Zadní klika OI

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Zadní klika OI

Příspěvek od Ruda 1 »

Dobrý večer. Rád bych Vás požádal o radu. U mé OI nešly otevřít z venku zadní levé dveře. Po rozebrání jsem zjistil, že bylo vypadlé to krátké ovládací lanko z kliky. Jak to lanko drží v klice? Nezdálo se mě nic poškozeno, je tam něco jako závit, nicméně plastová koncovka tam je v tuto chvíli mnou úplně navolno nastrčená, což je asi blbě. Díky za odpověď. Ruda
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: Zadní klika OI

Příspěvek od valekf »

Lanko jde z kliky primo do zamku kde je tahlo za ktere ten maly lanovod taha
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1080
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: Zadní klika OI

Příspěvek od p.s. »

To lanko je v tý dražce kliky jen nacvaklí
Musiš dat pozor abys ho moc nenapnul protože pak jak zabouchneš dveře uz je neotevřeš ani z venku ani zevnitř
Nejlépe je nacvaknout lanko přitahnout krytku a na votevřených dveřích si z boku zacvakni zamek a zkus jestli to z obou stran otvírá
Pokud otvira mužeš v klidu dveře zavřít
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Re: Zadní klika OI

Příspěvek od Ruda 1 »

Diky. Mě už tam nic nacvaknout nejde, je to úplně volné. Proto asi lanko vypadlo. To vypadá na nové torzo kliky. Já myslel, jestli tam nebyl nějaký záhyb, za který to drželo a který se ulomil. R.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8903
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Zadní klika OI

Příspěvek od hansdob »

Žádný jako cvak ale nečekej. Je tam valecek pulkulaty na lanku a jsou na něm zoubky. V klice je protikus co vypada stejně a navlikne ( vtlačí) se to do sebe a na místě to drží jen hala-bala když je to složený tak to na místě drží záda krytu vložky zámku ( vzadu krytka)
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Re: Zadní klika OI

Příspěvek od Ruda 1 »

Zdravím. Aby to mělo konec. Ano, drží to tam hala bala. Takže jsem na záslepku zámku v místě, kde se naproti pohybuje klika
s lankem přidělal cca 4 mm tlustou podélnou podložku, udělanou z 5g závaží na pneu. Takže není místo na vypadnuté lanko. Ono prostě nemůže vypadnout. Funguje to, zatím. Díky za objasnění, pomohlo mě to. Zdraví Ruda.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“