! Kamarád VII GTD očouzená koncovka výfuku vzadu víc, než u mýho AGRka :? 8) Ale zatím jsem mu to neříkal, ať má alespoň pár měsíců dobrej pocit, když už se kvůli takovému šuspliku zadlužil na 5 let dopředu.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od marfan »

Akože ja mám tiež čiernu koncovku trocha ale oproti O2,S2 kde tie DPFka sú na väčšine kusov už KO po 250tkm tak mne to na EK prešlo na výbornú.

Škoda, že pri týchto motoroch nedali skladaný tretí krúžok. Tie motory by boli inak veľmi dobré. Ja som s ním spokojný.
himi
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 30 zář 2007, 17:06

Re: Spotřeba oleje - VW Golf GTD CUNA

Příspěvek od himi »

Update po vikendove ceste na Slovensko a zpet. Jen jsem vyjel bliklo to na me, ze mam dolit. Dolil jsem 0.5L. Celkem jsem najel 550km tam a 550km zpet. Tesne nez jsem dojel zpet to na me bliklo znova. Pokazde si pisu stav km a kolik jsem dolil. Do vymeny oleje zbyva 1000km a od posledni vymeny jsem dolil celkem 4.8L. Coz uz mi neprijde uplne malo :x
Koupil jsem "Stop ztratam oleje" od Liqui Moly, po vyplachu a vymene oleje to planuju prilit do oleje a uvidim jestli pomuze. Mate s tim nekdo zkusenost?
VW Golf III GT TDi AFN
VW Golf VII GTD CUNA
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“