Octavia AGU - váha vzduchu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od tukydydes »

Zdar řeším tady na Octavia 1,8t AGU takovou záhadu. Auto zdechlo při jízdě. Po nějakém zkoumání jsem zjistil když odpojím váhu vzduchu tak auto jede sice bez výkonu ale jede. Když váhu připojím tak auto zdechne. Tak jsem zkoušel jinou váhu origo jetou (ale nevím na 100% jestli je OK, majitel který auto nechal minulý rok sešrotovat tak prej fachčila) šel jsem po kabelech do ŘJ motoru všechny 3 jsem procvrnknul a jsou OK štekr taky OK. Jediný 4 kabel myslím modrožlutý ten vede někam pod auto a ten jsem nedokázal proměřit protože auto je na ulici a jsem bez heveru.
Tak mě napadá že buď ŘJ motoru KO nebo ten modrožlutej kabel je někde pod autem švihej - nevíte kam vede? A nebo váha opět KO, ale bohužel origo stojí asi 12.000,- což je hodnota celého auta.
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od Kendys_TDI »

Nevím, jak jsi na tom zrovna v těchto nelehkých časech finančně, ale co takhle koupit někde nejnižší nejlevnější druho-výrobu, vyměnit a bude jasný hned, jestli to bylo váhou či nikoliv. Ale určitě bych nikdy v životě jako mechanik nešel cestou metod pokusů a omylů, navíc ještě s použitými (bůh ví, zda-li funkčními) komponenty elektrického zařízení.
Už ti to nějakou váhu odlágrovalo ?
Nedala by se váha vzduchu u tohoto motoru nahradit BAV diodou, jako tomu jde u dieselu rotačního typu ? (otázka do pranice)
P.S.: zkus vypojit konektor z ŘJ, vše důkladně vyčisti, namaž a pořádně namontuj nazpět. Zkontroluj i všechny piny po obou stranách, pokud není některý třeba jen ohnutý, či jinak poškozený (špatně předávající impulzy)....vystříkej to čističem brzd, potom třeba kontaktolem, či tak něčím zakonzervovat a uvidíš si viď
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Re: Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od tukydydes »

váha daná nová DELPHI a problém stále stejný, takže váhou to určitě není. Konektory kontrolovány vše OK.
Takže mi zbývá ten kabel co vede pod auto ještě pro cvrnknout a potom už jenom výměna ŘJ motoru.
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19252
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od roman1648 »

Hele sice je to babička ale zase ne taková, napíchnout to na VAG nikdy není na škodu
A na 1.8 jsem teda už jednotku měnil, mě to neustále ukazovalo kraviny o teplotě motoru a nechtělo to startóvat
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Re: Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od tukydydes »

Diagnostiku jsem dělal hned na začátku bez chyby (když teda odpojím váhu tak naskočí chyba) jinak měřené hodnoty nic zvláštního. ŘJ jsem taky vyměnil a nic furt stejný. Kabely taky OK štekry taky OK. Takže už nevím sráč jeden.
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Re: Octavia AGU - váha vzduchu

Příspěvek od tukydydes »

Vyřešeno

Pěkně skrytě prasklá trubka k turbu.
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“