Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Ahoj

Mám Boxera 2013, 2.2 HDi 81kW, jako kempík, takže jezdí jen delší trasy. Když někde stojím, den a více a chci nastartovat, tak chytne, kucká, na plyn nereaguje, chcípne. Nastartuju znovu, točí trochu dýl, chytne, kucká a pak se buď chytí a nebo musim točit znovu. Záleží na délce stání. Potom co to chytne, tak jede v pohodě. Potom i hezky startuje. Do doby než znova nestojim delší čas

Je v tom nejspíš vzduch. Jelikož tady ta jebka nemá podávací čerpadlo, ale tahá to vysokotlak, tak přepokládám, že se udělá bublina v hadici na přivodu nafty (asi teda).

Nemáte někdo tip jak se toho zbavit? Nandat někam zpětnej ventilek? Může to bejt něco jinýho?

Vozim s sebou balonek kdyby to nahodou nechytlo, protože bremzák tam asi nefouknu (neni moc přístupný sání), ale nevim jestli by to pomohlo. Jiny tipy v případě nouze?

Díky
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od roman1648 »

Zkus zaslepit EGR a uvidíš
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Stává se že by to dělal EGR? Chápu že EGR dělá problémy za jízdy, včetně cukání atd., ale jen při startu?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od roman1648 »

Tady na těch puma motorech právě že celkem jo, naopak nevím že by to trpělo na zavzdušňování atd, samozřejmě netvrdím že tam něco takového není ale egr jsem tady párkrát už dělal a na vyzkoušení fakt staší zaslepit,je celkem pěkně přístupnej
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Ok, zkusim. Zkusím i sehnat nějakou diagnostiku abych aspoň viděl nějakej tlak nebo co a jak funguje. Díky
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Tady jen kdyby někdo měl ještě nějaký nápady, tak takhle to vypadá

https://www.veed.io/view/85a1ac63-d394- ... idget=true

Zatim jsem nestihl ani diag, ani EGR
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Vypadá to že to bylo způsobený střiženým o kroužkem na zpátečce u posledního vstřiku. Nafta tam tekla ven a pravděpodobně to stačilo na to aby spadla zpět.
EGR dle diag nechodil v celým rozsahu. Nechtěl jsem se s tim srát, tak jsem nechal udělat SW společně s nějakejma koníkama navíc (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od roman1648 »

No jooo, tak pokud prolíná vratka je jasný že padá nafta,to dělá u každýho takovýhoto systému
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Jo no, akorát to nebylo moc vidět, protože mi nešel pořadně sundat ten posranej kryt nahoře. Až pak sem si všiml, že je tam nafta u vstřiku, na tom ventilovým víku. Tak jsem to umyl, projel a za chvíli to tam bylo znova. Tak jsem to vyndal a střižený. Akorát jsem neměl jinej ve stejným rozměru, tak jsem tam narval nějakej silnější ze vstřiku co sem našel v dílně. Když to bude pouštět, tak koupim celou tu hadici se všim. Stojí to pěťo a aspoň to bude komplet
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od roman1648 »

Na to pozor, několikrát mě to vyjebalo, měl jsem celý to přepadový potrubí výrobce Metzger,NTY,Maxgear?DR.Automotive,nikdy to nefungovalo a projevovalo se to tak že po montáži třeba 10km dobrý,pak to vystřelilo a motor celej plaval v naftě, toto jedině origo a jestli těm přepadů nic není,nechej tam ty původní a vyměň jen ty gumky,hlavně sponky origo,žádnou druhošku nedávat,nefunguje,několikrát potvrzeno...

https://mlparts.cz/autodily/peugeot/box ... byPriceAsc
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Okey, díky za info. Nevěděl sem právě kde sehnat ty o kroužky. Respektive na netu jsou, ale nebylo to podle motorizace, ale jen na rozměry, tak jsem to chtěl vidět naživo někde. Přepadům jako takovým nic neni. Je vidět, že už to někdo vyndaval, protože jsou z vnějšku trochu načatý od šroubováku, ale to co jde do vstřiku je v pohodě. Až na tenhle jeden kroužek..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od roman1648 »

Ono kolikrát stačí když z toho o-kroužku je uštípnutá šupinka, natrápili jsme se s tím třeba na 1.6HDi milionkrát a nebo některé ty sráče P807/Citroen C8...ani nemluv
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Boxer 2.2 HDI špatné starty po stání

Příspěvek od Woko_O »

Aktualizace

Chtěl jsem jet na dovolenou. Dneska. na týden do Alp, na kolo. Auto stálo před tím asi tak 14 dní u baráku. Normálně to chytlo, jel jsem s tím, natankoval plnou a postavil k baráku, čumákem z kopce, kde to stálo od pátku do dneška. Dám si tam věci, pohoda, pojedu, startuju, chytne, hádá se, chcípne. To už znám řikám si, stačí párkrát otočit a chytne to.. Ani piču. Chytne, dohaduje se chcípne. Několikrát po sobě. Povolil jsem všechny vstřiky, zatočil, zatáhl - to samý, Povolil poslední dva, startoval, zatáhl, chytne, zabrblá, chípne. Co je divný, že nejde ani kouř... Takže jedu do prdele a o-kroužkem to nejspíš není.

Nápady?

EDIT: šel jsem to zkusit hodinu potom, když sem si šel pro sluchátka. Dám klíc, otočim, slyšim normál podávačku, startuju, chytne na škrt a běží.... ty vole tak já nevim..
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“