Zahradni naradi - benzin nebo aku

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od lt.kubosh »

Ahoj,
mam dilema. Chci koupit takove to 4 v 1 zahradni naradi. Strunovku, krovinorez, plotostrih atd.

Je to spis na dosekavani a dostrih. Na chate a u rodicu. Nechci profi reseni za 20k.
Koukal jsem na Hecht 2takt a Parkside aku 4v1

Ale ja tomu aku fakt neverim.
  • vsichni pisou jak dlouho se akumulatory nabiji, ale ne vydrz
  • nikdo negarantuje dostupnost aku - az je prestanou vyrabet, tak muzu naradi vyhodit
  • jestli vydrz stejne dlouho jak moje baterka v motorce, tak to bude fost drahej provoz
Aku v notebooku po 2-3 letech umiraj, akusroubovak Black&Decker, jestli jsem s nim zasrouboval 50 sroubu je to moc, pak pobyt na policce neprezil.
Mobily - za 2 roky je to puldenni telefon.

Ma nekdo zkusenosti? Jste spokojeni?
Nezajima me profi naradi do dilny, kde vas zivotnost aku nezajima, protoze si date novy do nakladu navic opotrebujete naradi spolu s akumulatorem.

Diky
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od dracekvo »

Mám aku nářadí makita od roku 2018. Do dnešního dne nepozoruju nějaký znatelný úbytek aku.
Makitu jsem zvolil z důvodu, že mi stačí jeden druh baterek na vše. Do malého nářadí dávám 1x18V. Do velkého 2x18V. A do sekačky nařp. 4x18V (tu mám v plánu, čekám až odejde benzínová).
Připlatil jsem si za makitu, protože tam mám přece jen větší šanci, že ty baterky a věci na ty baterky budou vyrábět ještě dlouho.
U lidlu bych to neriskoval. Ten už během krátké doby baterky měnil. Ono to není jen o baterkách, ale co když se rozbije samotné nářadí? Koupíš snad na lidl náhradní díl, nebo případně novou věc na ty samé aku třeba za 5 let? Kdo ví.
Ale zase lidl koupíš za 1/3 ceny makity, nebo nějaké jiné zavedené značky.

K baterkám. O baterky se musí člověk starat. Neskladovat dlouhodobě plně nabité a práci ukončit dřív, než zareaguje ochrana na baterce. U makity s výdrží nemám problém. Ale ono hodně záleží na zatížení, proto to asi raději nikdo nepíše. U sbíječky můžu sekat třeba půl hodiny, ale když jsem vrtal metr hlubokou dírku vrtákem 40mm, tak jsem baterky měnil po jedné díře.
Ani s telefonem memám problém. Nevybíjím pod 20% a nenechávám přes noc na nabíječce.
A pokud v baterce neodejde elektronika, tak se nechá zrepasovat i svépomocí. Však tam jsou obyčejné 18650 články, co se nechají koupit. A levnější výrobci tam cpou, co jim příjde pod ruku.

Já jsem toho názoru, že pokud chci jeden, až 4 kousky nářadí. V součtu do 10 tis. Tak vzít asi lídl. Ale pokud by jsi na tom chtěl provozovat víc věcí, tak raději připlatit za nějakého lepšího výrobce.
Např. jen sada nabíječka + 4x 5Ah aku od makity stojí 6 tis.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od roman1648 »

Je to o ceně samozřejmě
Máme aku sekačku z Obi za pár korun a na těch pár metrů co sekáme to stačí,je lehká,skladná
Nějaký věci od Parkside jsem měl nebo mám a tady jsou ty baterky fakt slabší, od toho si moc neslibuj
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od balon »

Mám vícero věci aku od parkside, ale co mám časově vyzkoušený, je aku sekačka na dvě 8ah baterky. Vydrži v kuse sekat cca hodinu a půl. A mám posekáno, nevím o kolik by vydržela víc, ale moc tomu nedávám.
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od vilik »

Napíšu to takhle.
Motorovou sekačku a křoviňák mám již 30 let a do obojího jen dávám benzín a olej. Nic jiného to nestojí. A mohu v podstatě posekat jakoukoli plochu a kdekoli. U baterek je to dle mého trochu jinak. Pochybuji, že baterky vydrží 30 let a vím, že neposekám jakoukoli plochu a kdekoli.
VW Sharan
1.9 TDI PD
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od roman1648 »

Já to mám kvůli manipulaci že je to lehoučký a hlavně tichý, nejsem takový hovado že začnu v neděli v 7 ráno strašně pracovat, tůrovat křoviňák nebo motorovou pilu a ještě být dotčenej že to lidem vadí a chtějí se jeden den v týdnu vyspat
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od tempest »

Baterky jdou repasovat. Co jsem měl elektrické nůžky a čerpadlo od Hechtu, tak stálo za houby.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od mirek999 »

Hecht nedoporucuju. To už je lepší ten lidl. Hlavně Parkside veškerou reklamaci převážně řeší výměnou. Nářadí performance má 5 let záruku a na baterky dává 3 roky. Kdo dá na baterky 3 roky záruku? Když Ti to nářadí nevydelava na chleba, tak super. Sám mám skoro vše v černé performance a už to hodně odpracovalo kolem baráku a na autech.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od Jarda S. »

sice máš 3 roky záruku, ale na kapacitu jen půl roku (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Re: Zahradni naradi - benzin nebo aku

Příspěvek od Vici »

roba předloni posekla mým oblíbeným vikingem se skvělým DOV motorem zbytek sloupku od plotu... od té doby sečeme aku sekačkou lidl na dvě baterky, celkem se snaží, na to že mulčuju. baterek 8Ah mám teda 6 - i pro jiné nářadí. Za mně super - lehká, takže ani nevadí že nemá pojezd. A parádní je i křoviňák na 2aku - top. Seče super a neřve jak benzínový. Vše koupeno v akci...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“