1.9dci nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Zety
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 12 dub 2011, 15:39

1.9dci nestartuje

Příspěvek od Zety »

Ahoj, už si nějak nevím rady.

Vivaro s motorem 1.9dci 60kw. Nastartuje v pohodě a 30s jede (chod klidný) ale nereaguje na plyn. Poté samo zdechne a po opětovné snaze o nastartování má jen 1-2s snahu ale nechytne. Po 20 min klidu zase chytne na 30s. Diag. bez závad. Tlak v railu během chodu dle reference.

Toto začalo dělat po cca měsíci odstavení po tom co normálně nastartovalo ale nemělo výkon a nechalo se vytočit jen do 2tis otáček při držení plynu na 2,5 a zase dál nic a poté na 3tis a postupně na celé spektrum otáček a potom již s plným výkonem.


Dělány rozvody, druhý vstřiky, regulátor tlaku, váha vzduchu, nový egr. Průchod výfuku ok. Turbo se volně točí. Sání průchozí. Naftu jsem dával přímo z petky k čerpadlu a úplně to samé.

Napadlo mě ještě vadné vstřikovací čerpadlo, ale co by na něm bylo špatně že 30s funguje v pohodě. Jinak profouknuté vzduchem a vše vypadá bez nečistot.

Prosím o nějaké postřehy a popř. rady na co se ještě zaměřit. Děkuji
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: 1.9dci nestartuje

Příspěvek od Marek77 »

Nějaký senzor teploty nebo tlaku..... Nemusí být nutně vadný, tudíž ho diagnostika nevyhodnotí jako závadu, jen ukazuje špatně.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Zety
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 12 dub 2011, 15:39

Re: 1.9dci nestartuje

Příspěvek od Zety »

Marek77 píše: 28 lis 2023, 12:44 Nějaký senzor teploty nebo tlaku..... Nemusí být nutně vadný, tudíž ho diagnostika nevyhodnotí jako závadu, jen ukazuje špatně.
Teploty i tlaky podle aktuálních hodnot odpovídají. Ale měl jsem to napíchnutý jen přes univerzální autocom a ten mě nepustí na úplně všechny data.
Zety
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 12 dub 2011, 15:39

Re: 1.9dci nestartuje

Příspěvek od Zety »

Tak už jsem u vysokotlaké čerpadlo vyměnil a pořád stejné.
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“