Volkswagen Passat B5 Variant 1998 AFN Čidlo bočního nárazu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
DarkKnight42
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 15 pro 2022, 19:16

Volkswagen Passat B5 Variant 1998 AFN Čidlo bočního nárazu

Příspěvek od DarkKnight42 »

Dobrý den,
Mám otázku.. dnes jem připravoval své auto na technickou (první od té doby co jsem ho koupil), řešil jsem to, že mi svítí airbagy. Načetl jsem tedy chyby a psalo to, zkrat na plusu u čidla bočního nárazu spolujezdce (chybu jsem smazal ale samozřejmě byla hned zpátky). Tak jsem tedy sundal koberec pod spolujezdcem a ejhle to čidlo tam vůbec není... je tam jen vysoucí konektor bez čidla :D

Mám tedy otázku potřebuji někde toto čidlo sehnat a potřeboval bych zjistit kód.

Nevím jestli to je tohle? 6QO909606 Viděl jsem že to čidlo používá hromada aut od VW tak nevím jestli prostě koupit jen podle kodu a bude to fungovat nebo ne


Případně jestli to čidlo má stejný kód jako čidlo u řidiče tak koupit někde to stejné?
Mohu jen tak koupit čidlo se stejným kódem zapojit ho a poběží to bez nějakých úprav v řj přes vag?

Jde to čidlo při nejhorším třeba nějak obejít přes odpor? Nebo přes VDCS zhasnout tu kontrolku airbagu aby ně z STK nevyhodili?


Děkuji za veškeré návrhy
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14260
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Passat B5 Variant 1998 AFN Čidlo bočního nárazu

Příspěvek od Tomas.cz »

Ideálně dohledat podle VIN vozu.
DarkKnight42
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 15 pro 2022, 19:16

Re: Volkswagen Passat B5 Variant 1998 AFN Čidlo bočního nárazu

Příspěvek od DarkKnight42 »

Tak nakonec jsem rozebral stranu řidiče a koupil jsem stejný díl jako byl tam.. Po namontování vše ok.

Kdyby někdo v budoucnu hledal, tak číslo dílu čidla nárazu spolujezdce a řidiče pro passata b5 (aspoň tedy u mě) je toto: 1J0 909 606 N (5WK41910).

Jinak předtím než jsem koupil to čidlo, tak jsem tam zkoušel dát potenciometr, na který jsem nastavil stejný odpor jako byl na tom čidle řidiče, doufaje v to že přechytračím řídící jednotku airbagu. Bohužel to neudělalo vůbec nic :D Takže jedině koupit to čidlo.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“