TOYOTA Avensis nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od kaad »

Poslední dobou tu mám samé hlavolamy, což mě vůbec netěší. Dotáhli mi Toyotu Avensis 1,6 81Kw 4A-FE r.v. 98. Po nastartování motor běží cca sekundu a pak zhasne. Musí se klíč vrátit do polohy Garage a pak znovu startovat. Opět to naskočí jen na tu vteřinu a dost. Auto asi půl roku stálo a předtím normálně jezdilo. Nejhorší na tom je že když napojím Delphi napíše mi to: ,,nepřipojujte rozhraní u verze 1,6 81kW 4A-FE může dojít k poškození diagnostiky." Přesto jsem zkusil připojit, ale je to bez komunikace. Normálně Toyoty načítám, takže nevím co zase žluťásci u tohoto střepu vykoumali. Mně to připadá na závadu imobilizéru. Nemáte někdo nějaké schéma? Bez toho se nehnu. Pojistky i relátka jsem prošel. Teda pokud japončíci nemají někde nějakou skrýš. Ještě by to mohl být crasch spínač, ale ten jsem zatím neobjevil.
Naposledy upravil(a) šulda dne 17 kvě 2023, 16:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu. Nekřič tu na nás.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: TOYOTA Avensis nestartuje!!!

Příspěvek od joe »

Neviem pomôcť so samotným problémom, ale ohľadne varovania: Na pine 9 OBD je u tohto auta vyvedený primár zapaľovacej cievky. Pri bežiacom motore môžu dosiahnuť špičky až 400V. Multibrandové diagnostiky, ktoré nevedia odpojiť pin 9 sa pripojením pri bežiacom motore zničia.
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: TOYOTA Avensis nestartuje!!!

Příspěvek od dracekvo »

To auto nemá kontrolku imobilizéru? Druhý klíč k autu není?
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA Avensis nestartuje!!!

Příspěvek od kaad »

Kontrolka imobilizéru pravděpodobně není. Na tu asi žluťásci zapoměli. Po zapnutí zapalování svítí pouze kontrolka oleje, dobíjení, ABS a diagnostiky motoru. Druhý klíč není. Nad tím klíčem taky uvažuji, protože i na centrál reaguje nepravidelně. Někdy zamkne a neodemkne někdy zase opačně. Baterie v klíči by neměla mít vliv na IMO, ale u japončíků si nejsem jistý ničím. V klíšku jsou dvě baterie každá ba měla mít 3V. Naměřil jsem 2,1V.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: TOYOTA Avensis nestartuje!!!

Příspěvek od dracekvo »

A nešťoural se v tom klíči předtím už někdo?
Některé klíče jsou tak pěkně udělané, že když si člověk při výměně baterky nedá pozor, tak čip může klidně vytrousit.
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Re: TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od yirka »

ted jsem řešil baterii v klíčku 6V mělo to 4,6V a bylo mrtvo
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od kaad »

Jestli vtom klíči někdo byl tak to nevím. Auto údajně stálo půl roku s klíčkem v zapalování. Po půl roce pouze dobili baterii, ale už to nenastartovalo. Resp. nastartuje, ale ihned zhasne. Některé klíče mají čipy pouze vložené na volno, takže je možnost vypadnutí. Už jsem to taky řešil. Ale tenhle má čip přímo na tišťáku na pevno. Dnes koupím ty baterky a zkusím je vyměnit.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od kaad »

Takže dnes jsem vyměnil baterky v klíči a je to k hovnu. Zjistil jsem že pokud startuju i s prázdným klíčkem tzn. že mám vnitřek klíče vyhozený ven, tak se to chová stejně. Nastartuje a chcípne.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od kaad »

Řešil jsem teď jiná auta především STK a nějakou bouračku. Dnes jsem se vrátil ke žluťáskovi a zjistil jsem postupně toto: při startování palivové čerpadlo dává tlak do lišty ke vstřikovačům. Napětí na vstřikovače jde. Kabel od zapal. cívky háže jiskru a to ikdyž motor zhasne a startér dále točí. Ovšem z rozdělovače na svíčky jde jiskra pouze ty dvě sekundy co motor běží a pak nic, takže proto motor zhasne. Snímací kroužek na spínačce je OK, protože pokud ho oddělám nenatočím vůbec ani na ty dvě vteřiny. Stále mám podezření na ten imobilizér, ale bez schémat se prostě nehnu. Nevím co japončíci, kteří neumějí ani zapojit diagnostickou zásuvku tím imem všechno stopnou. Podle mně jen tu jiskru. na netu nemůžu žádná schémata k tomu střepu najít. Pravděpodobně to bylo vyrobeno pro armádu v rámci utajení. Nemáte někdo k tomuto japonskému krámu nějaké schémata. Může třeba vyměnit za schémata na Opel, Citroen, Fiat... Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: TOYOTA Avensis nestartuje

Příspěvek od jozef9 »

Môžeš vyskúšať podľa tohto, či to niečo povie.
1.PNG
1.PNG (240 KiB) Zobrazeno 1394 x
2.PNG
2.PNG (44.62 KiB) Zobrazeno 1394 x
3.PNG
3.PNG (63.7 KiB) Zobrazeno 1394 x
Odpovědět

Zpět na „Toyota/Lexus“