TOYOTA AVENSIS 1,6

Moderátoři: šulda, Moderátoři

kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od kaad »

Mám tu po nějaké době opšt japonského kráma. Údajně bezporuchovou Toyotu. je to Avensis 1,6i r.v. 1998 a nejde nastartovat. Palivové čerpadlo při zapnutí zapalování neběží. Pokud sundám konektor z čerpadla a napojím + a - napřímo čerpadlo běží. Pokud konektor zapojím a proud přivedu před něj čerpadlo nefunguje. Přitom konektor průchodná je. Chci se zeptat jestli někdo nevíte kde má ten japonec crasch vytínač. jestli náhodou neblbne. Už jsem se s tím setkal a dělalo to něco podobného. Díval jsem se včude i pod sedadlo, a le nikde. Buď ho teda žluťásci nepoužili nebo ho zašili někam do ...
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

No a když čerpadlo běží tak to nastartuje ??
Nemyslím si že by to mělo nárazovku, co pojistky,relátko na čerpadlo - určitě to bude v té šochtli v motorovém prostoru jak to japonci mívají
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od kaad »

Ikdyž dám čerpadlo napřímo a běží, tak to nenastartuje. Motor naskočí asi tak na 1 až dvě vteřinky a zhasne. Pojistky a relátka mám už všechny dvakrát zkontrolované. Nevím přesně, které jsou k čemu, takže jsem to prošel všechno.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 722
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od passion »

Čo relé čerpadla 91, napätie na cievke je?
AVensis98.pdf
(1.85 MiB) Staženo 19 x
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

Když čerpadlo běží jde z něj reálně benzín? - dává alespoň nějakej tlak ? To že to chytne na sekundu,dvě by ukazovalo že dává +/- prd, nedávno jsem dělal Mazdu 6 2.0i kde čerpadlo sice nějak hrčelo ale nešel z něj ani prd,projev podobný jak píšeš
nebo se hádá immo?
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od kaad »

Čerpadlo dává tlak 3,35 bar, což by mělo být v normě. Já bych to viděl také na ten IMO. Ovšem marně pátrám na netu po nějakých schématech. Bez nich asi těžko něco odhalím. Může to být v napájení IMA může být i vadný přímo imobilizér... Te´d jsem měřil napětí na vstřikovačích. Po startu je cca ty dvě sekundy OK a pak pomalu klesá a během cca 3s je na 0V. Kostry už jsem prošel také a všchny jsem je znovu přečistil a dotáhnul. na motoru jsou celkem tři.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

No, tak podle toho immo nebo jednotka motoru, holt je to už babička,nebude to jezdit na věky věků
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od JozefC »

Tá babička jazdí kým nezhnije a u Toyoty sa jednotky nemenia. Max. u tých, ktorý jednotky menia zbytočne. Mal som rovnaký problém a problém bol v relé domontovaného alarmu. Tu to vidím na niečo podobné. Pár (veľa) Toyoty som robil a jednotku nemenil ani raz, až po odfajčení mechanikom. Toto nie je VAGina gorup.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

No, to nepsal jestli je tam nějaká dodělávaná dálka,alarm nebo tak, to jo, to umí potrápit (noteeth) nebo jak byly hodně dodělávaný takový ty dotykovým čipem odblokovávaný imma, pokud tam něco takovýho je vytrhat do prdele a dát do původního stavu
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od kaad »

Nic takového tam dodělávané není. A je pravda, že to auto už drží pohromadě silou vůle. Prahy má opravované nějakou páskou dvečma se nesmí moc prásknout nebo by odpadly dolní poloviny. navrhoval jsem mu ekologickou likvidaci, ale nechce o tom ani slyšet. Prý to ještě pár let vydrží. No pokud tohle auto udělá někde technickou v tu chvíli přestanu připravovat auta na STK a budu lepit známky sám. No, ale zpět k problému. Řešil jsem něco podobného u BMW 525D r.v. 2001. Tam bylo také vadné IMO. Ovšem šlo to cekem jednoduše obejít. Natáhnul jsem nové napájení startéru a stopventilu přímo od spínačky a auto jezdí už tři roky bez problémů. jezdí s ním mladej klučina a to že by to nekdo startnul třeba i hřebíkem mu vůbec nevadí. Nevadilo by to ani majiteli téhle Toyoty. Jen kdyby jezdila. O takého střepa by stejně nikdo neměl zájem. Ovšem tady to bude asi poněkud složitější a bez el. schémat zcela nemožné. A pokud bude v pánu ŘJ o čemž jsem čím dál víc přesvědčen, tak je to jedině na to zvrakování.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

Na takových kurvách mě už nebaví nic dělat, prostě to nemám zapotřebí a beru to jako zbytečné plýtvání lidským potenciálem kdy můžeš dělat/řešit úplně něco jiného...lidi jsou zvyklí že ty starý káry jezdily 30 let málem bez máknutí a myslí si že budou jezdit věčně,ne,nebudou,přijede shnilá mrcha a borec tam řeší nějaký ťukání,vrzání,neeee,posílám to pryč...tuhle přijel týpek s Favoritem a začal mě vykládat jak mu kamarád MECHANIK řekl jak to má super motor...tak mu říkám že to nebylo super ani když to v Boleslavi vyjelo z fabriky,tak se urazil a odjel :D
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od JozefC »

Na immo si si odpovedal. Nepoznáš systém. Ak ti naskočil na 2 sekundy, immo je ok. Nenaskočilo by vôbec, ak by bolo blokované. Aké chyby píše diag? Sú systémy, kde čerpadlo tlačí až po štartovaní. Upresni model, kw a pod. Pozriem schému. Problém bude najskôr v kábeláži, relé, alebo VN.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od roman1648 »

Jestli bude vůbec možnost načtení, dělal jsem Civic 1999 a vůbec to ještě nemělo OBD zásuvku i když by tam už být měla
Taky si pomalu myslím že pokud to naskočí bude to jinde, snímač otáček,kabeláž..
Nemá to funkci vyblikání závady ?
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od JozefC »

Má zasuvku. Je to od modelu. Buď ide po OBD v interiéri , alebo pod kapotou 32pin, ak sa dobre pamätám. Honda má zásuvku tiež , ale 2 pin , ak nemá obd. Tam stačí blikací.
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: TOYOTA AVENSIS 1,6

Příspěvek od kaad »

Je to Toyota Avensis AT220 r.v. 1998 motor 4A-FE 81kW. Diagnostika se odmítá s vozidlem spojit. Pro japonce mám pouze univerzální DELPHI, která všechno neumí. Jinak disponuji VCDS, Ficom, Focom, OPElcom, což jsou diagnostiky, které toho umí daleko více. Mám je z Autocomsoftu a nebo z Mtaplus. Protože ovšem japonce zas tak často neřeším nemíním na ně držet diagnostiku za x tisíc. Proto jen ta univerzálka. Pokud máš nějaké schémata a můžeš na ně mrknou budu Ti velmi vděčný. Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Odpovědět

Zpět na „Toyota/Lexus“