citroen jumper problem se spojkou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

citroen jumper problem se spojkou

Příspěvek od oregan »

Ahoj menil jsem na Citroen Jumper 2.2 hdi 4HU 88kw motor.Daval jsem zgeneralkovanej.
Spojka a dvouhmota zustala nekdo ji pred nekolika tisici delal,takze se nemenila je OK. Problem je s tim ze spojka obcas za jizdy je mekka a nebo se nevrati zpatky. Jdou tam obcas hur kvalty nejvic 6 a 5. Sednu do auta a jedu bez problemu tam dam 1 a jedu. NAJEDU napriklad 17 km, jedu po rovine na 6ku a chci tam dam 5 a pedal je mekkci a jde mi tam kval dost ztuha. Nebo se nekdy stane ze se za jizdy nevrati zpatky. vratim ho vratim nohou a zase to normalne radi.
Vymenenej valecek na prevodovce za original, vymenenej hlavni spojkovy valec na pedalu spojky LUK. Nevim jakym stylem se to odvzdusnuje ,ale ma to 2 odvzdusnovaky na plastovym potrubi a na valecku. Kdyz malinko odcvaknu potrubi tak z odvzdusnovaku rychle tece kapalina jak od valecku na prevodovce. tak i od potrubi. Uz me nic nenapada co by stim mohlo byt. nesetkal jste se nekdo s tim? Dekuji za pripadne rady
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: citroen jumper problem se spojkou

Příspěvek od roman1648 »

Řešili jsme něco podobnýho na Transitu 2.2 , co je tam za spojku - systém se samostavitelným přítlačákem ? Já bych to šacoval na problém v tom
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: citroen jumper problem se spojkou

Příspěvek od oregan »

ok kdyby byl problem v tomto tak co se stim da delat? Sedne si to samo do budoucna?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: citroen jumper problem se spojkou

Příspěvek od roman1648 »

Nemyslím si že by si to "samo" sedlo , ten přítlačák se měl před opakovanou montáží dát do nulové polohy, podívej se na nějaký video systém LUK SAC
Odpovědět

Zpět na „Citroën“