Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od roman1648 »

Kluci so používáte teď v době pneuservisních prací ? :?
Máme jich víc,drahý Hazet,Würth,Berner, pak nějakej Lidl a já nevím co,každej ukazuje úplně jinak, resp. připadá mi že novej funguje tak týden dobře a pak to proměřuje,a to dost, v důsledku toho si jeden stěžuje že jsou kola moc tvrdý,druhej že jsou měkký...

Druhá věc která mě dost pije krev je ucházení kol kolem patek,když se mi kolo nezdá tak patky ojedu dráťákem ve flexce,když se mi s tím chce jo srát tak to stříknu aspoň základem ve spreji. Nejhorší jsou starý liťáky,když vidím že se pneu zouvá málem s kusy hliníku,vím že bude problém a většinou to tak je, chvíli jsme používali od Ferdusu jakýsi těsnící roztok ale taky to za moc nestálo, zkušenosti?
Musel bych pomalu každý druhý disky vyhodit když je to 15 let starý auto.. (noteeth)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3467
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od Tomas6 »

Copánkový dráťák ve flexe a napatlat černým těsnidlem od ferdusu. Když je to nějaký ohnilý liťák rovnou upozorňuju majitele, že to může ucházet, že
si má koupit nové kola a že je to daň za krásu i v zimě. Ono takové kola se i krásně vyvažujou. Přilepíš závaží a ono upadne s kusem barvy. To pak baví taková práce
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3467
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od Tomas6 »

Hustič tento
https://www.google.cz/search?client=ms- ... LEET15QvBM
Co dva roky necháme zkalibrovat, když někdo přijde s blbýma kecama ukážu nálepku a protokol.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od trhac »

Taky kazdej druhej disk brousim. Když neni noc beru dráťák do flexi a Když už je to hodne vyžrany beru to lameláčem,pak je to hladký, sice bez barvy ale neuchází. Měřák máme tento, a zrovna dneska chlap pyskoval že nám proměřuje o 0,2. Kdo Vám je kde cejchuje.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... A&usqp=CAU
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3467
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od Tomas6 »

Český metrologický institut. Někde u Kroměříže. Podrobnosti neznám. Jednou za dva roky to nahážeme do bedny, i momenťáky, metry, šuplery, chlápek co to má u nás na firmě na starosti to odveze a za pár dnů doveze zpět i s protokolama. My musíme kvůli isu, ale i tak si myslím že to není úplně od věci.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od trhac »

Asi ne no. My sme to právě nikdy neřešili. Vyvažovačky kalibrujem ale toto nee
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Re: Pneuhustiče a ucházení kol kolem patek

Příspěvek od FandaTDI »

O tomhle by se taky daly psát skoro romány, natož v kombinaci s aktivním TPMS(/senzorama, který taky můžou proměřovat a to nemluvim o teplotních koeficientech ;) )
PS: kontrola ideálně alespoň párově, ač většinou všechny 4/5... ;)
pašíkombi AFN B597
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“