Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od kaad »

Jen vyřeším jednu Toyotu mám tu hned další. A pak, že jsou to bezproblémové vozy. Jo, prdičky naší babičky!!! Jedná se o Toyota Land Cruiser Prado r.v. 2004 motor 1KD-FTV 120kW. Borec ráno tastartoval ujel asi 5m rozsvítily se mu kontrolky ABS, VSC/TRC a VSC/OFF a přestalo to brzdit resp. brzdí to jako bez posilovače. Diagnostika mi napsala cca 6 závad po vymazání tam zůstaly dvě: C1223 - řídící modul ABS - proud a druhá: C1256 - hydraul. čerpadlo - nízký tlak - proud.
Všechny relátka i pojistky jsem zkontroloval a jsou OK. Auto jsem i projel s napojenou diagnostikou a signál jde od všech kol, takže senzory jsou rovněž dobré. S těmi japončíky je problém toho dohledání nějakých dat na netu. Prostě najdu na Fiaty, Opely, Peugoty..., ale na ty posrané japonce nic. Bez schémat je to k ničemu. Na Avensis mi Jozef9 poslal schéma zapojení imobilizéru a během pár hodin bylo vyřešeno za což samozčejmě moc díky. Teď bych uvítal schéma na toho Lanďáka. Stačí ten okruh ABS. Podle mně tam bude někde přerušený obvod, ale bez el. schématu nevím kde sáhnout. Díky za každou pomoc.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 722
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od passion »

Stiahni si do mobilu Carmin. Je to tam.
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od kaad »

Carmin??? Jsou tam reklamy, kryptoměny, slovníky..., ale el. schémata? Já teda Carmin vůbec neznám pokud stahuju, tak většinou na uložto.cz.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 722
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od passion »

Tak si to zaplať a budeš to mať bez reklám a slovníkov.
Přílohy
LandB.jpg
LandB.jpg (206.09 KiB) Zobrazeno 1710 x
LandA.jpg
LandA.jpg (300.81 KiB) Zobrazeno 1710 x
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od kaad »

V tom autě je elktrika úplně v pořádku. Proud jde až po hydraul. čerpadlo, ale to nefachá. U tohoto střepu není klasický posilovač, ale čerpadlo, které dává tlak do brzdového systému. Jediná možnost je vadné toto čerpadlo resp. celá ŘJ ABS. Než ji vyhodím a pošlu na otestování popř. opravu zeptám se: na předních brzdách jsou nadměrně opotřebované destičky. Mají cca 2,5mm. Přestože k destičkám nevede žádný kabel pro signalizaci opotřebení není možné, že ŘJ ABS vypla systém právě pro opotřebení destiček? Je to možná blbost, ale u žluťásků už jsem se setkal s takovýma kravinama, že by mě to ani nepřekvapilo. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od JozefC »

Mal som niečo podobné. Skús poklepať po čerpadle, či sa nechytí a nepôjdu vymazať dtc. Ostanú visieť uhlíky v čerpadle.
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od kaad »

Tak to byla rada nad zlato!!! Nejprve nic, ale po silnějším poklepání se fakt čerpadlo dalo do pohybu a chyby jsem vymazal. Teď jde o to jestli to neudělá znovu. Asi bych mu měl shánět pomalu nové čerpadlo. Každopádně díky za tip.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od JozefC »

Super, som rád, že pomohlo. Niekedy stačí kladivo, miesto scopu za litre ;)
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3499
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od Pája 19 »

Ty vole JosefC, ty jseš normálně slovenskej Huml. Jestli Ríša vyhlásí zase nějakou volbu nejpřínosnějšího člena fóra, tak máš můj hlas. 👍
Oct asv 2000, DieselPower
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od kaad »

Můj samozřejmě také. A když už jsi vzpoměl Humla dovolím si citovat jeho známou a velmi osvědčenou hlášku: ,,...všechny geniální věci jsou tak jednoduché."
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Toyota Land Cruiser nefukšní ABS

Příspěvek od JozefC »

Dik, ale iní si to zaslúžia viac, až toľko nepomáham. Jj má pravdu Huml, v jednoduchosti je krása.
Odpovědět

Zpět na „Toyota/Lexus“