Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od hansdob »

Krásná situace …..

Auto přijelo úplně normálně klidný volnoběh vše OK na filtry a olej a koukám dole a nádrž paliva úplně scůclá tak povolím víčko no hned podtlak nádrž nasála a dost se i porovnala no a teď k problému od té doby špatný volnoběh nejde pravidelně kolísají otáčky a je chudá směs když dostane přasky tak ve vysokejch jede normálně ale při lidské jízdě jej to přískokem vpřed. Řešil někdo? Mě se toto na těhle autech snad nikdy nestalo
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od JozefC »

Dobrá blbosť, poteší :) Ak ju tak scuclo, tak nefungovalo odvetranie nádrže. Teraz tam niečo povolilo a ťahá falošný vzduch podľa mňa.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od hansdob »

Dnes další zjištění “nepravidelně” nejde posilovač brzd (prý už asi 14 dnů - nechával to že mi to řekne s olejem) no měl jsem “radost” ze chyba je ten posilovač ….. ale i když zaslepím trubku do něj tak chod motoru se nezmění furt jde blbě. “ proč já” mi dnes běželo hlavou :worthy: No nejhorší je takovýhle navíc zrovna v době “ plna” v zaměstnání dílně doma prostě nejblbější termín za tenhle rok snad…..
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od roman1648 »

Hele to tak prostě někdy je, já tuhle dělal Focus II 1.6TDCi, normál prohlídka vč. palivovýho filtru,no víme jak zprdele to u těch fordů je,ale normál výměna filtu,natáhl naftu balonkem dotvrda,přepíchul,start,auto chytlo, za chvíli zhaslo,říkám si v klidu,normálka,má to pořád vzduch,tak znovu balonek,auto chytlo a šlo na 3,jooo,v klidu, to se odvzdušní, když za minutu byl stav pořád stejný a motor se třepal,zkusil jsem to vypnout,znovu,to samé,taknačetl - vstřikovač č.3 / elektrická chyba,nechápu,prostěš ten vstřik v tu ránu odešel,no, a teď to truhláři vysvětli,že ty za to nemůžeš... :roll:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5475
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od ROMEK »

to tak niekedy je " na posraneho aj hajzl spadne"
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od slovacek.milos »

vzpominam si na C 3, motor obsah nevim, brutalne vcucla nadrz :o :o :o, vrtl jsem zevnitr do uraveru dvojku dirku ale motor taky blbl, vmenilo se cerpadlo vse ok, pak casem se neco muselo jeste predelat pri plne nadrzi kapkal benzin ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od roman1648 »

Tos mi připomněl - C8 2.0HDi tlakovala do vody, borec to dal do "SERVISU" s velkým S...borci za dva dny hotové, říkám kurva to byli rychlí u nás by to stálo min týden,spíš dva, jezdil,jezdil,pak se ochladilo,že auto netopí,tak ho z toho servisu poslali pryč že nemají čas a že to bude jen nějaká blbost,že oni řeší jen odborné věci...tak dojel k nám,ve víčku v expanzce navrtaná půlmilimetrová dírka aby tlak mohl unikat a nenafukovalo to hadice,na motor samozřejmě nebylo máknuto, tak se tam vrátil,udělal bugr a museli to opravit pořádně ;)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od slovacek.milos »

romane kdyz vrtnes dirku do vicka nadrze a udelas system pincek tak nevim cemu by to mohlo vadit :?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od roman1648 »

Nebude to topit
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Opel Zafira A 1,8 16 V 92 kw Z18XE

Příspěvek od hansdob »

Tak vyřešeno ….. podélně praskla plastová trubka do ventilu odvetraní nádrže a já jak jsem měnil ten olej a filtry ( asi vzduchový) tak jsem s tím asi pohnul víc rozevřel tu trubku víc a problém na světě … taková blbost ale vidět to nebylo nasat jsem to nenasahal no prostě no ……..
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Opel“