CAN sběrnice Transit 2017

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravím,
víte někdo, jak to má Ford s barevným značením/rozlišením CAN-bus sběrnic? Ptám se kvůli univerzálnímu tažnýmu(Trail-tec), kde jsou v návodu 3 možnosti zapojení a počítá se s umístěním jednotky k nástupnímu schodu u řidiče, kde sice příprava je, ale krom toho, že pod tím plastem je to hůř chráněný(stopy vlhkosti a ty tři šrouby, co to drží ten plast zrezlý téměř na utržení...), není tam dost místa na schování svazku(kterej se mi rozdělávat taky úplně nechce), takže mi přijde jako nejvhodnější řešení třetí varianta(a jednotku nechat za palubkou), kdy se CAN-bus napojuje u OBD zásuvky(přičemž v návodu je znázorněná klasická, ale tady už je ten "smart datlink" modul). Takže k věci - na obou místech(jak v připraveným konektoru, tak u OBD zásuvky) jsou CANy stejně barevný(šedooranžovej a fialooranžovej) - je to stejná sběrnice?
Předem díky za odpověď
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od roman1648 »

Sice ti neodpovím jak to tady je co je CAN high a CAN low, ale já už elektroinstalace na CAN nemontuju,myslím ty univerzály, dávám eletriky od SVC Náchod který tohle neřeší
Několikrát jsem se totiž doslova vyjebal s eletrikou Bosal nebo Hook,už to nechci vidět...
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od FandaTDI »

Nejde o high a low(to si v případě potřeby i doměřím), jde spíš o to, jestli je to např.motorovej CAN nebo jinej(světla můžou být např.na komfortním CANu a když to připojíš na motorovej, může ty zprávy ve formátu pro komfortní CAN jiná sběrnice buď ignorovat nebo to může různě kravit, stejnětak může být různá přenosová rychlost na různých CAN sběrnicích...). Pro zajímavost u koncernu je min.5 CANových sběrnic(motor, komfort, infotainment, extended,... ale aspoň to maj na high barevně rozlišený...) a to nemluvím o dalších sběrnicích typu FLEXRAY, apod.

Ale zpět k tématu - podpora taky nevěděla, řekli mi akorát "když to připojíte na tu přípravu, mělo by to fungovat", tak jsem jak blbec tahal CAN zpátky pod nášlap a hádej... No možná tam drobná změna byla(nebo jsem si toho předtím nevšiml) a to konkrétně krátkej problik varovných s vypnutým zapalováním, ale jinak ani ťuk(kromě brzdovek, který jsou jediný "analogově"), takže zítra to jede k prodejci TZ a můj tip je, že je problém v tý jejich jednotce...

Na jednu stranu jsme si taky říkali "zlatý napojení na kabeláž zadních světel", ale u novějších aut to tak dělat de facto nejde a to zdaleka nejen kvůli tomu, že to nejspíš bude hlásit chyby žárovek, ale především z toho důvodu, že se to kóduje v x jednotkách(dle výbavy) a hlavně v ABS/ESP, což už je někdy i dost o hubu dát ten starej typ na auto, jehož ESP (ne-)počítá i se stabilizací přívěsu...
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od roman1648 »

No, ty elektroinstalace se právě napojují na světla ale ne jako napřímo světlo-zásuvka, - bere si to jen signály,ty jdou do krabičky a ta je pak posílá do zásuvky
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od FandaTDI »

Vyreseno. Celej problem byl v tom, ze technik na Transita 2017 objednal sadu do kvetna 2016, takze jsem jen prehodil jednotku a maka to.
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od roman1648 »

Tak to je ten lepší případ ;)
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Re: CAN sběrnice Transit 2017

Příspěvek od geo »

S těma jednotkama je to poslední dobou loterie u opla a peugeota to zase bez dokodování u nekterejch modelů nejde vůbec nebo jednotky si neporaděj s led světlem a to ani origo.
Odpovědět

Zpět na „Ford“