Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI - přestavba PD na rotačku

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
pitypaldy
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 31 říj 2007, 20:02

Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI - přestavba PD na rotačku

Příspěvek od pitypaldy »

Zdravím,
potřeboval bych poradit, mám Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI, vynechat PD, 74 kW, ATD motor, došlo k výměně hlavy a čerpadla z klasické Škoda Octavia 1.9 TDI 66 kW (rotačky). Těsnění pod hlavou jsem použil rotačkové. Auto startuje, ale jde nepravidelně předvstřik. Zjistil jsem, že snímač klikové hřídele (kolo) má motor ATD jiný než rotačkový motor. Tak jsem z jiného rotačkového motoru vzal snímací kroužek a přidělal ho na řemenici i se snímačem (prodloužil kabely od snímače). Motor jde dobře, ale občas dojde k zaškubnutí či prodlevě snímání předvstřiku. Nevíte, ,kde by mohl být problém?

Má být snímač nastaven na prostředek nebo na začátek výřezu?
Další možnost prodloužené vedení ke snímači?

Předem děkuji za rady a názory.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8903
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI - přestavba PD na rotačku

Příspěvek od hansdob »

Na řemenici??? Není náhodou uvnitř na klice? Jsem to předělával už dávno. Pak taky vím že to někdo uměl SW v jednotce předělávat na PD snímač.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
pitypaldy
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 31 říj 2007, 20:02

Re: Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI - přestavba PD na rotačku

Příspěvek od pitypaldy »

ano je na klice ,ale proto abych nemusel rozebírat kliku ,tak jsem snímací kroužek z rotačky dal na řemenici jak jsem popsal výše v článku

bylo by super kdyby se ozval někdo ,kdo to umí vyřešit v řj motoru
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8903
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Škoda Octavia I, 4X4, 1.9 TDI - přestavba PD na rotačku

Příspěvek od hansdob »

Nevím jak to tam mas uchycené. Bohužel jsem nezkoumal nikdy kam je nastavený. Vibrace snímače? Plech na řemenici muze něco způsobit to že ta řemenice je odpružená ? Jen nápady nikdy jsem to takhle neměl. PD Špidly jsem osazoval kroužkem z rotačky aby mi vše fungovalo.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“