Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

čus lidi, jsem už zoufalý, nevím co mám dělat.. Mám Leona 81kw ASV r.v.2000 a nevím si už rady, auto stále jede jako unavená 66kw a do kopce je to uplně v hajzlu. Vyměněno: Váha vzduchu, ventil N75, podtlakové hadičky, zásobník podtlaku, podtlaková regulace na turbu nově nastavená, je dělané tesnění pod hlavou včetně nových vodítek ventilů, hydroštosu, zbroušená hlava, rozvody...
Turbo na vagu tlačí úplně přesně jak má, dle turbo servisu (Turba.cz Chrudim) turbo tlačí krásně..
už si nevím co, přemýšlím nad chipem.. Měl jsem ASv v ovci a taky byla dělaná hlava, posléze tahala krásně..
může mi někdo poradit co dál?? :?
Naposledy upravil(a) šulda dne 21 kvě 2023, 11:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu. Zkus prosím příště použít víceříkají název témy.
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1080
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: jsem už zoufalý z leona

Příspěvek od p.s. »

Co treba palivovej filtr zanesen de málo nafty nejede
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5461
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: jsem už zoufalý z leona

Příspěvek od ROMEK »

Plynovy pedal ide až na 100% podla diagnostiky?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8903
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: jsem už zoufalý z leona

Příspěvek od hansdob »

Ten log od servisu když měřili turbo nemáš?
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Re: jsem už zoufalý z leona

Příspěvek od Lada.H »

Téměž s jistotou Ti můžu říct, že turba Chrudim dříve Pardubice nebrat. 3x reklamované turbo na šéfově Galaxyně, 3x KO. Vymluvy na špatnou montáž atd, nakonec vrácené peníze. Koupil jsem s šefem turbo na vrakáči a byl klid. :D
prka
Aktivista
Příspěvky: 1142
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: jsem už zoufalý z leona

Příspěvek od prka »

Musíš toho napsat mnohem více o historii, aby se lépe zjišťovala pravděpodobnost možné závady.
- Zda se problém vyskytnul najednou, postupně, případně po nějaké práci na vozidle ?
- Kolik má motor nebo čerpadlo najeto.
- Provádělo se měření tlaků ve válcích ?
- Není mnoho bublin v hadičce od filtru k čerpadlu ?
- Měnil se filtr paliva ?
- Jaká je volnoběžná dávka.
- Je na vozidle nějaký čip ?
A samozřejmě nejlépe předložit logy rozhodujících skupin /tak jak je možno si zde na fóru vyčíst/ i s uvedením jak a kde byly prováděny.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

jo, omlouvám se, nájezd je 337 700 km, palivový filtr měněn ma najeto cirka 38 000 km, dělala se hlava jak jsem již psal od té doby to nechce moc táhnout.. Zjistil jsem bohužel 2 věci, rozvody jsou přepnuté, napínací kladka má šrafování ůplně jinde než má mít.. (nevím jak to lépe popsat)
a další věc jsem objevil vysokou teplotu nasávaného vzduchu, která se zastavila na 66 stupních. Měl jsem předtím to samé ASV a teplota se dostala maximálně na 38 stupnu i v létě.. Nevíte čím by to mohlo být?
Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

Bohužel log ze servisu nemám, dělali jsme testovací jízdu, já řídil a pán vedle mě to zkoušel. Olej nežere. Případné Logy mohu dodat sem.
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3477
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Pája 19 »

Nedali ti tam v servisu vysoký těsnění pod hlavu? To dokáže pěkně umrtvit motor...
Oct asv 2000, DieselPower
prka
Aktivista
Příspěvky: 1142
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od prka »

leon 81, musíš odpovídat na vše co se tě ptáme a pokud možno obšírněji a srozumitelněji. Co tlaky válců, bubliny před čerpadlem, volnoběžná dávka? Napínací kladky jsou různé. Kdo ti dělal rozvody a jak to bylo nastaveno při rozvodech? Kolik km jsi najel po rozvodech? Teplota nasávaného vzduchu 66 °C je vyšší než bývá. Jaká je teplota motoru při takové teplotě nasávaného vzduchu? Jaké jsou všechny tři teploty ve skupině 7 při chladném motoru, není teplota nas. vzduchu o mnoho vyšší než ty dvě? Máš VAG abys mohl dělat LOGy?
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

Dobře, chápu.
Rozvody dělal chlápek, co delal tesnení s tou hlavou. Na většině vozech co máme v rodině se řemen dá trošku umačknout, na mém leonu nikoli je tvrdý jak blázen, bublinky u čerpadla nejsou, aspoň jsem je nezaregistroval, nedávno jsem se díval. Ohledně tlaku v motoru nevím, nezkoušel jsem ale jen zběžně, mám tam 5W40 a olej to nebere ani když to točím takže počítám že by fo mohlo být ok, teplota motoru je stále normální, + - 3 stupně. Ohledně VAG mám verzi VAG COM - MAX. Logy můžu dodat, hned tedkon v týdnu. Všechny 3 teploty ve skupině 7 aktuálně nevím, ale určitě zjistím. Po rozvodech to bylo dobrý, ale odešla mi hlava a dělala se, takže se sundali, následně se znova nasadily a to 2x za sebou, protože panu mechanikovi začalo téct zpod těsnění voda, takže to skládal na 2x. Bohužel to byl umělec a sám se toho bojím jak to složil. Volnobezna dávka byla v pořádku, ale pro jistotu ještě jednou zkontroluji..
Dnes jsem kontroloval tlak turba a opravdu tlačí dobře, dle hodnot co má, takže si myslím že bude chyba někde jinde.
Pája 19 píše: 21 kvě 2023, 15:43 Nedali ti tam v servisu vysoký těsnění pod hlavu? To dokáže pěkně umrtvit motor...
To upřímně nevím, ale co vím je že hlava byla prej hodně pokroucená, musela se nechat dost zarovnat, je možné že to tesneni je vyšší právě kvůli tomu.. když jsem to koupil, byl v háji termostat, ten jsme si vyměnil, odvzdusnil systém, a po 14 dnech vyletelo tesneni.. Pak to celé začalo..
ROMEK píše: 21 kvě 2023, 06:23 Plynovy pedal ide až na 100% podla diagnostiky?
Ano, jde přesně jak má, dokonce mi přišlo že bylo na diagnostice 100% dříve než jsem dal podlahu.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4186
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Jarda S. »

Leon81 píše: 21 kvě 2023, 14:53 Zjistil jsem bohužel 2 věci, rozvody jsou přepnuté, napínací kladka má šrafování ůplně jinde než má mít.. (nevím jak to lépe popsat)
kolik máš předvstřik ? klika v vačkou sedí "na značkách" ? timhle bych začal
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

Predvstřik je v toleranci lehounce nad modrou riskou na vagcomu. Ohledně váčky nevím, úplně přesně tam nevidím..
Leon81
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 30 pro 2022, 19:58

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od Leon81 »

Rozvody se musí udělat znovu, ukázal jsem to pár lidem, a řekli že se ty rozvody musí Vyměnit, jsou příliš napnutý a nikdo neví co se s tím remenem může stát.
Jsou tam 7500 km. Bohužel opět nová celá sada
Až budou hotové tak to zkontroluji a tozeberu celé sani jestli neni třeba špatně dosažená spona nebo někde nedosazena hadice nebo takneco..
Natocim pár Logu a pak dám vědět.
Zatím díky.
prka
Aktivista
Příspěvky: 1142
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Leon 81kw ASV r.v.2000 chybí výkon

Příspěvek od prka »

To sání zatím nemusíš rozebírat. Když se dělala hlava, tak bylo sání dole a kdyby bylo třeba zanesené, tak by se na to přišlo. Každá netěsnost v sání od turba až po válce je na diagnostice vidět. Pokud říkáš, že turbo tlačí podle požadavku, tak bude celé sání v pořádku. Až budou rozvody a tlaky v pořádku, tak se podíváme na tu diagnostiku a uvidíme.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“